Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

KOT a wycieczki indywidualne

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2007-10-01

Temat: KOT a wycieczki indywidualne
Autor: Picek
Data: 2007-09-25 10:13:05

Witam.
Co prawda jeszcze nie jestem w PTTK, ale przymierzam się do wyrobienia swojej legitymacji a następnie turystyki rowerowej już w ramach zdobywania punktów do odznak KOT.

1. Jeżdżę dość dużo, lecz w większości są to wycieczki indywidualne lub małą grupką znajomych. Czy takie wycieczki też mogą zostać wliczane na poczet punktów KOT, czy punkty są uznawane tylko za zorganizowane, większe wyjazdy?
W regulaminie jest napisane: "Za udział w wycieczkach, obozach, rajdach kursach itp. imprezach kolarskich przyznaje się określoną liczbę punktów, które oprócz innych kryteriów stanowią podstawę do przyznania KOT"
Czy wyjazd samodzielny, jednoosobowy, jest zaliczany do wycieczki kolarskiej?

2. Czy przejazdy np miejscowościami A-B-C-D-A i A-D-C-B-A to dwa różne przejazdy (wiem, że nie powinno się powtarzać trasy - stąd pytanie).

Temat: Re: KOT a wycieczki indywidualne
Autor: Złociu
Data: 2007-10-01 21:34:14

Ad. 1 - przecież nigdzie nie jest zapisane że muszą to być wyjazdy grupowe, jak jedziesz sam to również jest wycieczka. Ja przeważnie jeżdżę sam i w większości taki tryb mi odpowiada (zatrzymuję się gdzie chcę).

Ad.2 jeżeli miejscowości są tylko punktami węzłowymi to nie ma problemu. Według nowego regulaminu (2008) można powtórzyć częściowo tę samą trasę i zaliczyć ją na KOT jeżeli nowy odcinek bedzie miał co najmniej 15 km.