Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

turyści zabili misia

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2008-04-25

Temat: turyści zabili misia
Autor: KARPATY
Data: 2007-10-22 16:20:59

Media trąbią o tym, że 6 turystów zabiło niedźwiadka w Dolinie Chochołowskiej (22.10). Podkreślam użycie wyrazu TURYŚCI, a przecież to zwyczajni bandyci. Jak wynika z informacji telewizyjnych i internetowych karmili go kanapkami a potem (podobno rzucił się na nich) zatłukli kamieniami i wrzucili do potoku!!! Może i rzucił się, kiedy kanapek zabrakło, ale to jego prawo, prawo dzikiego zwierzęcia. A mój Ojciec mówił mi zawsze: "ty nie bój sie dzikich zwierząt, ty sie bój dzikich ludzi" - i, jak widać miał rację. Stanowczo protestuje przeciwko używaniu wyrazu TURYŚCI w odniesieniu do tych zwyrodnialców. Tak, jak "pijany rowerzysta" to nie jest rowerzysta tylko pijany, pijany kierowca, to nie jest kierowca, tylko potencjalny zabójca, itd, itp. Julo.
tortur

Temat: Re: turyści zabili misia
Autor: Amotolek
Data: 2007-10-22 17:23:12

Podkreślam użycie wyrazu TURYŚCI, a przecież to zwyczajni bandyci. Jak wynika z informacji telewizyjnych i internetowych....
szkoda misia, taki wydawał sie bezradny i sympatyczny:-(.

I tak dobrze, że nie napisali, że to byli turyści górscy PTTK :-(.
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: turyści zabili misia
Autor: Marcin Muszer
Data: 2007-10-22 18:38:56

Temat: Re: turyści zabili misia
Autor: Agatka C.
Data: 2007-10-25 13:21:48

on był chyba jeszcze mały... :-(

problem polega niestety na tym, że w Tatry wchodzi bardzo dużo ludzi niedoświadocznych, lub też po prostu nienauczonych że NIEDŹWIEDŹ NIE JEST SŁODKIM MISIEM!!!
to jest dzikie zwierze, ktore ZNAJDUJE SIE NA SWOIM TERENIE, w zwiazku z tym MA PRAWO POLOWAC I BYC AGRESYWNE. ludzom się wydaje ze są panami świata, niech się wreszcie nauczą ze w gorach, parkach narodowych, lasach, itp to CZLOWIEK JEST GOŚCIEM i to CZŁOWIEK MA OBOWIĄZEK DOSTOSOWAĆ SIĘ, np do niedźwiedzi, i jak go spotka to zachować spokoj i zignorować, poczekać aż PAN DOMU odejdzie, dopiero wtedy mozna się zachowywać swobodnie.
proste pytanie, czy jak wchodzicie w goście to kładziecie nogi na stole i karmicie psa przyjmujących was, resztkami jedzenia? nie - nie robicie tak. i z "misiem" tez tak nie mozna postępować.

Temat: Re: turyści zabili misia
Autor: lucyna
Data: 2007-11-08 14:52:50

Na stronie
www.wwf.pl
ukazała się w pdf ciekawa ulotka: jak należy się zachować w czasie spotkania z wielkimi drapieżnikami, w tym z niedźwiedziami.

Temat: Re: turyści zabili misia
Autor: Dark Lord
Data: 2008-04-25 00:07:06

Zgadzam się w zupełności, to nie turyści to ''stonka'' która nie powinna wogóle wyruszać w góry...Najgorsze jest to, że wyrok sądu będzie śmieszny jak zwykle w przypadkach dręczenia zwierząt, ech...
----------------------

Moje wędrówki:"http://wycieczkiwgory.zxq.net";

Zapraszam!

Temat: Re: turyści zabili misia
Autor: Amotolek
Data: 2008-04-25 08:15:29

..Najgorsze jest to, że wyrok sądu będzie śmieszny.....
NO bo takie mamy sądy! mam na ten temat sporo doswiadczenia i niestety negatywnych pzremysleń, ale napisze to w odrębnym wątku Bo to dotyczy wielu zagadnień i nie tylko beznadziejnej "pracy" GSK w PTT!. Problemu pewnie nie ma co dyskutować, można nad tym tylko zapłakać, ze tak jest!:-(. Także i za zameczonym niepotzrebnie niedźwiadkiem :-(.
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć