Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Ważność wpisów w książeczce

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2007-07-24

Temat: Ważność wpisów w książeczce
Autor: sajkat [82.160.203.185]
Data: 2007-07-23 12:10:19

Czy wpisy do książeczki PTTK (chodzi tu o pieczątki wraz z zapisanymi datami i trasami) zdobyte 3 lata temu są jeszcze ważne ? To znaczy czy mogę z wypełnioną 3 lata temu książeczką pójść do oddziału PTTK w celu uznania odpowiednich punktów? Czy może każdego roku powinno się okazywać tę książeczkę w celu uznania punktów ?

Inaczej: czy wpisy tracą ważność ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Temat: Re: Ważność wpisów w książeczce
Autor: Wachmistrz [83.175.144.15]
Data: 2007-07-23 21:00:39

Witam!
Podstawowe pytanie brzmi jaką odznakę chcesz zdobywac. Ponieważ nie znam regulaminu np GOTu nie chciałbym się wypowiadać w kwestiach mnie nie dotyczących. Jeśli np chodzi o OTP dostaniesz odpowiedź tak szybko jak tylko będę przy kompie. Pozdrawiam

Temat: Re: Ważność wpisów w książeczce
Autor: Stanisław Łuć [212.76.37.146]
Data: 2007-07-24 11:26:48

Jeżeli chodzi o OTP - obowiązuje limit czasu zdobywania danego stopnia odznaki (z wyjątkiem popularnej i siedmiomilowych butów). Jeśli więc na małą brązową zdobyłeś na przykład 100 punktów po trzydzieści w roku - to niestety nie zostały spełnione warunki zdobycia odznaki. Jeśli natomiast zdobyłeś trzy lata temu 100 punktów w ciągu dziesięciu miesięcy - to możesz ubiegać się o weryfikacje. Poczytaj regulaminy.
Staszek Łuć
ps. nie ma czegoś takiego jak "książeczka PTTK"

Temat: Re: Ważność wpisów w książeczce
Autor: sajkat [82.160.203.185]
Data: 2007-07-24 12:06:43

Chodzi o odznakę GOT.

Dzięki za pomoc !

Pozdrawiam

Temat: Re: Ważność wpisów w książeczce
Autor: sajkat [82.160.203.185]
Data: 2007-07-24 14:32:49

Znalazłem taki fragment regulaminu:


§ 12.
Ubiegający się o GOT PTTK popularną i małą przedstawiają książeczkę do weryfikacji dowolnemu terenowemu referatowi weryfikacyjnemu odznaki (TRW GOT PTTK), zaś ubiegający się o GOT dużą i „Za Wytrwałość” – Centralnemu Referatowi Weryfikacyjnemu GOT w Krakowie. Do książeczki należy załączyć potwierdzenie zweryfikowania ostatniego stopnia odznaki. Książeczkę należy złożyć do weryfikacji najdalej do 31 stycznia następnego roku po roku, w którym uzyskano normę na dany stopień odznaki. Ubiegający się o odznakę lub normę „Za Wytrwałość” ponoszą koszty opłat pocztowych związanych z korespondencją i wysyłką książeczek i odznak.

Proszę o potwierdzenie moich obaw, że jednak wpisy tracą ważność.

Temat: Re: Ważność wpisów w książeczce
Autor: tomek.jg [84.40.181.137]
Data: 2007-07-24 22:07:24

Chodzi o normę za dany rok na wyższe stopnie odznak. Więc punkty nie tracą ważności.
Mowa tam jest tylko o wypełnieniu normy za dany rok. Po 31.01 norma musi już być naliczona na kolejny rok.