Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Schronisko Nad Łomniczką

wszystkich wiadomości w wątku: 12
data najnowszej wiadomości: 2008-09-15

Temat: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: bread
Data: 2008-05-06 17:22:27

Witam. Wczoraj wróciłem z Karpacza. Za każdym razem kiedy tam jestem wybieram się do schroniska nad Łomniczką. Start drewniany domek odcięty od świata. Prowadzi je rodzina która od 16 lat mieszka tam bez prądu. Są bardzo przyjażmi dla turystów, i mimo że nie oferują miejsc noclegowych nie widzą problemu jesli mogą pomóc zmęczonemu turyście i go przenocować. Prowadzą również bar. Tak tamiego schroniska nie ma chyba nigdzie. Kobieta serwuje naleśniki z dżemem który sama robi i z owocami z kompotu. Kosztują one 2,50zl:-) Obiekt wymaga lekkiej renowacji, a ponieważ leży z dala od szlaku dla leniuchów, nie odwiedza go tyle ludzi co np Domu Śląskiego( woda mineralna kosztuje tam 8 zl). Rodzina nie może pozwolić sobie na kosztowne remonty. To właśnie na takie obiekty PTTK powinno wydawać pieniądze które zarabia na hotelach górskich i biletach wstępu do parków. Zamiast tego!!! ściągają co miesiąc kasę ( i to nie małą) ze Schroniska nad Łomniczką. Czy takich obiektów trzeba sie pozbywać bo na siebie nie zarabiają? PTTK chyba zapomniało na czym polega jego działalność w górach. Tylko kasa i kasa, a gzie pomoc ludziom? To schronisko naprawdę jest tam potrzebne. Znajduje się przecież na bardzo pięknym choć trudnym szlaku. Jesli będziecie w Karpaczu , podejmijcie trud odwiedzenia tego miejsca. Naprawdę warto! A PTTK proszę: pomóżcie takim miejscom przetrwać, nie pozbywajcie się ich. Niszczyć jest łatwo, trudniej coś ztworzyć, a tej rodzinie udało się stworzyć najpiękniejsze schronisko nad Łomniczką.

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: colaczek
Data: 2008-05-10 23:12:15

Ładnie napisane. Takie schroniska potrafi docenić tylko prawdziwy turysta. Bardzo lubię te schronisko. Do niego mogę tylko przyrównać te w dolinie Rostoki.

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: JanMaciej...
Data: 2008-05-12 17:41:34

A może PTTK ogłosi - wzorem TPN - konkurs na nowocześnie zaprojektowane i wyposażone schronisko, umiejscowione właśnie Nad Łomniczką. Dzierżawcy sprawdzeni to i schronisko może stać się wizytówką Towarzystwa i jednocześnie dowodem dbałości o turystów.
Skoro są sposorzy dla łazienek dla turystów w TPN, nazwę Firmy wyciąłem aby uniknąć reklamy, to znajdzie się sponsor budowlany konkursu na projekt koncepcyjny schroniska turystycznego. Wszak sanitariaty schroniskowe to główny punkt krytyczny w licznych wątkach na Forum.
http://lazienki.pl
( …… ) organizuje, dziesiąty już, konkurs na projekt łazienki. Tematem konkursu jest projekt koncepcyjny łazienki publicznej wolnostojącej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Podobnie jak w roku ubiegłym, przed uczestnikami konkursu stoi zadanie zaprojektowania toalety w konkretnym miejscu w oparciu o realne warunki.

Jubileuszowa edycja konkursu, odbędzie się w szczególnym miejscu. Tatrzański Park Narodowy jest jednym z największych i najbardziej znanych parków narodowych w Polsce.

Toaleta projektowana jest na placu, obok Wodogrzmotów Mickiewicza, który leży przy trasie do Morskiego Oka. …
Walory krajobrazowe, przyrodnicze oraz stosunkowo łatwy dostęp do tego rejonu Tatr sprawiają, że okolice Morskiego Oka odwiedza rocznie prawie 800 tys. turystów. Stanowi to jedną trzecią wszystkich wejść na teren TPN.

Plan budowy toalety przez Tatrzański Park Narodowy jest zarówno przejawem troski o ochronę zasobów przyrodniczych, jak i turystów dla których te zasoby są chronione. …
… wyniki będą znane 30 maja 2008r.
Widocznym dowodem zaangażowania firmy w poprawę stanu toalet publicznych są ostatnie realizacje. W współpracy z władzami Krakowa zmodernizowano cztery toalety w jednych z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. … Projekt o nazwie „Toaleta na najwyższym poziomie” zrealizowano wspólnie z Polskimi Kolejami Linowymi. Efektem są , oddane do użytku w grudniu 2007, nowe toalety we wszystkich stacjach kolei linowej na Kasprowy Wierch.

Dzięki konkursom i wsparciu Sanitec Koło, nowocześnie zaprojektowane i wyposażone toalety mogą stać się wizytówkami miejsc publicznych. Są jednocześnie dowodem dbałości ich gospodarzy i gestorów o przybywających turystów i gości. Aspekt społeczny tego typu programów pełni również rolę edukacyjną, uczy odpowiedzialności za dobro społeczne oraz wpływa na wzrost ogólnie pojętej kultury.

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: domin
Data: 2008-05-22 19:23:28

Na wstępie do jakich to parków PTTK zarabia?! Trzeba wiedzieć, o czym się pisze.

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: JanMaciej...
Data: 2008-05-22 19:57:14

Na wstępie do jakich to parków PTTK zarabia?! Trzeba wiedzieć, o czym się pisze.
o co chodzi ???
tu nie ma o zarabianiu do parków PTTK.

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: Marcin Muszer
Data: 2008-05-22 23:52:57

Cytuję:
To właśnie na takie obiekty PTTK powinno wydawać pieniądze które zarabia na hotelach górskichi biletach wstępu do parków
Amok

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: Amotolek
Data: 2008-05-23 09:23:43

PTTK powinno wydawać pieniądze które na ......... biletach wstępu do parków
To chyba jakies nieporozumienie?

Pzreciez to nie PTTK biletuje turystów chodzacych do parków, tak mi sie wydaje?

Pozdro tur-kraj ANT:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: Marcin Muszer
Data: 2008-05-23 10:10:07

Witam!

Chyba inaczej nie sposób tego odczytac.
Bread się pomylił.

Amok

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: TeresaKalina
Data: 2008-05-23 15:07:05

To właśnie na takie obiekty PTTK powinno wydawać pieniądze które zarabia na hotelach górskich i biletach wstępu do parków. Zamiast tego!!! ściągają co miesiąc kasę ( i to nie małą) ze Schroniska nad Łomniczką. Czy takich obiektów trzeba sie pozbywać bo na siebie nie zarabiają? PTTK chyba zapomniało na czym polega jego działalność w górach.
jak widzisz "Amotolek" to jest nieporozumienie, ale nie jest to wyłącznie przyczyna że to "bread" nie przestrzega zasady "domina - Trzeba wiedzieć, o czym się pisze."
Spowodowali je nieuważnie czytający i piszący "domin" i "Amok".
Na biletach wstępu do parków PTTK nie zarabia, ale na pewno zarabia na Hotelu PTTK "Wyspiański" w Krakowie gdzie miejsce to 90 - 140 EURO.
Kiedyś już była dyskusja ile jest tak zwanych schronisk PTTK a w rzeczywistości do hotele dla gości takich jak w Wyspiańskim.

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-05-25 15:30:35

Czołem!
(...) ale na pewno zarabia na Hotelu PTTK "Wyspiański" w Krakowie gdzie miejsce to 90 - 140 EURO.
Taki ładny hotel, w centrum Krakowa, 3 minuty od Rynku i tak tanio? Ech...

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: moniqez
Data: 2008-07-26 19:12:38

Witam,
Potwierdzam - slicznie położone schronisko...
Świeczka na ladzie stwarzająca - jakże inną niż w innych schroniskach - atmosferę. Grzane wino , które smakuje jak nigdzie indziej i kociak ocierający się o nogi nielicznych turystów odwiedzających to miejsce ...:-)
Polecam !

Temat: Re: Schronisko Nad Łomniczką
Autor: bread
Data: 2008-09-15 00:40:43

Poczytalem, i wiem, ze popelnilem gafe co do biletow do KPN. Nikt chyba jednak nie zaprzeczy, ze PTTK moze znalesc fundusze na uratowanie wlasnego schroniska, tak innego od rentownych hoteli gorskich.