Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

OTP w okolicach Zakopanego

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2007-11-13

Temat: OTP w okolicach Zakopanego
Autor: ksi
Data: 2007-11-12 22:34:00

Mam pytanie: jakie trasy można wpisać do OTP w okolicach Zakopanego? Do którego miejsca jest teren równinny a gdzie już góry? Czy za trasę Palenica Białaczyńska -Morskie Oko można otrzymać punkty do OTP? I czy jest jakieś miejsce, gdzie można sprawdzić tereny (granice obszarów) punktowanych na OTP? Nie chodzi mi tu jedynie o województwa czy spis miast, ale właśnie o tereny które nie każdemu wydają się jednoznaczne.

Temat: Re: OTP w okolicach Zakopanego
Autor: Stanisław Łuć
Data: 2007-11-13 12:25:01

Witam!
Odznaka Turystyki Pieszej powinna być zdobywana na nizinnych i wyżynnych obszarach naszego kraju. Jest kilka wyjątków ujętych w punkcie 6 regulaminu OTP:
Góry Świętokrzyskie, Masyw Ślęży, Pogórze Karpackie i Sudeckie, Góry Stołowe, Opawskie i Kaczawskie oraz na terenach kotlin: Jeleniogórskiej, Kłodzkiej, Żywieckiej, Nowotarskiej i Sądeckiej.
O możliwości zdobywania OTP decyduje więc kryterium geograficzne. Nie ma wytyczonej ścisłej linii granicznej, chyba, że za taką potraktujemy granice krain geograficznych. Zatem sprawdzić granice obszarów punktowanych do OTP można na mapie albo w podręczniku geografi.
Przede wszystkim jednak zalecam kierowanie się zdrowym rozsądkiem. Jeśli jadę w góry - to zdobywam GOT, tras do OTP szukam na nizinach.
Trasa do Morskiego Oka oczywiście do OTP się nie kwalifikuje.
Pozdrawiam i zapraszam na stronę ktpzg.pttk.pl
Staszek Łuć
Staszek odszedł od nas 1 października 2020.
Pożegnanie Staszka:
https://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=43750