Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Nocleg w okolicach Zawoii ??

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2008-09-30

Temat: Nocleg w okolicach Zawoii ??
Autor: Klakier
Data: 2008-06-18 20:15:10

Witam wszystkich

Mam prośbę... pomóżcie mi znaleźć najlepszy i najtańszy nocleg w okolicach Zawoi... z góry dzięki :-) to dla mnie bardzo ważne i zależy mi na tym, aby poleciła mi jakiś obiekt osoba, która już tam była :-)
"Najważniejsza częścią bagażu podróżnego jest i pozostanie radosne serce"

Temat: Re: Nocleg w okolicach Zawoii ??
Autor: gutowski
Data: 2008-07-27 12:29:08

Zawoja jest jedna z najdluższych wsi w Polsce, dlatego też określ dokładniej w której części szukasz noclegu. Jeśli chodzi Ci o wyjście w góry- bo po co innego w zasadzie jechać ;-), to jest kilka obiektów w Zawoja Widły:
1. Schronisko młodzieżowe PTSM
2. Schronisko PTT
3. Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach (obecnie jest w stanie przebudowy, "stare" klimatyczne schronisko jest rozebrane, nowe jeszcze nie powstało, a obecnie nocleg jest w starym budynku k. goprowki, warunki nie sa rewelacyjne- 2 sale 7-os. ale jest ciepla woda! w sklepiku wyposazenie wystarczajace, cena za nocleg 25zł/os, a dla członkow PTTK z ważną legitymacja 20zł.)

Co do noclegów w samej Zawoi to est ich na prawdę bardzo dużo, w zasadzie można jechać w ciemno, bo zawsze coś się znajdzie, ale polecałbym jednak obiekty PTT nieopodal wejścia do BPN k. siedziby BPN, lub na Markowych- 1,5h od Babiej Góry.

Temat: Re: Nocleg w okolicach Zawoii ??
Autor: maciles
Data: 2008-09-30 08:38:42

Ja Ci polecam Schronisko Opaczne... bardzo fajne miejsce i zaje..fajni gospodarze!! :D

I niedrogo! :-)

Jak się zna dobrze tamte okolice to w 1,5h da się dojść ale jak nie to lepiej szlakiem (są dwa), zalecam koniecznie przestudiowanie mapy przed drogą tam! :-)
W górach jest...