Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Szlaki turystyczne

Rok szlaków

wszystkich wiadomości w wątku: 10
data najnowszej wiadomości: 2007-07-27

Temat: Rok szlaków
Autor: Krzychu S.
Data: 2007-07-25 20:56:13

Projekt „Rok szlaków” początkowo spotkał się z zainteresowaniem środowisk znakarskich jak i użytkowników szlaków. Można było przypuszczać, że wreszcie poprawi się stan oznakowania oraz zostaną uregulowane przepisy prawne dotyczące samych szlaków.
Jeżeli ktoś liczył na dodatkowe dofinansowanie na odnowienia szlaków, to niestety się zawiódł. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę w jakich czasach żyjemy. Pieniędzy brakuje nawet na służbę zdrowia, więc dlaczego miałyby się znaleźć środki finansowe na szlaki? Poza tym przypominam o fakcie, że zmienił się nam porządek polityczny i to 19 lat temu! Musimy dostosować się do innych realiów i nowego stylu zarządzania. Chcieliśmy „wziąć sprawy w swoje ręce” to bądźmy konsekwentni w swoich poczynaniach! Skończyły się dotacje.
Jeżeli chcemy uprawiać turystykę to uprawiajmy ją za własne pieniądze. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie finansował czasu wolnego innym ludziom. Owszem, można liczyć na pomoc sponsorów jeżeli organizujemy turystykę dla dzieci lub niepełnosprawnych ale musimy udowodnić czystość naszych intencji i szczególne zaangażowanie. Skończyły się dobre czasy dla pazernych organizatorów imprez. Już trudno „dorobić sobie na boku” kosztem koleżanek i kolegów.
Czekając na dofinansowanie nigdy nie rozwiążemy problemu zanikających szlaków. Sytuacja w niektórych regionach jest wręcz tragiczna. Na wielu szlakach dawno nie pracowali znakarze. Można to poznać po wymiarach i sposobie stawianiu znaków. Są takie trasy, których przebieg znają tylko nieliczni zainteresowani. Co w takiej sytuacji robić?
Jest tylko jedno wyjście. Sami musimy uporać się z tym problemem. Przecież to w końcu nasza sprawa. To my wędrujemy po szlakach, więc ratujmy je dla siebie. Nie czekajmy na to co w związku z „Rokiem szlaków” otrzymamy. Pokażmy co my możemy zrobić w „Roku szlaków”.
Nasz Oddział znalazł sponsora na wytyczenie i wykonanie nowego szlaku. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczamy na odnowienie istniejących już szlaków. Oczywiście nikt indywidualnie na tym nie zarobi ale skorzystają wszyscy. I chyba właśnie o to chodzi.
Zamiast biadolić i czekać na mannę z nieba lepiej weźmy się wszyscy do ratowania tego co jeszcze zostało, bo niedługo będzie za późno. A kto uważa, że nie będzie „za frajer” pracować, niech sam sobie odpowie na pytanie jakim jest turystą.

Pozdrawiam

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: jerzyk
Data: 2007-07-25 21:43:34

Krzychu,
czytałeś wypowiedź Andrzeja
http://forum-pttk.pl/index.php?co=watek&w=29218

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: Krzychu S.
Data: 2007-07-25 22:04:08

Czytałem również wypowiedź Stokrotki. Z tym, że mój Oddział nie otrzymał żadnej pomocy z ZG.
Pozdrawiam

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: bialyzibi
Data: 2007-07-25 22:26:10

Skończyły się dobre czasy dla pazernych organizatorów imprez. Już trudno „dorobić sobie na boku” kosztem koleżanek i kolegów
To nieprawda, mam na to liczne dowody. Na dodatek istnieje "ciche poparcie" dla takich działań osób ( o zgrozo !) zasiadających w GKR ZG PTTk. Zapomniałeś też że istnieje bardzo dobrze funkcjonujący system tzw. "gratyfikacji", upustów ale "na lewo" Coś niespotykanego u sąsiadów np. Czechów. Jeśli dają zniżkę to jest to zapisane na fakturze VAT, itd.
Odbywa się też swojego rodzaju "kupczenie", jak rozdać "między swoich" środki pozyskane np. na znakowanie czy odnowienie szlaków.
A kto uważa, że nie będzie „za frajer” pracować, niech sam sobie odpowie na pytanie jakim jest turystą.
Nie licz na to Krzysiek, to osoby pozbawione wszelkich zasad moralnych, także skrupułów, bo patrzenie na wszystko przez pryzmat "kasy" ogłupia.
Jedno pocieszające, że to margines złożony tylko z tych co "przy korycie" Ale podobno sami sobie takich wybraliśmy.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: Krzychu S.
Data: 2007-07-25 22:43:42

Wiem o tym, ale tak jest wszędzie.
Zawsze można takiego delikwenta namierzyć i czasami można sprowadzić do poziomu. Mnie się to udało.
Pozdrawiam

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: bialyzibi
Data: 2007-07-25 23:09:47

To mało pocieszające że "tak jest wszędzie" Ale miło mi że widzisz to patologiczne zjawisko.
Jesteś szczęściarzem albo Twój "ptaszek" był tylko wróbelkiem.
Z "orłem" z bogatym doświadczeniem korupcyjnym, z "wypracowaną opinią" wzorowego działacza, społecznika, itd. tak łatwo sobie nie poradziłbyś .Tak myślę ! Ale podziwiam Twoje dokonania.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: jerzyk
Data: 2007-07-26 19:22:20

Zniżki na fakturze podają w Czechach - ciekawe.
Możesz podać konkrety.

Zbyszek-bialyzibi, jeżeli napisałeś o zasiadających w GKR delegatach z województwa wielkopolskiego to jest ich dwóch.
Skończyły się dobre czasy dla pazernych organizatorów imprez. Już trudno „dorobić sobie na boku” kosztem koleżanek i kolegów
To nieprawda, mam na to liczne dowody. Na dodatek istnieje "ciche poparcie" dla takich działań osób ( o zgrozo !) zasiadających w GKR ZG PTTk.

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: bialyzibi
Data: 2007-07-26 20:57:04

Zniżki na fakturze podają w Czechach - ciekawe.
Możesz podać konkrety
Oczywiście że mogę, to był Czeski Raj a konkretnie dwu-gwiazdkowy Hotel "Kavka" w Malej Skali. Jeszcze bardziej Cię zaskoczę jeśli podam ze zamiast zapłacić 410 Kc za samo zakwaterowanie to płaciłem 210 za zakwaterowanie, 180 Kc za wyżywienie i 12 Kc -opłata klimatyczna( razem 402 Kc ) Potężna żniżka i wszystko ujęte na fakturze czyli żniżka dla każdego uczestnika imprezy a nie do kieszeni organizatora- złodzieja. Nie będę nudził ale jest tak "wszystko" ,podany dojazd pociągiem, autobusem, swoim autem, godzina udostępnienia pokojów i ich opuszczenia , itd. Są też podane procentowo i kwotowo potrącenia z kwoty zaliczki w przypadku rezygnacji.
Dobrze myślisz, jest ich dwóch i nic nie robią żeby przeciwdziałać takim patologiom. Mówią że to "żelbetony" których mózgi zostały zalane tym materiałem w czasie komuny i tak im pozostało.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: jerzyk
Data: 2007-07-26 21:36:04

zibi, ale z Twojej małej ojczyzny wielkopolskiej są jeszcze dwaj w ZG i jedna w GSK.

Ta wielkpolska solidność to jakiś mit jednak.

Temat: Re: Rok szlaków
Autor: bialyzibi
Data: 2007-07-27 10:59:06

Nie szukam znajomych czy przyjaciół "na siłę" To specjalność "innych", w odpowiednim czasie nagle "zakwitła" głęboka i bezinteresowna oczywiście(!!!) przyjaźń między prezesem oddziału PTTK a szefem Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTTK. Czyli była wiekopolska solidarność w karykaturalnym wydaniu, uratowano "d..y" zarządowi oddziału. Wiesz takie tam zabawy w brak kworum, błaganie żeby pozostali, oni się zgodzili .Wszystko pod "czujnym okiem" szefa wielkopolskiej Korporacji.
A zresztą oni tam "na górze" korespondencję i ludzi traktują jako "spam" Wiadomo, wtedy nie ma roboty, nie ma problemów do rozwiązania, itd.
Zibi