Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Miłośnik Puszczy Kampinoskiej

wszystkich wiadomości w wątku: 14
data najnowszej wiadomości: 2011-02-26

Temat: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Harry
Data: 2011-02-06 21:09:15

Od dłuższego czasu próbuję zakupić emblemat odznaki "Miłośnik Puszczy Kampinoskiej". Kronikę zweryfikowano w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Warszawie, ale tam nie mają blach. Pytałem w kilku oddziałach w dyrekcji KPN, niestety jak dotąd nie udało mi się. Proszę o informację gdzie można kupić odznakę.

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: z.klose
Data: 2011-02-08 15:48:54

Spróbuj na Allegro. Tam można spotkać wiele odznak (również turystycznych), których próżno szukać w Oddziałach. Oddziały teraz niechętnie blokują swoje finanse w zapasach odznak, które ktoś kupi lub nie, a pieniędzy na działalność nie za wiele i do tego leżą zablokowane.
Na Allegro kolekcjonerzy odznak nudzą się swoimi kolekcjami, albo doszli do wniosku, że aby kupić coś nowego i trzeba poszukać kasy. Wyprzedają swoje zbiory. Taka wyprzedaż jest sposobem i okazją do znalezienia tego co się aktualnie potrzebuje.
pozdrawiam z.klose

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: martka1
Data: 2011-02-09 12:53:03

http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=39364
Z zakupem odznak w PTTK to już gigantyczny problem, miałam kłopoty z dużą złotą GOT.
To może PTTK wszystkie odznaki będzie sprzedawało za pośrednictwem Allegro? ;-)
A kiedyś był sklepik w Warszawie - co z nim jest.

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: z.klose
Data: 2011-02-09 15:40:13

Wydaje mi się, że sugerowałem poszukiwania na Allegro gdzie sprzedają kolekcjonerzy, a nie twierdziłem że PTTK tam cokolwiek sprzedaje. Nie sugerowałem również by tam PTTK rozwijał działalność komercyjną (a może to jest sposób na poprawę finansów). Jak już pisałem Oddziały z trudem wiążą koniec z końcem i nie mogą pozwolić sobie na zamrażanie skromnych środków finansowych w zapasach odznak, które może ktoś kupi. Tylko jakiś bogaty Oddział prowadzący działalność gospodarczą mógłby podjąć się takiej sprzedaży. Kiedyś taką sprzedaż prowadził Oddział PTTK MAZOWSZE. Trzeba by prześledzić stronę www tego Oddziału. Może oni mają potrzebne odznaki?
pozdrawiam z.klose

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Mieszko
Data: 2011-02-09 22:59:14

Jak już pisałem Oddziały z trudem wiążą koniec z końcem i nie mogą pozwolić sobie na zamrażanie skromnych środków finansowych w zapasach odznak, które może ktoś kupi. Tylko jakiś bogaty Oddział prowadzący działalność gospodarczą mógłby podjąć się takiej sprzedaży.
a guzik prawda. Mój oddział nie należy do najbogatszych (nie prowadzimy działalności gospodarczej) a jakoś możemy sobie pozwolic na zamrażanie gotówki w odznakach powstałych w OM. Staramy się tez utrzymywac stały inwentarz popularnych odznak turystycznych. Jesli chodzi o brak wielu odznak w oddziałach PTTK to przyczyn szukałbym gdzie indziej. Otóż weryfikacja i sprzedaż odznak turystycznych to działalność statutowa a ta przysparza wielu oddziałom zwykle same kłopoty. Łatwiej prowadzić BORT i inne formy działalności komercyjnej niż bawić się w coś co może i jest zgodne ze statutem PTTK ale nie da się na tym zarobić. Co do samej odznaki Miłosnik Puszczy Kampinoskiej to zacząłbym od poszukiwań w oddziale który ustanowił odznakę.

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Radwa
Data: 2011-02-10 06:35:46

A może tak ustalić cenę, aby się opłacało?

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: z.klose
Data: 2011-02-10 10:19:51

Zawsze podziwiałem działalność Oddziału PTTK MAZOWSZE z którego usług korzystałem, korzystam i będę korzystał dopóki będzie posiadał odznaki i legitymacje uprawniające do ich noszenia. Za możliwość zakupu za pomocą poczty bardzo dziękuję w imieniu wszystkich członków naszego Oddziału PTTK. To że potraficie mieć zapasy i nimi handlować, to Wasza zasługa godna szerszego rozpropagowania. Inni wolą nie posiadać zapasów, które zamrażają kasę. Taki jest wymóg obecnej sytuacji gospodarczej wielu Oddziałów i nie widzę w tym sprzeczności ze Statutem PTTK. Nie w każdym Oddziale działają ludzie biegli w finansach (a szkoda).
pozdrawiam z.klose

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Dudi
Data: 2011-02-10 11:02:35

Chyba jakieś nieporozumienie zaszło bo Mieszko jest z Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie

pzdr

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2011-02-10 12:45:09

Witam

o zakup odznaki Miłośnik Puszczy Kampinoskiej proszę pytać w Stołecznym Oddziale Wojskowym w Warszawie. Odznaka powstała w 1968 roku, a w latach 90-tych jej regulamin został znowelizowany przez Mazowieckie Kolegium Krajoznawców. Weryfikowana jest przez wymieniony wyżej oddział.

Pozdr. Monika P.

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2011-02-10 12:51:34

Jeszcze

tu http://www.msw-pttk.org.pl/odznaki/reg_odznak/pdf/mpk.pdf

można znaleźć dokładny adres Stołecznego Oddziału Wojskowego.

Monika P.

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Harry
Data: 2011-02-14 21:00:40

Dziękuję za wszystkie wskazówki i podpowiedzi. Niestety nadal nie udało mi się kupić blach ani trafić na ich ślad. No cóż, będę próbował, jeżeli mi się uda to poinformuję na forum.

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Konrad Majewski
Data: 2011-02-19 09:20:16

A może jakimś pomysłem było by utworzenie Ogólnopolskiej Bazy Odznak Turystyczno-Krajoznawczych będących w zasobach poszczególnych Oddziałów PTTK. Wtedy osoba, która chce kupić np. "Kiełbika" wpisuje zapytanie na stronie www i uzyskuje informację, że te odznaki są powiedzmy w Oddziale Międzyuczelnianym w Warszawie, w Pile i Szamotułach. A gdyby baza taka zawierała dodatkowo informację o cenie odznaki w konkretnym oddziale, to było by całkiem miodzio. Całość można by chyba oprzeć na jakimś programie do sprzedaży internetowej (tu jednakowoż bez sprzedaży tylko informacja o "stanie magazynowym").
Na ewentualne zarzuty typu: "nie wszystkie oddziały zechcą", "u nas nie posługujemy się komputerami", "a kto to zrobi i będzie tego pilnował" udzielić można jedynej słusznej odpowiedzi: "Wasza strata, to Wasz oddział nie sprzeda odznak, zrobi to inny"

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: Harry
Data: 2011-02-20 18:14:03

Bardzo ciekawy pomysł, popieram. Wielu turystów, szczególnie młodych irytują trudności w zakupe blach zdobytych odznak. Mam jeszcze jeden pomysł: Może powinno się zobligować referaty weryfikacyne do posiadania kilku egzemplarzy weryfikowanych odznak? Wiem, że jest to zamrażanie pieniędzy, ale przecież odznaki nie kosztują majatku.

Temat: Re: Miłośnik Puszczy Kampinoskiej
Autor: martka1
Data: 2011-02-26 13:19:02

Czy ktoś zatwierdza regulaminy odznak PTTK?
Nie ma tam w nich nic o tym kto odpowiada za rozprowadzanie plakietek, to nie ma odpowiedzialnego.