Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Dobra trasa dla rodziny?

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2007-07-23

Temat: Dobra trasa dla rodziny?
Autor: Kamiseq
Data: 2007-07-19 22:24:50

Chiałbym przejść z rodziną taką trasę: Od Palenicy Białczańskiej drogą asfaltową do Wodogrzmotów Mickiewicza później zielonym szlakiem do Siklawy później niebieskim szlakiem do Morskiego oka i z powrotem do Palenicy Białczańskiej drogą asfaltową. Chciałbym wiedzieć czy jest to trudna trasa i ile zajęło by jej przejście.

Temat: Re: Dobra trasa dla rodziny?
Autor: keyah
Data: 2007-07-20 11:14:02

Trudna, chyba,że masz strong-rodzinkę. Ja proponowałabym podjechac do Wodogrzmotów - i tak tę trasę przeszłam z małymi dzieciakami (chłopiec 7lat, córka 5)tyle, że w ostatni dzień pobytu w górach ( czytaj: rodzinka była juz nieźle wprawiona w chodzeniu).
Dziś - nie wiem czy bym z tak małymi dziećmi powtórzyła tę trasę. Zajęło nam to cały dzień ( bo jabłecznik w Pięciu Stawach dołożyłam jeszcze). Mieliśmynadzieję na powrót wozem znad Morskiego Oka ale wracaliśmy pieszo - góral ostatni odjechał. Nie ma co - byliśmy zmęczeni.Ale każdy z nas mile wspomina tę wycieczkę:-)

Temat: Re: Dobra trasa dla rodziny?
Autor: bialyzibi
Data: 2007-07-23 13:57:31

Taką trasę przez Ciebie podaną realizuje się często bo to jedna z najładniejszych w Tatrach. Zakwakifikujmy j w "kategorii" średnio trudnej. Jest stosunkowo długa więc nie nadaje się "dla każdej rodziny"
Jeśli jest to rodzina "wychodzona w górach" z młodzieżą powiedzmy powyżej 10 roku życia to nie widzę problemu.
Nie napisałaś nic o rodzinie więc trudno o bardziej precyzyjną odpowiedź.
Pozdrawiam Zibi