Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Portal obywatelski Petycje

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2008-07-30

Temat: Portal obywatelski Petycje
Autor: JAK
Data: 2008-07-28 10:45:40

Witam,
chciałbym poinformować część forumowiczów (bo wielu z nich z pewnością o tym wie), że w ostatnich latach pojawiło się mnóstwo tzw. portali społecznościowych i obywatelskich. Jednym z nich jest portal "Petycje" (http://www.petycje.pl), gdzie społeczność teoretycznie z całego świata (ograniczmy się tylko do terenu Polski i regionów zamieszkiwanych prze Polonię), operująca tym samym językiem narodowym (tj. polskim) może formułować wspólne petycje, skargi, postulaty, itp. i kierować je do możnych tego świata (o ile zna do nich adres mailowy). Adresatem mogą być więc wszyscy decydenci. Autorzy portalu zapewniają autorom petycji:
- Bezpłatne publikowanie na stronach serwisu własnych dokumentów,
- Możliwość zbierania podpisów drogą elektroniczną,
- Wydruk dokumentów z listą podpisów oraz certyfikatem autentyczności w celu wysłania go do adresata
a adresatom petycji:
- Możliwość weryfikacji autentyczności dokumentów oraz ilości złożonych podpisów,
- Zabezpieczania uniemożliwiające wielokrotne składanie podpisów przez tą samą osobę,
- Możliwość odpowiedzi lub dodania sprostowania pod opublikowaną petycją, skargą lub wnioskiem.
Myślę, że na potrzeby zjazdu PTTK można byłoby uruchomić podobny własny portal PTTK. Mógłby to być także pierwszy krok w kierunku internetowych wyborów władz PTTK. Należałoby tylko na najbliższym Zjeździe zmienić statut PTTK i jego ordynację wyborczą.
Czy jest to realne ?
Pozdrawiam
Jurek Kwaczyński - PTTK w Żyrardowie
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl

Temat: Re: Portal obywatelski Petycje
Autor: Amotolek
Data: 2008-07-28 12:13:28

To bardzo ciekawy pomysł. Żeby nie robić zbytniego balaganu, proponuję z 5 osób lekko interesujących się problemem odnowy PTTK (na forum internetowym ZG PTTK) wybrać i ustanowić jedną, (może Ciebie, może Domina?), która w imieniu skromnej rzeszy osób zainteresowanych tu na forum poprawą zarządzania PTTK, bedzie słać pakietami takie zapytania obywatelsko-kolezeńskie. Taka ustanowiona osoba musi być wyraźnie zdefiniowana, żeby nie było takich dyskusji i wątpliwości jak z tym, pożal sie Boze, rzecznikiem prasowym ZG PTTK!
Dla czystosci procesowej, myslę, że warto wsześniej upublikować (na tym czy innym specjalnie utworzonym wątku) wszystkie dotychczasowe zlote mysli powstałe w dyskusji pzredzjazdowej przed XVI Zjazdem, wnioski niezrealizowane praktycznie z Uchwały XVI Zjazdu, oraz takie, ktore sie wygenerowaly przez 3 lata i ostatnio, jakby.

Kierowane do portalu obywatelskiego, czy jak go zwał, powinny byc kierowane te wnioski, ktore w ciagu 3 - 4 dni nie zostały zdecydowanie oprotestowane, i/lub na ich miejsce nie została przedłożona zamiennie, bardziej wyoślona lub sensowniejsza propozycja!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Portal obywatelski Petycje
Autor: JanMaciej...
Data: 2008-07-30 07:39:15

... myslę, że warto wsześniej upublikować (na tym czy innym specjalnie utworzonym wątku) wszystkie dotychczasowe zlote mysli powstałe w dyskusji pzredzjazdowej przed XVI Zjazdem, wnioski niezrealizowane praktycznie z Uchwały XVI Zjazdu, oraz takie, ktore sie wygenerowaly przez 3 lata i ostatnio, ... .
Warto, pewnie że warto.
Jednak widząc ogólne "spoko" na przykład w sprawie likwidacji dla turystyki kwalifikowanej Domu Turysty PTTK w Zakopanem - to po co ?