Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

GOT duża - zasady zdobywania

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2008-05-13

Temat: GOT duża - zasady zdobywania
Autor: kott
Data: 2008-05-06 21:38:29

1. Czy wymagana na dużą GOT wycieczka przechodząca przez 7 punktów może być podzielona czasowo na np. dwie wielodniowe wycieczki? Byłem w Sudetach w czasie długiego weekendu majowego i ze względu na brak czasu zaliczyłem tylko 5 punktów. Czy będę miał zaliczoną wycieczkę jeśli w innym czasie zrealizuję wycieczkę przechodząca przez 2 brakujące punkty? Jeśli tak, czy muszę zacząć w punkcie gdzie przymusowo skończyłem obecną wycieczkę; czy musi być zachowana ciągłość trasy przemarszu?
2. Zauroczony Sudetami planuję drugą wycieczkę na dużą GOT zrealizować na Pogórzu Izerskim i Kaczawskim oraz Wzgórzach Strzegomskich (Grodziszcze, zamek Czocha, zamek Gryf, Grodziec, Ostrzyca, Rosocha, góra św. Jerzego). Czy na wyznaczonej trasie mogę korzystać (tam gdzie jest to możliwe) ze środków transportu - punkty oddalone są znacznie od siebie - dzielą je znaczne tereny z górami niewiele związane.

Temat: Re: GOT duża - zasady zdobywania
Autor: Krzysztof Koterba
Data: 2008-05-07 06:51:34

Kiedyś była wymagana ciągłość wycieczki zarówno w czasie jak i przestrzeni. Obecnie takich wymagań nie ma i można sobie zrobić wielodniową przerwę w jej odbywaniu. Tak samo można sobie część trasy podjechać i dalej kontynuować pieszo.

Swego czasu Tomek Dygała miał stronę http://www.got.w.pl/ , ale dziś coś nie chce mi się wyświetlić. Na tej stronie można poszukać wyjaśnień wszelkich wątpliwości związanych ze zdobywaniem GOT.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Koterba :-)

Temat: Re: GOT duża - zasady zdobywania
Autor: Tomek Dygała
Data: 2008-05-07 09:23:12

Strona jest pod adresem: http://gotfaq.republika.pl/

Alias http://www.got.w.pl powinien działać, przekierowując na podaną wyżej stronę, ale nie działa...

W każdym razie http://gotfaq.republika.pl/ jest OK.

A co do meritum pytania - rzeczywiście rozbijanie wycieczek w czasie jest dopuszczone co znajduje potwierdzenie w trakcie weryfikacji dużych GOT.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: GOT duża - zasady zdobywania
Autor: Ururam
Data: 2008-05-13 23:26:38

A to ci!... Mocno ułatwiono zdobywanie "Dużych", nie powiem. W sumie teraz dowolną Dużą łatwiej zdobyć niźli małą złotą...