Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Zapowiedź szykanów na szlakach

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2009-04-27

Temat: Zapowiedź szykanów na szlakach
Autor: Przodownik 1811
Data: 2009-04-27 13:01:37

W góry tylko z przewodnikiem

Na tatrzańskich szlakach pojawią się policjanci i strażnicy parku. Grupy poruszające się bez przewodnika będą zawracane z tras spacerowych.


Policjanci i strażnicy parku rozpoczną akcję przed długim weekendem majowym. Mundurowi pojawią się nie tylko w wyższych partiach gór, ale także przy trasach wlotowych na szlaki. - Planujemy zrobić to w czasie największego najazdu turystów. Zaczniemy od wejścia na Kasprowy i Kuźnic, tak by jeszcze można było zawrócić wycieczkę, która wybiera się w góry bez przewodnika. Kontrole obejmą też rejon Łysej Polany, Morskiego Oka, Doliny Strążyskiej czy Kościeliskiej - mówi komendant straży parku Edward Wlazło.
Więcej => LINK

Temat: Re: Zapowiedź szykanów na szlakach
Autor: JanMaciej...
Data: 2009-04-27 13:33:25

A to taka wielka szansa dla przewodników tatrzańskich i górskich z PTT-K i PTT aby w dniach długiego weekendu majowego - z okazji Święta Pracy 1 Maja lub Święta Kostytucji 3 Maja lub 5 rocznicy wejcia Polski do Unii Europejskiej - jak komu pasuje politycznie lub apolitycznie - w te dni stali się wolontariuszami i byli do dyspozycji turystów.
Wolontariat dla dobra gór Tatr i Beskidów - społecznie przekazać rzeszom informacje o bezpiecznym wędrowaniu, szanowaniu przyrody - a obecność policji, im też taka wiedza nie zaszkodzi.

PS. W PTT-K to byłby jeszcze "czyn przedzjazdowy" - ;-)