Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Cmentarne hieny

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2009-01-29

Temat: Cmentarne hieny
Autor: lucyna
Data: 2008-12-01 07:51:34

Wczoraj z Kolegami połazęgowaliśmy w okolicach Baligrodu. Byliśmy na Łysym Wierchu, Patryi i Dzidowej. Na szczytach dwóch pierwszych gór spotkaliśmy się z czymś dla mnie obrzydliwym. Z rozkopanymi i rozszabrowanymi grobami żołnierskimi z I wojny św. Ewidentnie działało tam kilka grup poszukiwaczy. Pierwsza z nich miała jakiś tam szacunek dla ludzkich szczątków. Na rozkopanych grobach pojawiły się kopczyki z kamieni. Pozostali poszli już na całość. Najbardziej zdenerwowało mnie to, że w okolicach grobów i w samych grobach pozostawili śmieci, w tym puszki z piwa i energrtyków. Po raz piewszy nie wiem jak mam postąpić.Na pewno w przyszłym roku jakoś tych żołnierzy upamiętnimy.
Koleżanka znakarz szlaków z PTTK Sanoka z podobną sytuacją spotkała się na Berdzie. Rozkopane groby przy szlaku niebieskim z Baligrodu na Łopiennik.
Na forum bieszczadzkim są zdjęcia i relacja z połazęgowiska.

Temat: Re: Cmentarne hieny
Autor: luk1964
Data: 2009-01-15 14:17:38

Zgłoś to na Policję. Jest to przestępstwo kryminalne.

Temat: Re: Cmentarne hieny
Autor: lucyna
Data: 2009-01-15 16:08:50

Zgłosiłam. Policja prowadziła już śledztwo w podobnej spawie. Turysta znalazł fragmenty szkieletu. Po badaniach kryminalistycznych okazało się, że to są szczątki ludzkie wykopane przez hieny. Nawet nie położyli na nich kamieni.
Z tego co wiem policja w Bieszczadach kontrolując samochody sprawdza czy nie ma w nich urządzeń wykorzystywanych przez tych osobników m.in wykrywaczy metali.

Temat: Re: Cmentarne hieny
Autor: Wilhelm
Data: 2009-01-29 22:26:33

No cóż,albo ludzie są już totalnymi oszołomami,degeneratami,debilami,mają gąbkę zamiast mózgu.Ale wiem napewno jedno,co nie podlega żadnej dyskusji.NIE MA KARY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Narzekają wszyscy na ustrój komunistyczny w Chinach ale...................ostatnia wiadomość z tamtych stron jest taka: Prezes zakładów i dyrektor produkujących mleko dla dzieci,a którzy to dopuścili się zaniedbania i zatrucia mleka melaniną-skazani zostali na karę śmierci./6 dzieci zmarło i około 300 się zatruło /,natomiast szefowa z linii produkcyjnej za niedbalstwo skazana została na dożywocie. To jest przykład,a za przykładem idą wyniki.

Temat: Re: Cmentarne hieny
Autor: Wilhelm
Data: 2009-01-29 22:48:44

Niestety mamy czasy takie jakie mamy,a policja nie jest Sziwą i nie ma trzech par rąk do pracy.Wyobrażacie sobie taką sytuację :policjant na każdym cmentarzu,policjant w każdej knajpie,policjant na każdym peronie stacji,policjant pod drzwiami każdego mieszkania,policjant na każdym przystanku tramwajowym i autobusowym,policjant pod każdą klasą w szkole........chyba się już pogubiłem ale....wtedy powiedzieli byście z wielkim krzykiem ,że to rozbój w biały dzień -PAŃSTWO POLICYJNE
Tak na świecie było,jest i będzie-niestety