Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

"U Benedykta" Kluszkowce

wszystkich wiadomości w wątku: 44
data najnowszej wiadomości: 2012-01-23

Temat: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Ewunia7_ww
Data: 2008-01-06 11:21:44

Pensjonat "U Benedykta" Kluszkowce (Czorsztyn)

Witam,

Jeśli ktoś zastanawia się nad wyjazdem do Pensjonatu "U Benedykta" serdecznie ODRADZAM!!!!!!!!!!!! właśnie wróciłam z pięciodniowej "gościny" i nigdy więcej nie powtórzę tego błędu!!! Właściciel (czyli Benedykt) non stop pod wpływem alkoholu!! Zmienia notorycznie wszystkie ustalenia(również co do opłat!), podejście do klienta tragiczne(usłyszeliśmy ze znajomymi że jeśli nam się coś nie podoba to dowidzenia!).
Zarezerwowane mieliśmy już w Sierpniu 9 pokoi (zaliczka oczywiście również wpłacona)w okresie poświątecznym i na sylwestra, gdy dojechaliśmy na miejsce(po przejechaniu 500km) okazało się że właściciel zrobił nam karczemną awanturę i stwierdził że ma ich tylko 7!
Jedzenie również nie warte wydanych pieniędzy-porcje jak dla piecioletniego dziecka.
Ale najlepszy był Sylwester- 120 zł za osobę, Gwarantowany DJ puszczał przez godzinę kawałki z komputera, po czym się zmył i goście wraz z kelnerkami obsługiwały sprzęt :-) Oczywiście sytuacja z jedzeniem również nie ulegla zmianie w noc Sylwestrową (czyli skąpo i po najniższej linii oporu).
Naprawdę szczerze odradzam wypoczynek u tego oszusta, jeżeli nie chcecie cały czas się denerować i kłocić z właścicielem radzę poszukać innego pensjonatu(my po nowym roku tak zrobiliśmy i kontrast był naprawdę zaskakujący!)
Jedynym plusem pensjonatu "u Benedykta" było położenie blisko stoku.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: MałgorzataFecińska
Data: 2008-02-29 19:33:17

Miałam okazję być w tym samym czasie w Pensjonacie U BENEDYKTA i wróciłam z bardzo miłymi wspomnieniami.

Co do posiłków, to porcje były naprawdę duże i sycące, także pod tym względem nie mogę mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Spędziłam wraz z mężem i dziećmi 5 dni w tym pensjonacie, nie miałam żadnych problemów z otrzymaniem zarezerwowanego pokoju, jak również uregulowaniem należności za pobyt, które wcześniej zostały uzgodnione telefonicznie.

Aż trudno uwierzyć, ze mówimy o tym samym pensjonacie; moje odczucia co do pobytu u pana Benedykta są bardzo pozytywne i polecam go wszystkim wyjeżdżającym w okolice Czorsztyna. Okolica jest naprawdę malownicza i przy sprzyjających warunkach można się do woli wyszaleć na nartach.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-01 08:41:21

Bardzo brzydkie zachowanie Ewuniu 7. Na ilu jeszcze forach dałaś ten post. Ten człowiek nie ma szans na obronę. Kiedyś mieliśmy podobny problem na forum bieszczadzkim. Ktoś zalogował się tylko po to aby obrzucic kalumniami pewne gospodarstwo agroturystyczne. Zaczęliśmy to sprawdzać. Okazało się, że racje klientów nie były oczywiste. Bardzo brzydka sprawa. Od tej pory wszystkie posty w tym pokoju są moderowane (post ukazuje się po akceptacji Modaratorów). Dodatkowa bariera to taka, że osoba która chce albo zganić albo pochwalić usługodawcę musi mieć minimum 5 postów na swoim koncie. Dzięki temu wyeliminowane zostało oszukiwanie innych Userów.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-01 22:20:40

Cześć!
Ten człowiek nie ma szans na obronę.
Nieprawda.
Okazało się, że racje klientów nie były oczywiste.
Zdarza się to dosyć często. Na szczęście łatwo odróżnić ziarno od plew.
Dodatkowa bariera to taka, że osoba która chce albo zganić albo pochwalić usługodawcę musi mieć minimum 5 postów na swoim koncie.
Głupi pomysł.

Jak ktoś nie udziela się na żadnych forach, to ma nie mieć szans na ogłoszenie światu, że był niezadowolony z usługi? Niejednokrotnie jest to jedyna forma obrony przed fatalną jakością towarów i/lub usług.

Sam kilkukrotnie zacząłem być obsługiwany prawidłowo dopiero wtedy jak zapowiedziałem, że to co mnie spotyka opiszę w sieci. I dotyczy to nie tylko małych firm, ale np. jednego z operatorów komórkowych. Zapowiedź nagłośnienia sprawy w sieci zadziałała niczym balsam... :-)

* * *

Nie wiem jak jest "U Benedykta" w Kluszkowcach. Ja osobiście - mam to w nosie. Gdybym się jednak tam wybierał i znalazł na Google'ach takie ostrzeżenia - raczej poszukałbym innego miejsca, albo zabezpieczył swoje interesy w inny sposób (np. wpłacając zadatek, a nie zaliczkę).

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-02 16:30:54

Cześć!
Czy ów człowiek wie o naszej dyskusji. Pani Lula -sprawa z forum bieszczadzkiego dowiedziała się o poście ode mnie. Od mojego wpisu zmieniła się zupełnie rozmowa. Okazało się tak jak w radiu Erewań. Nie chce mi się grzebać w archiwum forum bieszczadzkiego.
Sytuacja z którymi ja spotkałam się. Jeden sąsiad ma dobrze funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne, goście walą drzwiami i oknami. Wszyscy są zachwyceni pobytem u niego. Drugi sąsiad ma też gospodarstwo ale interes kiepsko mu się kręci. Wpada na pomysł ale jak to czasami bywa u Polaków nie chce pomóc sobie tylko wykończyć sąsiada. Loguje się na forum. Pisze bardzo krytyczny post. Za chwilę ukazuję się drugi jeszcze bardziej krytyczny post o gospodarstwie pierwszego sąsiada. To córka tego drugiego napisała. Ktoś kto chce zabłysnąć na forum mimo, że nigdy w pierwszym gospodarstwie nie był pisze aby napisać. Oczywiście bardzo negatywnie. Rozpoczyna się nagonka.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 09:24:33

Cześć!
Czy ów człowiek wie o naszej dyskusji.
To było pytanie? Apeluję, abyś starała się pisać poprawną polszczyzną.
Odpowiadając: wie.
Pani Lula -sprawa z forum bieszczadzkiego dowiedziała się o poście ode mnie.
A to oznacza, że wpisując nazwę opisywanej przez Ciebie kwatery w Google - Wasze Forum wyskakiwało na milionowym miejscu i nikt tam nie zaglądał.

Obecnym problemem internetu nie jest to, że ktoś gdzieś coś umieścił, a to jak to znaleźć. Aby SKUTECZNIE poskarżyć się na kwaterę, trzeba nie tylko umieścić to w sieci, ale również dobrze spozycjonować w wyszukiwarkach. Sam wpis - nie ma znaczenia.
Rozpoczyna się nagonka.
Bzdura!

Nagonka nie jest wtedy jak ukażą się dwa krytyczne posty, a wtedy jak wszyscy rzucają się do gardeł. Póki co, to mamy w wątku jeden post z podaniem pewnych faktów. Gospodarz łatwo może zidentyfikować piszącego po szczegółach pobytu (nazwisko, 7 pokoi w Sylwestra itd.) i podać swoją wersję. Czytający ocenią, która wersja jest bardziej wiarygodna. Być może wywiąże się polemika. Choć wątpię, bo nie sądzę, aby Ewa Golub raczyła tutaj po raz kolejny zajrzeć. Tym większe szanse dla gospodarza.

Lucyno! Nie panikuj, nie pisz bzdur i wyluzuj. Prawda, prędzej czy później wyjdzie na jaw. A jeśli nie wyjdzie - oznaczać to będzie, że dla obrotów wspomnianego pensjonatu nie ma ten wpis żadnego znaczenia.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-03 10:15:34

Ze wszystkim mogę zgodzić się. Nawet z tym, że wpis nie ma znaczenia. To Ty ustalasz tu reguły gry.
Nie zgodzę się jednak z Twoją oceną znaczenia forów górskich. Chodzi mi przede wszystkim o nasze, bieszczadzkie. To jest nie "gadulec typu onet" ale platforma informacyjna. Tam bywa do 850 użytkowników jednocześnie.
Na codzień spotykam się z reklamą szeptaną. To ona jest najbardziej skuteczna w turystyce. Nawet przeprowadzono badania na ten temat. Wyników nie pomnę.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 10:52:54

Czołem!
To Ty ustalasz tu reguły gry.
ROTFL! :-)
Reguły gry w sieci ustala socjologia i Google, a nie ja.
Choć - byłoby miło... :-)
Nie zgodzę się jednak z Twoją oceną znaczenia forów górskich.
Ludzie mają cudowną własność nieprzyjmowania faktów do wiadomości. :-) Pojedź do Wetliny w sezonie i zaczep na ulicy dowolnych 100 turystów i spytaj się czy czytują jakieś fora o Bieszczadach. Nie zapomnij poinformować nas o wynikach...
To jest nie "gadulec typu onet" ale platforma informacyjna. Tam bywa do 850 użytkowników jednocześnie.
Panie! Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja... Ja tu mięso mam!
Stanisław Bareja, "Miś", 1980

ROTFL! :-) Lucyno, zastanów sie co Ty piszesz... :-)
Wyników nie pomnę.
Nie pomnisz zapewne również kto i kiedy robił badania itd.
Aż dziw, że pamiętasz temat badań... :-)
Twoje posty aż kipią wiarygodnością.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-03 14:10:59

Coby zwiększyć swoja wiarygodność sięgnęłam do notatek. Rozmawiamy o przypadku buzzmarketingu (marketingu szeptanego). Pod tym terminem rozumiemy proces rozpowszechniania przekazu reklamowego przez samych użytkowników danego produktu lub marki. Wg ostanio przeprowadzonych badań Trust Barometr przez agencję Edelmana dla 58 % respondentów marketing szeptany jest wiarygodnym źródłem.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-03 14:31:07

Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat
www.marketing.nf.pl/Artykul/7197/Buzz-marketing-
Jest tam nawet kilka słów na temat stron internetowych i forum.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 14:29:42

Cześć!
Rozmawiamy o przypadku buzzmarketingu (marketingu szeptanego).
Prawie. :-)

Napisałaś dwa posty temu:
"Na codzień spotykam się z reklamą szeptaną. To ona jest najbardziej skuteczna w turystyce. Nawet przeprowadzono badania na ten temat. Wyników nie pomnę."

Pisaliśmy zatem o marketingu szeptanym w turystyce, a nie w ogóle. Czekam zatem na uzasadnienie zdania, że jest on w tej branży "najbardziej skuteczny". Liczyłem, że przytoczysz badania na ten temat, a nie zrobisz mi ogólne szkolenie z marketingu.

Aha! I jeszcze jedna rzecz.

Napisz mi, co ma pisanie skargi na forach internetowych do marketingu szeptanego. Ten związek mnie mocno intryguje.

Pozdrawiam,
Łukasz

PS. Nie odniosłaś się ponadto do żadnej innej mojej wątpliwości a'propos Twojego stanowiska.
Ł.
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 14:41:09

Czołem!
Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat
A tam nadal ani słowa o turystyce i o tym, że reklama szeptana jest "najskuteczniejsza" w tej branży.

Nie ma też nic o skargach na forach internetowych i ich wpływie frekwencje w kwaterach prywatnych i pensjonatach.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-03 15:29:03

No dobra. Dziś dotarło do mnie 4 zapytania dotyczące ofert i programów, wszystkie to zielone szkoły. Zostalam polecona w jednym wypadku przez biuro (biuro podróży poleciło mnie innemu biuru, w drugim ośrodek polecił mnie szkole, w trzecim to stały klient, w czwartym pilotka poleciła mnie organizatorowi. W trzech przypadkach to był klasyczna reklama szeptana.
Co do badań. Na dzień dzisiejszy nikt nawet nie wie ile osób w ub roku odwiedziło Bieszczady. Poszukujac informacji dotarłam i do PROT i do U. Marszałkowskiego i do dyr BdPN. Wątpię aby ktokolwiek przyprowadził reprezentatywne badania. Chyba trzy lata temu pomagałam pewnej magistrantce w pisaniu pracy dotyczącej ruchu turystycznego w Bieszczadach. Przeprowadziła badania ankietowe w warszawskich biurach podrózy mających oferty bieszczadzkie. Z tego co pamiętam na pytanie stąd dowiedział się pan/pani o Bieszczadach na 1 miejscu uplasowało się stwierdzenie: od znajomych, rodziny. Kolega pisał także pracę magisterską na podobny temat. Czynniki wpływające na rozwój turystyki w Bieszczadach. Jej fragment dotyczył marketingu. Podobnie zadane pytanie. Badania ankietowe przeprowadzane były w środkach wypoczynkowych w Bieszczadach i w internecie. Na pierwszym miejscu pojawiła się reklama szeptana, nawet w badaniach przeprowadzonych drogą internetowa.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Basia Z.
Data: 2008-03-03 15:43:20

Zaglądając na forum Bieszczadzkie od roku stosunkowo często nigdy jeszcze nie widziałam żeby jeden wątek czytało jednocześnie więcej niż 10-15 osób.
Wyjątkowo do 20, jeśli wątki były ciekawsze.

Moje obserwacje oczywiście nie są poparte żadnymi badaniami marketigowymi a to jest tylko moja całkowicie prywatna obserwacja.

O dokładniejsze dane (z ilu komputerów następowało logowanie np. w ciągu tygodnia) można by prosić admina tamtego forum.

Łukasz - a jak wyglądają te dane w przypadku forum PTTK - z ilu różnych komputerów następuje logowanie w ciągu tygodnia ?

W ogóle jak widzę zasięg forów internetowych jest stosunkowo niewielki, nad czym trochę boleję.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-03 15:53:11

Przepraszam przeoczyłam ostatni akapit. Co ma pisanie na forum skargi do szeptanego marketingu. Częścią marketingu jest tzw.czarny marketing. Tak jak poprzez dzialania buzzmarketingowe internetowe charakterystyczne dla białego marketingu możesz znależć klentów dla jakiegoś środka tak przez działania marketingowe charakterystyczne dla czarnego marketingu możesz klientów odciągnąć od jakiegoś ośrodka.
Miałam na ten temat szkolenia. Nawet wyszkolono mnie w tym temacie o którym piszę. Służbowej obecności w sieci.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 16:30:09

Cześć!
Zaglądając na forum Bieszczadzkie od roku stosunkowo często nigdy jeszcze nie widziałam żeby jeden wątek czytało jednocześnie więcej niż 10-15 osób.
W ten wynik jestem w stanie uwierzyć - u nas jest podobnie. Natomiast w 850 - na pewno nie. Wtedy Forum Bieszczadzkie rządziłoby w Megapanelu, a ZTCP zajmują tam miejsce daleko za PTTK.pl.
W ogóle jak widzę zasięg forów internetowych jest stosunkowo niewielki, nad czym trochę boleję.
Jest absolutnie zerowy.
I bardzo dobrze, bo inaczej mielibyśmy tutaj zalew bydła i chamstwa.

Jedyne co dzisiaj ma znaczenie, to wyszukiwarki.

Pochwalam sobie, że nasze Forum, dzięki kodowi dobrej jakości, jest tutaj całkiem dobrze notowane. Kiedy wpiszemy w Google frazę "u benedykta kluszkowce", to post na naszym Forum wyskakuje na szóstym miejscu - wysoko przed innymi tego typu forami oraz reklamami na portalach z kwaterami prywatnymi.

Na miejscu p. Benedykta Drozdka - właściciela pensjonatu - dałbym na naszym Forum baner reklamowy. To właśnie nasze Forum jest najwyżej notowanym przez Google serwisem nietematycznym przy wyszukiwaniu jego gospodarstwa.

Wniosek dla innych - jak się skarżyć - to tylko u nas. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 16:40:03

Cześć!
Częścią marketingu jest tzw.czarny marketing. Tak jak poprzez dzialania buzzmarketingowe internetowe charakterystyczne dla białego marketingu możesz znależć klentów dla jakiegoś środka tak przez działania marketingowe charakterystyczne dla czarnego marketingu możesz klientów odciągnąć od jakiegoś ośrodka.
Za moich czasów nazywało sie to "czarny PR":
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_PR

PR i marketing to nie to samo. Osoba tak wyszkolona jak Ty, na pewno o tym wie. Buzz marketing (http://pl.wikipedia.org/wiki/Buzz_marketing) ma niewiele wspólnego z czarnym PR-em (nawet na zasadzie przeciwieństwa).

Pomijam to, że nazywanie skargi na małe porcje jedzenia w pensjonacie w Kluszkowcach "czarnym PR-em" zahacza o śmieszność.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Basia Z.
Data: 2008-03-03 17:11:12

Ale nie odpisałeś mi na pytanie:

Ile na forum PTTK jest tygodniowo logowań (z różnych komputerów) ?

B.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-03 17:11:23

Łukasz błagam tylko nie Wiki. Co to jest marketing? Nie wiem, a znam conajmniej kilka definicji. Najczęściej posługujemy się marketingiem-mix na który składa się: produkt, cena, dystrybucja, promocja. Sięgnę do podręcznika "Promocja i informacja turystyczna" Kruczka, Wakasa. Na promocję mix składa się: reklama, publick relations (PR), pomocja sprzedaży, sprzedaż osobista, marketing bezpośredni.
PR to "planowa dzialalność utrzymania dobrych stosunków pomiędzy producentem, a otoczeniem mogącym mieć wpływ na sprzedaż, tworzenie pozytywnego obrazu firmy i produktu." Łukasz jakby isał to forum jest środkiem komunikacji marketingowej,w tym PR.
Często spotykam się z określeniem czarny marketing.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-03 17:23:13

Forum bieszczadzkie
było przed chwilą 115 użytkowników
godz 06.35, 14 grudnia 2007 r było jednocześnie 850 użytkowników
dziś logowań z osobnych komputerów było 287

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 18:01:36

Czołem!
Ale nie odpisałeś mi na pytanie
Całkowicie świadomie Ci nie odpisałem. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-03 18:02:51

Cześć!
było przed chwilą 115 użytkowników (...) dziś logowań z osobnych komputerów było 287
Czyli 287 osób czytało stronę przez cały dzień, z czego 115 akurat w tym momencie. Droga Lucyno - macie źle ustawiony czas trwania domyślnej sesji. Stąd takie astronomiczne liczby.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Basia Z.
Data: 2008-03-03 18:19:28

No wiesz - są użytkownicy tacy jak ja, którzy od razu rano po przyjściu do pracy otwierają 5 forów (z automatycznym logowaniem się na nie) i teoretycznie siedzą na nich przez cały dzień, a w praktyce to robią całkiem co innego.

Dlatego pytam o logowania z różnych komputerów w ciągu tygodnia.

To ze nie odpisałeś - też o czymś świadczy.

Znamy się ;-)

A w odpowiedzi Lucynie napiszę że booty też się logują.

Pozdrowienia

Basia

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Amotolek
Data: 2008-03-05 15:09:54

Od tej pory wszystkie posty w tym pokoju są moderowane (post ukazuje się .....
Tu tez sa modulowane jak cholera. I tez tak bywa, ze post ukazuje sie jako replika na cos i jest wycinany, bo np w tresci padlo nazwisko jakiegos tuza z wierchuszki ZG ubabranego ostro w okresloną konstrukcję wytwarzajacą balagan np z uprawnieniami niewolnego przodownictwa:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Amotolek
Data: 2008-03-05 15:20:40

Wpada na pomysł ale jak to czasami bywa u Polaków nie chce pomóc sobie tylko wykończyć sąsiada. Loguje się na forum. Pisze bardzo krytyczny post. Za chwilę ukazuję się drugi jeszcze bardziej krytyczny post o gospodarstwie pierwszego sąsiada. To córka tego drugiego napisała. Ktoś kto chce zabłysnąć na forum mimo, że nigdy w pierwszym gospodarstwie nie był pisze aby napisać. Oczywiście bardzo negatywnie. Rozpoczyna się nagonka.
Podobnie jak tutaj! Niech sie ktos tylko wychyli, to go potem miedzy soba 3-Sowce podbijaja jak pilke, i nie tylko tu na forum ale w listach pokatnych do siebie tez. szu szu itd!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-05 16:38:43

Witam!
I tez tak bywa, ze post ukazuje sie jako replika na cos i jest wycinany, bo np w tresci padlo nazwisko jakiegos tuza z wierchuszki ZG ubabranego ostro (...)
Przepraszam, że będę niegrzeczny, ale na takie coś można odpowiedzieć tylko w jeden sposób.
Gówno prawda!

Nigdy z tego Forum nie wyleciał post, bo padło w nim jakieś nazwisko, czy bo był niewygodny. Natomiast wylatywały, wylatują i będą wylatywać posty bełkotliwe, cytujące jakieś idiotyzmy z sieci, chamskie, łamiące regulamin, czy po prostu zwyczajnie głupie. A to, że wylatuje akurat sporo Twoich postów - na Twoim miejscu dałoby mi do myślenia.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-05 18:15:17

Czołem!

Sorki Basiu, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi.
To ze nie odpisałeś - też o czymś świadczy.
Świadczy o tym, że do ujawniania statystyk serwera PTTK nie jestem upoważniony. O niczym więcej.

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-05 18:17:03

Czołem!
Łukasz błagam tylko nie Wiki.
Co masz do Wikipedii?

Piękny wykład strzeliłaś, tyle tylko, że zupełnie niepotrzebnie, bo to wszystko wiadomo. Nadal nie wiem co ma piernik do wiatraka. Co ma post Ewy z czarnym PR-em, a ten ostatni co ma wspólnego z marketingiem szeptanym. Obawiam się, że po prostu zagalopowałaś się we wnioskach.
Łukasz jakby isał to forum jest środkiem komunikacji marketingowej,w tym PR.
No i co z tego?
Często spotykam się z określeniem czarny marketing.
A ja często spotykam się z nieprawidłową odmianą słowa "Bieszczady" (dopełniacz). I o czym to świadczy poza tym, że ludzie nie rozumieją słów, których używają?

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-05 19:16:59

Ad.1 Tekst w wiki tworzą ludzie często, gęsto nie mając odpowiedniej wiedzy. Aby nie być gołosłowną przytoczę przykład cerkwi w Matkowie. Wg wiki jest ona wpisana na listę dziedzictwa. W czasie jednej z dyskusji na forum bieszczadzkim Baśka miała wątpliwości. Zaczęłam sprawdzać. Sprawdzanie trwa już z miesiąc, a ja nadal nie wiem na jakiej liście dziedzictwa owa ukraińska cerkiew się znajduje. Następny przykład Świerczewski.
Ad.2 PR jest częścią marketingu. Taka sama sytuacja jak z kwadratem i prostokątem. Każdy kwadrat jest prostokątem ale nie każdy prostokąt jest kwadratem. Każde działanie związane z PR jest częścią marketingu, ale nie wszystie działania marketingowe są PR.
Post Ewy jest czarnym marketingiem. Przedstawia bowiem antyreklamę owego pensjonatu. Złośliwą i tendencyjną.
Ad.3 Obie formy są poprawne. Chyba na tym forum niejaki p.panz, przedstawił obszerne wyjaśnienie tego problemu.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Amotolek
Data: 2008-03-05 19:48:36

A to, że wylatuje akurat sporo Twoich postów - na Twoim miejscu dałoby mi do myślenia.
Na szczeście jestem na swoim miejscu i na miejsca bym sie nie zamienił za chiny.

A co mi daje do myslenia, to juz wielokrotnie pisałem, szczególnie jezeli chodzi o niejednakowe traktowanie jednakowych w sumie równomiernie głupich postów. ha!

Pozdrowienia tur-kraj. Bez odbioru (tez to glupie....)ANT:-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Rentgen
Data: 2008-03-06 09:00:06

A o co chodzi z tym Świerczewskim?
Pytam z czystej ciekawości.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-06 09:11:58

Miałam małe problemy z historykami z tytułami prof przed nazwiskiem. Na jednym z górskich forum podałam link do wiki i pan prof zwrócił mi uwagę na liczne błędy. Niestety, meila nie zachowałam.Podobną sytuację miałam pod pomnikiem, gdy oprowadzałam grupę uniwersyteckich wykształciuchów. Zwrócono mi uwagę na parę nieścisłości. Podobnie historyk z IPN. Podobana sytuacja w wiki jest z Gerhardem i powiązaniami tego pisarza ze śmiercią Świerczewskiego.
Ciekawy artykuł na temat Świerczewskiego i jego śmierci w Jabłonkach jest na www.twojebieszczady.pl.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-06 09:38:43

Witam!
Tekst w wiki tworzą ludzie często, gęsto nie mając odpowiedniej wiedzy.
Nawet jeśli - popraw. Zauważyłaś błąd - możesz go poprawić. Na tym polega Wikipedia. Kiepski to zatem argument.
Przedstawia bowiem antyreklamę owego pensjonatu.
ROTFL! Przedstawia opis nieudanej w nim wizyty.
Od czarnego PR-u ten opis dzielą lata świetlne..
Złośliwą i tendencyjną.
Wiesz coś więcej niż ja?
Umiesz uzasadnić te epitety?
Obie formy są poprawne.
Niby zdanie prawdziwe...
Ale jak takie rzeczy pisze przewodnik bieszczadzki, to trudno o lepszy dowód, że uprawnienia państwowe nie gwarantują niczego. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-06 10:29:28

Hej, nie sądzisz, że ta dsyskusja jest "ciągniona na siłę".
Ad.1 Na razie zajęcłam się publikacjami, przewodnikami i informatorami dotyczącymi Bieszczadów. Wściekłam się, gdy zorientowałam się ile chłamu kupiłam w ub. roku. Prawie nie korzystam z wiki więc nie mam ochoty sprawdzać ją pod względem merytorycznym
Ad.2 Ok niech Ci będzie. Racja jest po Twojej stronie.
Ad.3 Po co ta złośliwość.
"Źródłem autorytatywnych rozstrzygnięć jest Rada Języka Polskiego", a jak ona się nie wypowie to słownik ortograficzny j.polskiego. Nowy słownik dopuszcza obie formy.
Polecam też "wykładnię" pani prof. Aleksandry Cieślikowej z Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: margoz
Data: 2008-03-06 19:00:07

Witam! Nie będę tutaj wyjaśniał zasad wikipedii, ani konsekwencji faktu, że ma ona charakter otwarty. Podam tylko dwa linki:

http://tiny.pl/4hm8

http://tiny.pl/4hms

Warto zaznaczyć, że każdy czytelnik mógł zrobić to samo. Co do Świerczewskiego, tu byłbym ostrożny: jedna osoba może uważać za błąd nazwanie go bandytą, a druga bohaterem... Szkoda, że nie zachowałaś tego maila, łatwiej poprawiać błędy, wiedząc na czym polegają.

M.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Basia Z.
Data: 2008-03-06 19:25:42


by nie być gołosłowną przytoczę przykład cerkwi w Matkowie. Wg wiki jest ona wpisana na listę dziedzictwa. W czasie jednej z dyskusji na forum bieszczadzkim Baśka miała wątpliwości. Zaczęłam sprawdzać. Sprawdzanie trwa już z miesiąc, a ja nadal nie wiem na jakiej liście dziedzictwa owa ukraińska cerkiew się znajduje.
Małe sprostowanie, ponieważ zawołano mnie "do tablicy".
Ja właśnie nie mam wątpliwości - tej cerkwi nie ma na liście UNESCO.

Pozdrowienia

Basia

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-06 19:35:29

Czołem!

Wszystko super, ale skracaj linki - proszę!

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-06 22:11:40

Zajrzałam na wiki. To już jest zupełnie inny tekst. Kontrowersje dotyczyły m.in. tłumienia buntu na Ukrainie, skąd wziął się przydomek Walter, osobistego rozstrzeiwania jeńców zarówno w Hiszpanii jak i AK-owców na Lubelszczyżnie, bitwy pod Budziszynem i relacji Koniew-Świerczewski.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-08 13:03:52

Czołem!
Hej, nie sądzisz, że ta dsyskusja jest "ciągniona na siłę". (...)
Ok niech Ci będzie. Racja jest po Twojej stronie.
Nie była ciągniona na siłę, bo przez cały czas oczekiwałem na zdanie jak zacytowane wyżej. Teraz już faktycznie - EOT. :-)
"Źródłem autorytatywnych rozstrzygnięć jest Rada Języka Polskiego", a jak ona się nie wypowie to słownik ortograficzny j.polskiego. Nowy słownik dopuszcza obie formy.
Stary też. Co nie zmienia faktu i uzasadnialiśmy to na tym forum wiele razy, że jedna z nich jest NIEPOPRAWNA. Słowa są jak zabytki - mają swoją historię i etymologię. Dopuszczanie form niepoprawnych jest jak wyburzanie zabytków pod osiedla mieszkaniowe. Wydawało mi się, że przewodnikowi takich rzeczy nie trzeba tłumaczyć - ale widać trzeba...

A pani Aleksandra Cieślikowa jest po prostu w tym temacie albo niedouczona albo zbyt liberalna. I skrót "prof." przed nazwiskiem nic tu nie zmieni - a co najwyżej źle świadczy o kolejnych "państwowych uprawnieniach" jakimi są tytuły profesora zwyczajnego.

Pozdrawiam,
Łukasz

PS. Link dla niezorientowanych w temacie:
http://www.obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=13
Ł.
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: lucyna
Data: 2008-03-08 14:42:20

Łukasz daję uroczyste słowo honoru, że używam tylko i wyłacznie jedynie słusznej i poprawnej formy: Bieszczadów. Co najgorsze mój Kolega szef wydawnictwa i przewodnik, purysta językowy musiał przeczytać tę dyskusję i oburzony zarzucił mi używanie nowomowy.
Co do zmian. Odkąd na dziedzińcu pewnego przesławnego zamku wybudowano szklaną piramidę przestałam dziwić się zmianom. Akceptuję je. Zaakceptowałam też obie formy: Bieszczadów i Bieszczad. Na pytanie zadawane bardzo często przez gości która jest z nich właściwa: odpowiadam obie. Przewodnik nie ma prawa "zafałszowywać historii" i kierować się tradycją ale musi obiektywnie odpowiedać na pytania.

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2008-03-08 15:46:09

Czołem!
Łukasz daję uroczyste słowo honoru, że używam tylko i wyłacznie jedynie słusznej i poprawnej formy: Bieszczadów.
To ja rozumiem! :-)
Co najgorsze mój Kolega szef wydawnictwa i przewodnik, purysta językowy musiał przeczytać tę dyskusję i oburzony zarzucił mi używanie nowomowy.
Pozdrowienia dla szanownego Kolegi Lucyny! Cieszę się, iż nie jestem osamotniony w swojej beznadziejnej walce.
Odkąd na dziedzińcu pewnego przesławnego zamku wybudowano szklaną piramidę przestałam dziwić się zmianom. Akceptuję je.
Kraj, w którym to nastąpiło, niegdyś miał zaszczyt przewodzić kulturze europejskiej. Dzisiaj niestety stoczył się na sam koniec kolejki, właśnie przez źle pojmowany "liberalizm", dążenie do "nowoczesności" i polityczną poprawność. Za kilka pokoleń biały człowiek nad Sekwaną będzie rzadszy od rysia w Bieszczadach, a wtedy otoczenie Luwru nie będzie już nikogo razić...

Dlatego ja tych zmian nie akceptuję.
Na pytanie zadawane bardzo często przez gości która jest z nich właściwa: odpowiadam obie. Przewodnik nie ma prawa "zafałszowywać historii" i kierować się tradycją ale musi obiektywnie odpowiedać na pytania.
Ależ Ty, odpowiadając w ten sposób na pytania gości, nic innego nie robisz, jak właśnie zafałszowujesz historię... :-(

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: benedykt
Data: 2008-03-11 14:02:02

Witam
Wypowiedź Ewy spowodowała, że poczułem sie wywołany do tablicy. Ze zdziwieniem dowiedziałem sie jak notorycznie
zmieniam wszystkie ustalenia. Pani Ewo proszę więc wyjaśnić sporne kwestie ze swoim znajomym Robertem W.
który rezerwował miejsca także dla pani. Pan Robert W. uzgodnił ze mną rezerwacje odpowiadającą ilości miejsc = 7 pokoi i już w sierpniu był o tym poinformowany (zastanawiające gdyż inni pensjonariusze nie mieli takich problemów).
Nigdy nie zdarzyło mi sie zmienić wcześniej uzgodnionych z klientem opłat, z pewnością potwierdzi to pan Robert W.
Wielu gości zarówno tych co mieszkali w pensjonacie 'u Benedykta' a także przychodzących z zewnątrz korzystało z mojej restauracji i jak do tej pory jedynie wasza grupa miała zastrzeżenie co do wielkości posiłków.
Ja również byłem oburzony zniknięciem DJ-a, który bez uprzedzenia opuścił imprezę, mój personel staną na wysokości zadania zapewniając gościom dobrą zabawę do rannych godzin.
Nie chcę nikogo obrażać i wytykać jego zachowanie podczas pobytu w pensjonacie, bo chyba nie w tym jest rzecz.
Pozdrawiam i zapraszam do pensjonatu " u Benedykta"

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: 70siostra
Data: 2008-08-02 17:23:14

Wróciliśmy już do domu
pełni przeżyć, pełni wrażeń
i wracamy swą pamięcią
do Kluszkowców - fajnych zdarzeń.

Bardzo miło wspominamy
Benedykta przemiłego
Wszystkim dom ten polecamy
Aby wybrać się do niego.

Atmosfera tu wspaniała
Wszystko super urządzone
Okolica bardzo piękna
Żarcie smacznie przyrządzone.

Za kolonie dziękujemy
życząc wszelkiej pomyślności
Niech właściciel będzie zdrowy
A dom ciągle pełen gości.

Dziękujemy za miły pobyt w Pana pensjonacie. Serdecznie Pana pozdrawiamy i życzymy sił i wytrwałości.

Dzieci z Sp 38 w Częstochowie i kadra pedagogiczna

Uwaga Moderatora!
Proszę nie mnożyć wątków na Forum. Przenoszę wiadomość do istniejącego wątku.
Łukasz Aranowski

Temat: Re: "U Benedykta" Kluszkowce
Autor: Wioletta
Data: 2012-01-23 18:21:02

Na przełomie grudnia i stycznia 2012 r. miałam ogromną przyjemność mieszkać w Pensjonacie „U Benedykta„ w Kluszkowcach. Miejsce to zauroczyło i zachwyciło mnie, zakochałam się w nim, w jego pięknie, spokoju, ciszy, górach, małych domkach, pięknych wschodach i zachodach słońca. Czułam się tam niewiarygodnie szczęśliwa, mogłam spokojnie spacerować, robić zdjęcia, podziwiać góry, narciarzy, wieczorami sączyć grzańca i odpoczywać. Energia jaka płynie z tego miejsca spowodowała to, że najchętniej natychmiast bym się tam teleportowała. Atmosfera panująca w Pensjonacie „U Benedykta” jest fantastyczna, pracownicy, obsługa - są przesympatyczni, Pan Benedykt – właściciel z radością wita i dba o każdego Gościa tworząc rodzinną atmosferę. Pensjonat bardzo czysty, zadbany, posiłki domowe serwowane w godzinach dogodnych dla każdego. Sto metrów od Pensjonatu stok, wyciąg, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego,tor saneczkowy, park linowy i mała gastronomia – praktycznie wszystko na miejscu. Przy okazji byłam w Czorsztynie, Zakopanym, Nowym Targu i kilku innych przepięknych małych miejscowościach znajdujących się bardzo blisko Kluszkowiec. Kluszkowce, Pensjonat „U Benedykta” to miejsce magiczne, romantyczne, niesamowite i niezapomniane - i dlatego z przyjemnością pojadę tam ponownie.