Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przyszłość PTTK

Dotowanie działalności PTTK

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2010-05-07

Temat: Dotowanie działalności PTTK
Autor: Paweł Zań
Data: 2010-05-06 09:17:01

Jakiś czas temu była tu dyskusja na temat pozyskiwania środków na działalność PTTK. Jak się bardzo chce, to można. Widać to chociażby przez ostatnie lata i główne akcje programowe Towarzystwa - nie byłoby ich bez środków zewnętrznych. Pewnie że ktoś może powiedzieć że co to jest. Tylko że zamiast gadać, lepiej siąść i napisać wnioski do MSIT czy FIO. Coraz więcej oddziałów to robi i oby tak dalej. Wyniki ostatniego konkursu MSiT pokazują że da się, nawet w mniejszych oddziałach. Niedługo wyniki FIO, ciekawe jak tam poszło naszym oddziałom.
Przy okazji napomknę o bezpłatnym szkoleniu młodzieżowych liderów turystyki, dofinansowanym że środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostało jeszcze kilka miejsc. Zachęcam do zapoznania się z informacją o nim. Więcej szczegółów http://mlodziez.pttk.pl/
---
Paweł Zań

Temat: Re: Dotowanie działalności PTTK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2010-05-06 12:16:12

Piszesz, że jak się chce, to można. Teoretycznie słuszne. W praktyce, jak jakiś urzędas nie lubi PTTK lub nie lubi osoby, która do niego przychodzi, to żadne chcenie nie pomoże. Jak długo urzędnicy będą wymyślać kryteria w oparciu o sufit, to tak długo będzie można sobnie chcieć.
Druga strona medalu, to potrzeby. Problem w tym, żeby urzędnicy chcieli dawać na to, na co pieniądze są potrzebne, a nie tylko na ich własne zabawki. I jak wyżej można sobie chcieć dostać kasę na coś potrzebnego, a tu jakiś buc chce błysnąć własnymi pomysłami i uwali wszystko, co do nich nie pasuje.
Można też inaczej. Czekać z założonymi rękami i wyciągać je tylko do tego, co dają. A tradycyjne działania zostawić tylko w opracowaniach historycznych.

Temat: Re: Dotowanie działalności PTTK
Autor: Les
Data: 2010-05-07 10:44:53

Jakiś czas temu była tu dyskusja na temat pozyskiwania środków na działalność PTTK.
Jeżeli czytałeś wypowiedzi to napisz - co konkretnie z tych dyskusji wynika !
Les

Temat: Re: Dotowanie działalności PTTK
Autor: Les
Data: 2010-05-07 10:50:30

Problem w tym, żeby urzędnicy chcieli dawać na to, na co pieniądze są potrzebne, a nie tylko na ich własne zabawki.
http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=31110
Problem wiecznie aktualny.

PTTK jest już tylko dekoracją - liczy się Polska Organizacja Turystyczna i podobne regionalne struktury.
Les