Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

V Gremium Ekspertów Turystyki

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2010-12-04

Temat: V Gremium Ekspertów Turystyki
Autor: z.klose
Data: 2010-12-01 13:06:21

http://www.gremium.forumturystyki.pl/
W dniach 23-25 listopad 2010 r., w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się V GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI. Tematem jubileuszowej edycji konferencji był „Priorytet zrównoważonej i konkurencyjnej turystyki w świetle prezydencji Polski w UE”.
Jak zwykle, w takich spotkaniach, PTTK nie uczestniczy. Czyżby zapomniano o ZG PTTK, a może w ZG nie ma EKSPERTÓW od Turystyki?
Nie przypuszczam, że nie jest zainteresowane turystyką, raczej jest przez Turystykę przez wielkie "T" bagatelizowane i pomijane. Szkoda.
pozdrawiam z.klose

Temat: Re: V Gremium Ekspertów Turystyki
Autor: Paweł Zań
Data: 2010-12-01 15:42:47

Ehhhh

Drogi Kolego Zdzisławie. Zanim coś napiszesz, sprawdź źródła...
LINK

Pozdrawiam serdecznie.
P.Z.
---
Paweł Zań

Temat: Re: V Gremium Ekspertów Turystyki
Autor: Amotolek
Data: 2010-12-01 17:56:01

LINK

Można tam dodać swoja wizytówkę i dołączyć do gremium? Chyba?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: V Gremium Ekspertów Turystyki
Autor: z.klose
Data: 2010-12-02 15:30:07

Przepraszam. Przeczytałem jedynie listę ekspertów, którzy zabierali głos i wyciągnąłem wnioski o nieobecności przedstawiciela PTTK. Widać moja informacja jaką otrzymałem w newsletterze wkradła się nieścisłość, niemniej wśród zabierających głos na Konferencji (cytat poniżej) Prezesa ZG nie wymieniono. Czyżby był pominięty?

"W pierwszy dzień konferencji, 23 listopada 2010 r., odbyła się DEBATA RZĄDOWO-EKSPERCKĄ „OKRĄGŁY STÓŁ” na temat „Wkład turystyki polskiej w umocnienie pozycji konkurencyjnej Europy na rynku globalnym - dokonania i oczekiwania”. Miała charakter spotkania sektorów: rządowego, branżowego i naukowego. Debatę poprzedziło szereg wystąpień, m.in. Zbigniewa Marciniaka (podsekretarz stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) i prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego (rektor SGGW) oraz wysoko ocenione wystąpienie prof. dr hab. Ireny Jędrzejczyk (SGGW Warszawa, Przewodnicząca Rady Naukowej GREMIUM) na temat priorytetów polskiej prezydencji UE w zakresie turystyki. W debacie udział wzięli przedstawiciele Rządu RP: Katarzyna Sobierajska (podsekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki), , Elżbieta Karnafel-Wyka (dyrektor w departamencie Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz Rafał Szmytke (prezes Polskiej Organizacji Turystycznej). Ze strony branżowej uczestniczyli: Jan Korsak (prezes Polskiej Izby Turystyki), Zbigniew Frączyk (prezes Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych), Krzysztof Gerula (ekspert branżowy, audytor wewnętrzny Światowej Federacji Biur Podróży UFTAA). Świat nauki reprezentowali: prof. dr hab. Małgorzata Bednarczyk (Uniwersytet Jagielloński), prof. dr hab. Andrzej Rapacz (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) i prof. dr hab. Aleksander Panasiuk (Uniwersytet Szczeciński)."

pozdrawiam z.klose

Temat: Re: V Gremium Ekspertów Turystyki
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2010-12-03 12:14:14

Sądzę, że zabrali głos ci, którzy mają jakieś własne przemyślenia albo coś do zaoferowania. Prezes PTTK widocznie nie ma własnych porzemyśleń a PTTK niczego do zaoferowania. Ot, tajemnica milczenia.

Temat: Re: V Gremium Ekspertów Turystyki
Autor: Amotolek
Data: 2010-12-04 08:44:29

Prawdopodobni masz racje, bo tak to tam leciało: http://ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=10796
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: V Gremium Ekspertów Turystyki
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2010-12-04 18:55:34

Może za szybko odpowiedziałem. Może i Prezes ma jakieś przemyślenia, np. wie, że przy PTTK-owskiej strukturze organizacyjnej nic z tego molocha nie wyciśnie, więc lepiej się nie odzywać :-)