Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

GOT - elektroniczna wersja

wszystkich wiadomości w wątku: 10
data najnowszej wiadomości: 2008-01-23

Temat: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Alf
Data: 2007-09-28 20:34:56

Witam
Czy Ktoś posiada elektroniczną wersję spisu wycieczek punktowanych do GOT, jeżeli tak czy mógłby udostępnić ?

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Ewa Polańska
Data: 2007-10-01 23:14:59

Jeśli taka jest, to nielegalna. Rozmawiałam niedawno z kol. Matuszczykiem i powiedział, że COTG nikogo nie upoważniło do kopiowania najnowszej wersji regulaminu wraz ze spisem wycieczek. Wersja z 2007 r. jest do nabycia w Krakowie na Jagielońskiej

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Amotolek
Data: 2007-10-02 00:53:25

....nikogo nie upoważniło do kopiowania najnowszej wersji regulaminu wraz ze spisem wycieczek. Wersja z 2007 r. jest do nabycia.....
I to jest cale PTTK :-(.

Nikt nie chce "kopiować". W XXI wieku takie cóś powinno być bez problemów dostępne na stronie www.pttk.pl, nie ważne czy w regulaminach jako takich, w Komisji KTG, COTG

W tej sytuacji umieszczenie wersji elektronicznej ksiazeczki pieszej przez KP to prawdziwa rewolucja! I chwała Im za to!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: any
Data: 2007-10-02 09:52:40

Kopiowanie?
Zaraz, zaraz IMHO COTG brutalnie wymusza nabywanie "jedynie słusznej" edycji wykazu tras punktowanych.
Zresztą trudno byłoby udowodnić komuś skopiowanie wykazu, bo znany mi jeszcze czynny serwis umożliwiający wyliczenie punktacji do GOT został zrobiony/zaktualizowany przez kilka osób - zapaleńców (chodzi mi o bazę danych).
IMHO słuszniejszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie opłaty za weryfikację odznaki i zezwolenie na wydawanie i publikowanie wykazów w różnych formach.
Osobiście np. bardzo polubiłem programik do liczenia GOT, który działa na palmtopie.

pozdrawiam
any

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Alf
Data: 2007-10-02 13:08:14

Dziękuję za informację.
Jeśli taka jest, to nielegalna. Rozmawiałam niedawno z kol. Matuszczykiem i powiedział, że COTG nikogo nie upoważniło do kopiowania najnowszej wersji regulaminu wraz ze spisem wycieczek.
Nie wiem kim jest kol. Matuszczyk, ale dla mnie takie postępowanie jest żenujące. To po co umieszcza się regulamin odznaki w internecie na różnych stronach włącznie ze stroną PTTK ? Gdzie tu jest miejsce na popularyzację odznaki ? Wygląda na to, że kilku kolesi chce zarobić na spisie bo bez niego nie można zdobyć odznaki - monopoliści. A potem wszyscy się dziwią że nie ma chętnych do wstąpienia w szeregi PTTK-u , po co wstępować? po co zdobywać odznaki ? - może jest ktoś kto wie, bo ja już nie wiem :-(

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-10-02 13:33:34

Witam!
Nie wiem kim jest kol. Matuszczyk, ale dla mnie takie postępowanie jest żenujące. To po co umieszcza się regulamin odznaki w internecie na różnych stronach włącznie ze stroną PTTK? Gdzie tu jest miejsce na popularyzację odznaki? Wygląda na to, że kilku kolesi chce zarobić na spisie bo bez niego nie można zdobyć odznaki - monopoliści.
Archiwum się kłania... :-)
http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=17739

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Alf
Data: 2007-10-02 18:20:24

Dzięki za wskazówkę, nie zawsze śledzę na bieżąco życie forum. Ja mam wersję papierową z 1989 roku i nie byłem pewny czy mogę korzystać z tak archiwalnych zasobów :-) , i jeszcze jedno pytanie - w przykładzie opisanym w książeczce jest rubryka "nr grupy" i wpisany jest np T02 czy BZ04. Moje pytanie czy muszą być literki ? bo w moim spisie ich nie ma

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: rnk
Data: 2008-01-13 10:20:32

W rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych _mozna_ nieodplatnie udostępniać rozpowszechniony juz utwor osobom pozostającym w stosunku towarzyskim. Tak wiec jezeli ktos z Was ma wykaz, zeskanuje go i wysle komus na maila, to nie ma zlamania prawa.

A co do strony - wystarczylo na ow wykaz zalozyc haslo i udostpenic je np. na tym forum :-) I voila, wszystko zgodne z prawem :-)

Uprzedam ewentualne riposty: to nie jest naciagnie prawa - my po prostu mamy prawo, ktore zezwala na takie postępowanie. A gdyby poszukac glebiej to juz wtedy mozna by kombinowac z dzialalnoscia dydaktyczna czy rozwijaniem wlasnych zainteresowan w grupie innych hobbystow :-)

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Konrad Majewski
Data: 2008-01-23 09:08:44

a przecież można inaczej:
http://kanon.pttk.pl/
Gratulujemy krajoznawcom

Temat: Re: GOT - elektroniczna wersja
Autor: Amotolek
Data: 2008-01-23 18:32:14

No mozna i tak jest ok! Ale jeszcze sie ksiazeczek na odznaki turystyki kwalifikowanej , w wersji elektronicznej nie mozna doprosic! zdajesie ,z e cos takiego chyba juz jest na OTP, albo mi sie to tylko snilo w marzeniach? Pozdrawiam ANT:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć