Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Dyskryminowanie Polaków

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2011-03-24

Temat: Dyskryminowanie Polaków
Autor: Przodownik 1811
Data: 2011-03-18 12:40:41

Poniżej fragment pisma rzecznika prasowego MSZ odnośnie projektu rozporządzenia MSiT ws przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że analiza projektowanego rozporządzenia nie może zostać przeprowadzona w oderwaniu od obowiązujących przepisów rangi ustawowej regulujących wykonywanie działalności przez przewodników turystycznych, czyli ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Przewodnicy turystyczni z innych państw członkowskich UE świadczą na terytorium RP usługi transgraniczne zgodnie z przepisami rozdziału III ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Nie są oni natomiast zobowiązani do uzyskania uprawnień, o których mowa w projektowanym rozporządzeniu.
Jest to otwarte przyznanie się do tego, że przewodnicy z innych państw nie będą już kontrolowani co do posiadania uprawnień na dany teren, takie są też zalecenia dla niektórych służb z tego co słyszałem. Natomiast faktem staje się dyskryminacja własnych obywateli, którzy aby móc prowadzić polskie wycieczki by musieli takie uprawnienia terenowe wpierw uzyskać dopełniając bardzo żmudnej, czasochłonnej i kosztownej procedury ich nadawania.

Temat: Re: Dyskryminowanie Polaków
Autor: HaKaT
Data: 2011-03-18 17:20:27

Taki z tego morał, przeprowadzę się do Blakansee obok Szczecina gdzie zamieszkuję, zdobędę po krótkiej i intensywnej nauce przewodnika niemieckiego i hajda po całym kraju zwanym Polską bez uprawnień :-)

Już mi się ta wizja podoba
Przodownik Imprez na Orientację PTTK nr 342,
Znakarz Szlaków Nizinnych 879,
Organizator Turystyki PTTK 026/2006
Właściciel Centrum Edukacji i Turystyki Wiking w Szczecinie
Portal szlaków www.wedrujznami.pl

Temat: Re: Dyskryminowanie Polaków
Autor: Radwa
Data: 2011-03-24 08:55:57

Chyba jest jeszcze aktualne ogłoszenie Dr h.c. L. Wałęsy:
OSTATNI GASI ŚWIATŁO
Od 1 maja będzie można pracować bez ograniczeń w całej UE