Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Opinie o SKPS

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2011-05-15

Temat: Opinie o SKPS
Autor: Przodownik 1811
Data: 2011-05-14 10:45:48

Byłem kiedyś na kursie na przewodników we wrocławskim SKPS-ie (Studenckim Kole Przewodników Sudeckich). Ogólnie poziom żenujący, wszystkim rządzą układy, układziki i znajomości, jedynym celem jest tam wyciągnięcie kasy od kandydatów na przewodników. Tzw. wierchuszka w tym kole to zagłębie ekooszołomstwa, którzy swoimi poglądami indoktrynują kandydatów i zwalczają jak mogą ich własne poglądy. Oczywiście wszystko po to, żeby jak najwięcej rozsiać po świecie "naszych". Po miesiącu z niesmakiem wyniosłem się z tego zaśmierdłego światka.

LINK
Potwierdzam. SKPS to towarzystwo wzajemnej adoracji, a celem kursów jest głównie trzepanie kasy i skupienie wokół siebie wazeliniarzy akceptujących jedyną słuszną prawdę głoszoną przez naczelnych ideologów tej organizacji.
LINK
Znam dość dobrze SKPS i mogę w 100% potwierdzić, to co napisał o SKPSie "kursant". Nie jest to żaden profesjonalny kurs na przewodników tylko pseudoszkółka mamiąca blachami, wypuszczająca przewodników, za których profesjonaliści muszą się później wstydzić. Tak niestety często bywa, że jeśli na jakiś zawód jest popyt, wokół profesjonalnych szkół wyrastają jak grzyby po deszcze różne niedzielne szkółki, ktorych jedynym celem jest ściągnięcie kasy z naiwnych. Warto zaczać w końcu mówić o różnych podejrzanych instytucjach kształcących ludzi z uprawnieniami przewodnickimi. Kolega "AnenskyVrch" najwyraźniej wywodzi się z tego towarzystwa wzajemnej adoracji i poczuł się zobowiązany bronić swoich kolegow.
PS. Nie kształciłem się na kursie SKPS, ale dość dobrze znam to koło, zresztą opinia o nim wśród profesjonalistow jest jednoznaczna.
LINK

Temat: Re: Opinie o SKPS
Autor: Mieszko
Data: 2011-05-14 13:05:24

Lechu,
Czyżbyś tak bardzo bał się konkurencji że musisz ją obsmarować na forum?
Nie bardzo rozumiem czemu służą twoje żale.

Temat: Re: Opinie o SKPS
Autor: Przodownik 1811
Data: 2011-05-14 13:11:40

Czyżbyś tak bardzo bał się konkurencji że musisz ją obsmarować na forum?
To nie jest żadna konkurencja, tylko koło należące do struktur PTTK
Nie bardzo rozumiem czemu służą twoje żale.
Żadne żale, tylko zacytowane zostały tutaj opinie przedstawiające mało znane, skrywane oblicze tej organizacji.

Temat: Re: Opinie o SKPS
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2011-05-14 20:43:41

Lechu!

Przypatrzmy się tym opiniom:
- jedna jest od kursanta, który odpadł po miesiącu,
- druga jest całkowicie anonimowa,
- trzecia jest od osoby, która nawet na kursie nie była.

Nie zacytowałeś obecnych w tamtym wątków opinii osób, które kurs ukończyły. Są diametralnie różne. Przykład:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,72,125090066,125097362,x.html

Jeżeli chciałeś forumowiczów poinformować o istniejących kontrowersjach wokół przewodnictwa studenckiego - mogłeś przytoczyć opinie obu stron. Aczkolwiek wiarygodność osoby, która odpadła po miesiącu kursu przypomina nieco wiarygodność oblanego na egzaminie przewodnika... ;-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Opinie o SKPS
Autor: Przodownik 1811
Data: 2011-05-15 13:23:16

Jeżeli chciałeś forumowiczów poinformować o istniejących kontrowersjach wokół przewodnictwa studenckiego - mogłeś przytoczyć opinie obu stron
Opinie drugiej strony czyli osób emocjonalnie związanych z tą organizacją są na ogół dobrze znane, jednak obciążone subiektywizmem, a z tego powodu mało wiarygodne. Ja natomiast przedstawiłem opinie ukazujące mało znane oblicze tej organizacji, które są opiniami ludzi traktujących środowisko SKPS z dystansem.