Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Zwasnione strony

wszystkich wiadomości w wątku: 31
data najnowszej wiadomości: 2007-05-25

Temat: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-22 21:40:01

....mogę napisać o poważnej chorobie jednego przewodnika, który nie potrafił pociągiem dojechać na swoja rozprawę w GSK i cudownym uzdrowieniu.
:-) Aj. Waj.
http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=30446

albo:
Ukarać takiego, zniszczyć, spalić na stosie (co nie dojechał) Widocznie mu nie dali na bilet więc się rozchorował. Katar jest poważniejszą chorobą od wagi rozpatrywanej od 7 lat sprawy. Raczej dotyczy ona skorumpowanego byłego OSK....
i dalej:
A jakby dodać sprawy o naruszenie dóbr osobistych, o '"okradanie"..............., o niegospodarność, itd. to GSK nie "wyrobi się" do końca tego stulecia. Wtedy nawet wstawiennictwo kilku skorumpowanych nie pomoże.
http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=30446
:-) :-)
No tak. Miało się nie pisać już o „świętych krowach” http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=30425 no chyba ,ze GSK, tak, a o ZG ani mru-mru?

Myślę, że tej władzy na wierchuszce PTTK lepiej się żyje jak mają takie parami zwaśnione strony
Nawet jak kiedyś tam powstał rozległy spisek w łonie KTM PTTK, to w GSK starali się tak manewrować, żeby (nawet wbrew logice), ale wytworzyć na siłę dwie zwaśnione strony, a potem symboliczne gesty: podanie sobie rączek na rozprawie przed zespołem orzekającym i inne infantylne pierdoły. Wała z nas Szanowni Koledzy robią! Ustawiają nas naprzeciw siebie, a sami zacierają łapki wedle starej rzymskiej zasady: dziel i rządź! Sami robią tyle co nic (aby utrzymać sie do końca tej czy następnej kadencji) i równo napuszczają nas przeciw sobie! A może powinniśmy nie obrażać się wzajemnie na siebie, tylko rozmawiać o swoich bolączkach i starać się załatwiać własne problemy na szczeblu klubu, Oddziały Komisji , piepsząc równo te zapyziałe fora i niby statutowe organy zlozone w wiekszości z dekowników, tam na górze.
Wtedy i słonko lepiej nam zaświeci, będzie śliczniej, jest maj a będziemy mieć raj.

I wtedy może między „nami” zapanuje konstruktywna zgoda, nawet jak miedzy Kargulem i Pawlakiem, a „oni” tam niech się gonią , jak bure suki i spoko.

A jak to się dzieje, ze występują i My i Oni: no to może coś na deser:

SZÓSTA KLEPKA
Jaki prosty byt ten świat
Z jednej strony ONI, z drugiej - MY. T wszystko było jasne. ONI - Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji. MY - patrioci, solidarni. Tu czarne charaktery, tam świetlane. Tu kana-lie, tam rycerze... W czarno-białym świecie wybór byt prosty. Podział czytelny. Zwykły człowiek wiedział, że wszystko, co złe, jest przez ONYCH. Wystarczy pozbyć się ich, a świat wróci do szczęśliwości. A zwykły czło-wiek będzie miał wystawy sklepowe jak na Zachodzie.
Dziś wszystko jest zamazane. Jak u krótkowidza, któ-ry stłukł okulary i jest jak dziecko we mgle. Dziś już nie wystarczy powiedzieć, że wszystkiemu winni są ONI. Trzeba określić, których ONYCH mamy na myśli. Poza tym ci ONI często uważają, że są tymi, o których trzeba powiedzieć MY.
Porobiły się nowe podziały, l coraz ich więcej. Wciąż dzielą się ci, którzy w tamtych czasach o sobie mówili MY. l szli razem przeciwko ONYM. Dziś są tak skłóceni, że uto-piliby się nawzajem w łyżce wody, gdyby tylko umieli się dogadać, którą łyżkę wziąć i od kogo to topienie zacząć. Ale dogadać się nie potrafią, więc tylko okładają się łyżka-mi po głowach. Ku uciesze starych ONYCH i zgorszeniu całej reszty. Wśród strychowego bałaganu znalazłam książkę Teresy Torańskiej „Oni". Książkę dziś kultową, bę-dącą zbiorem wywiadów, jakie ta dziennikarka przeprowa-dziła w stanie wojennym ze starymi polskimi komunistami. Dziennikarka była oczywiście w grupie MY, oni - w grupie, ONI. To były rozmowy długie i szczere. Do bóte., ?; ^^ Potem Torańska napisała jeszcze książkę „MY", o postsolidarnościowych elitach rządzących Polską po 1989 r. Dostała za nią kilka razy po głowie łyżką od przewrażliwionych swoich. Bo i w tym przypadku starała się o szczerość. A to zabolało niektórych z grupy MY.
Dzisiaj trudno o tak jednoznaczne tytuły. Jeszcze trudniej zwykłemu człowiekowi połapać się w podzia-łach. Bo podzieliło się wszystko, co tylko mogło się po-dzielić. Niegdysiejsi polityczni bracia zachowują się jak rozwiedzione małżeństwo, które w ramach podziału majątku piłuje tapczan, na którym przez lata uprawiało miłość, l nic to, że na takim tapczanie nie da się potem spać nawet w pojedynkę.
W tej sytuacji politycy nie mają czasu na czytanie książek. Choćby tej, napisanej ostatnio przez 23. pol-skich socjologów, a zatytułowanej „Jedna Polska?" Jest tam o podziałach. Społecznych, i o tym, że dziś 32 proc. Polaków żyje w biedzie, z czego 12 proc. w skrajnym ubóstwie. Ale chyba już nawet ci Po-lacy nie wierzą, że wystarczy pogonić obecnych ONYCH. Przecież przyjdą następni.
GRAŻYNA ZWOLIŃSKA
gzwolinska@gazetalubuska.pl

Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2007-05-22 22:14:44

Proponuję zwaśnionym stronom zawrzeć rozejm i przestać nawzajem przywalać tu na forum.

Pozdrawiam zwaśnionych
Monika P.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: bialyzibi
Data: 2007-05-22 22:13:13

Antoś , cenię Twoje wypowiedzi ale
- każda sprawa jest mimo wszystko inna
- do zgody to są potrzebne dwie strony nawet tak bardzo zwaśnione jak Pawlak i Kargul. Oni mieli chociaż trochę dobrej woli.
- "Wierchuszka" nie pisała scenariusza tej sprawy, napisało go życie. Jeśli nie sądy koleżeńskie to powszechne rozstrzygną co i jak, kto jest kim, itd.
- pozwolisz że resztę wyjaśnię Ci ma priva i każdemu zainteresowanemu bo sprawa jest złożona.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: bialyzibi
Data: 2007-05-22 22:30:02

Zgadzam się z Tobą bo forum niczego nie rozstrzygnie.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Janek
Data: 2007-05-23 06:00:53

Na Forum należy o tych sporach dyskutować.
Że na razie nie ma efektu tych dyskusji.
Zawsze to jakaś szansa na odbudowanie chociażby tylko woli lepszej współpracę.
Także ostrzeżenie dla opamiętania się "pieniaczy".

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 06:19:09

Także ostrzeżenie dla opamiętania się "pieniaczy".
Widzisz Janku, najgorsze (nie tylko w PTTK, ale tu szczególnie ) jest ekietowanie - a priori - ludzi. Komuś, kto ma ewidentną rację bardzo prędko sie dorabia gębę, czyli wizerunek, a jak mocno taki pokrzywdzony upomina się o swoje racje i to zgodnie ze statutem, czyli w organach do tego statutowo powołanych - no to przecież pieniacz! Do tego GSK poiepszy i celebruje, oraz ciagnie latami prościutkie sprawy koleżeńskie, zamiast przecinac je w zarodku, przyznając - do jasnej cholery rację, temu, kto ją ma, a nie chowac glowę w piasek, ale o tym już tu na forum wylano rzekę postów.
Robią swoim kolegom rózne cwaniaczki i wiejskie burki, które sie dochrapały funkcji w PTTK, pod takim płaszczykiem - spore i wieksze świństwa, czasem ewidentnie udokumentowane i co na to nasze władze? Ano czesto, gęrto obwieszaja jeszcze takiego świntucha (lub kobietę :-)) wyróznieniami, jakby nic sie nie stało.
Brak skuteczności GSK w sprawach koleżeńskich dodatkowo taki stan powieksza, niestety :-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 06:32:06

- każda sprawa jest mimo wszystko inna
No to jest przecież oczywiste, inaczej zamiast rozpatrywania z troską (co powinno być! ale nie jest! )spraw koleżeńskich w GSK wystarczyłaby pieczątką o treści sztampowej i spoko. Że rozpatrzono i td. Teraz nawet tego nie ma tylko jest ..... cisza:-(
- do zgody to są potrzebne dwie strony nawet tak bardzo zwaśnione jak Pawlak i Kargul. Oni mieli chociaż trochę dobrej woli.
Jak jest wola zgody, to nie potrzeba kierowac spraw do GSK!

Ludzie, na ogól normalni, potrafią sie ze sobą porozumiec, a ponieważ z wrednym oszczercą czasem porozumienia zawrzeć sie nie da, to po to jest GSK. Jak sie nie da uzyskac konsensusu, to własnie po to jest pomoc władz PTTK, a powinna być szczególnie z e strony GSK, żeby orzeć, kto ma rację, a nie udawać, że problemu wcale nie ma i problem wtedy, jak smród, ciagnie sie latami, jak np. w opisanych przeze mnie, tu na forum, udokumentowanych przypadkach.
Jeśli nie sądy koleżeńskie to powszechne rozstrzygną co i jak, kto jest kim, itd.
Jako, poniekąd, legalista uwazam, że przy sprawnej organizacji , a taka marzy mi sie od lat, zeby bylo PTTK , wszystkie sprawy koleżeńskie w Towarzystwie - powinien być w stanie załatwić GSK! Jest tam końcu 15 ludzi, doświadczonych , prawników itd.
Potzebna jest tylko wola bycia Koleżeńskim Sądem, a nie tylko głównym! Ot co!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 06:49:16

Proponuję zwaśnionym stronom zawrzeć rozejm ...
To byłby stan idealny. Ale nie z każdym sie da i to wiem z własnej praktyki w GSK , którym kieruje od 3 kadencji w innym Towarzystwie. Ale po to np. nasz Sad ma jaja, żeby czasem wydać w miare salomonowy wyrok!
Do tego wydać go prędko, z cała wnikliwością,a nie miedlić spraw najprostrzych pod słońcem.

To ze sobie niektórzy tu dowalają na forum, to widocznie są powody, a także że wredniejsi puszczaja na kolezeństwo takie bąki i iwzerunki, to jest wina ewidentna władz PTTK nazywajaca sie zaniechaniem - oraz niby zapracowanego GSK, który w tym składzie nie radzi sobie z najprostszymi sprawami, a przy tym unika jak ognia skodyfikowania problemów honorowych i etycznych na co dostał gotowe recepty.
Też chciałbym, żeby bylo słodko i miło, żebyśmy sobie -tu na forum - słali komplementy i desusy, jak to wzajemnie robią 3-Sowcy,albo wysyłali proste infantylne pytania, ale jak widać, z pewnymi osobami tak się po prostu nie da! I to też trzeba przyjąć jako fakt, z pelnym dobrodziejstwem inwentarza.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-23 07:42:00

Kilka Zjazdów temu próbowałem przeforsować propozycję wpisania instytucji Mediatora.
GSK i OSK to byłaby ostateczność.

W końcu dałem sobie spokój.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: chats
Data: 2007-05-23 08:16:47

Witam

Antoni przyznaję Ci rację.

Obiecuję, że z mej strony nie będzie już w tej sprawie na Forum ani na priva zadnej dyskusji.

W najbliższym czasie postaram się poukładać to wszystko w oddziale.

Pozdrawiam
Stach

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-23 08:57:23

Stachu i Zbychu
a może czasie wędrówki z Pleszewa do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie znajdziecie jakiś wspólny punkt widzenia.
Za mediatora krajoznawcom powinna wystarczyć Słoneczna Promenada.
:-)

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 10:27:18

Taką funkcję ma posilkowo pełnić GSK i jego agendy. Jest to na wprost zapisane w regulaminie GSK, ale bardzo cienki zapis, tam jest -to fakt. podobnie cieniutko zapisanpo tam o sparwach koleżńskich w PTTK :-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-23 10:32:08

Jest to na wprost zapisane w regulaminie GSK, ...
Nie doczytałem - konkretnie w którym paragrafie.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 10:33:09

Nie popadajmy w skrajności. twoja deklaracja zapewne, bardzo ucieszy Monike P.:-).
W najbliższym czasie postaram się poukładać to wszystko w oddziale.
I bardzo dobzre! napisz nam potem szzcegółowo o tym na forum, zeby inne pogrupowane w pzreciwstawne pary - osoby , mogły sie na tym wzorowac. To biedzie pozyteczne dla środowiska i odnowy psychicznej w PTTK:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 10:48:36

Nie pamietam! A jak nie jest, to jeszcze jedno potwierdzenie,z e ten regulamin jest do tyłka!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-23 11:30:56

Statut PTTK
Art. 41
1. Główny Sąd Koleżeński działa jako:
1. sąd honorowy członków PTTK,
2.stały sąd polubowny, pod warunkiem zapisu na sąd polubowny, w sprawach majątkowych ...
Nie znalazłem słowa o wyciszaniu sporów w drodze mediacji.

Prawie każde postępowanie mediacyjne doprowadza do ugody satysfakcjonującej strony. Mediator z uznanym autorytetem skutecznie pomoże skłóconym i doprowadzi do pojednania i wybaczenia wzajemnych szkód czy krzywd

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 11:35:23

Mediator z uznanym autorytetem....


to jest dobzre napisane, a jest taki?
.....skutecznie pomoże skłóconym i doprowadzi do pojednania i wybaczenia wzajemnych szkód czy krzywd
Nie bardzo to widze jakoś w PTTK przy takim podejsciu (jak obecnie i od paru kadencji) do spraw honorowych, w szczególności!Także etyki, bo to są kweste powiazane ze sobą ! Niemożebnie!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-23 11:47:14

Antoś - nie jest tak źle jak piszesz, jest normalnie.
Po prostu trzeba wykonać kilka czynności organizacyjnych.
Mediatorów zawsze może ustanowić GSK w uzgodnieniu z ZG i to na najbliższmy posiedzeniu.
Ludzie z Autorytetem są wśród Członków Honorowych.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: bialyzibi
Data: 2007-05-23 13:15:50

Janusz, masz rację, mnie wystarczyłaby nawet krótsza wędrówka, mimo bezmiaru doznanych krzywd.
I to nie są tylko puste słowa, moja dobra wola została zapisana i zaprotokołowana w dokumentach OSK.
Ale tylko moja. Wobec rewidenta też była szansa na ugodę ale.....tak się nie stało.
Wnioski nasuwają się same.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: bialyzibi
Data: 2007-05-23 13:39:18

Komuś, kto ma ewidentną rację bardzo prędko sie dorabia gębę, czyli wizerunek, a jak mocno taki pokrzywdzony upomina się o swoje racje i to zgodnie ze statutem, czyli w organach do tego statutowo powołanych - no to przecież pieniacz!
Robią swoim kolegom rózne cwaniaczki i wiejskie burki, które sie dochrapały funkcji w PTTK, pod takim płaszczykiem - spore i wieksze świństwa, czasem ewidentnie udokumentowane i co na to nasze władze? Ano czesto, gęsto obwieszaja jeszcze takiego świntucha wyróznieniami, jakby nic sie nie stało
Antoś, bez komentarza, trafiasz bezbłędnie pierwszym pociskiem w dziesiątkę.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 13:48:13

Ludzie z Autorytetem są wśród Członków Honorowych.
No, są też i inni - prawi i uczciwi - co się nie dochrapali, niestety:-(. Jest także paru Członków Honorowych, o których tu juz pisałem, mających sprawy o oszczerstwo w GSK, to jaki moze być z nich mediator? Lub tacy co sie zaprezentowali jako uczestnicy niestatutowego spisku na przykład. Za takich "mediatorów" to podziekowac!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-23 14:16:21

No, są też i inni - prawi i uczciwi - ...
Na pewno jest kilkanaście Osób, którym problem zachowania normalnych kontaków w PTTK leży na sercu. Przecież można te Osoby zaprosić do przyjęcia obowiązków mediatora.
Ale musi to ktoś na odpowiednim szczeblu Władz zrobić.
Tylko tyle i aż tyle.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-23 20:26:10

Na pewno jest kilkanaście Osób, którym problem zachowania normalnych kontaków w PTTK leży na sercu.
Jesteś tego pewny? Zobacz ile osób interesuje np ten watek: trzy, moze w porywach pięc. I to wszystko.:-(.

Napisz smialo projekt takiego zaproszenia, wyslij je do kogo uwazasz za odpowiedniego, a sam zobaczysz ile osób: czystych etycznie, prawych, rzeczywiscie honorowych i stosownie poważnych oraz umiejących prowadzic skuteczne negocjacje itd, przyjmie Twoje zaproszenie?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-24 07:46:13

Jesteś tego pewny?
Częściowo podzielam Twoje wątpliwości.
Przynajmniej w sprawie Roku Szlaków PTTK, krytyki funkcjonowania schronisk PTTK - Osob głos powinny zabrać.

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: Amotolek
Data: 2007-05-24 08:00:08

No powinny, tego się oczekuje od tych, pozal sie Boże, władz.
A tymczasem kicha :-(. Nikt merytorycznie i statutowo w PTTK umocowany - nie zabiera poważnego głosu, w sprawach, do jakich został do tej wladzy powołany!
Stad na forum tylko krążą zasadniczo same pierdoły i skąpe informacje do celów licencjackich.
Nawet jakoś jest mniej ostatnio tych mądrali, co sie upajają własną pisaniną oraz takich, co to "jak konia kują, to żaba nogę podkłada".
Bez wiodącej roli modulującego kierunki dyskusji (nie mylić z ocenzurowywaniem!) rozsądne merytorycznie, to bedzie tylko takie jajczarskie forum dla róznorakich wesołków, z małym pozytkiem dla PTTK! Co z tego że jest ładnie opracowane informatycznie i graficznie, skoro treść jest tu taka, jak widać! I wygląda wobec tego jak kocmułochowata dziewczyna w pięknej sukieńce!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-24 09:03:11

Co w takim widzimy:
> Stach i Zbych - jak stali w "jednym domu tak zostaną".

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: bialyzibi
Data: 2007-05-24 10:12:39

Nie trzeba rozbierać "domu do fundamentów" Wystarczy gruntowna modernizacja, przestrzeganie zasad "sztuki budowlanej" ( statutu , regulaminów,itd-czasem kiepskich, ale obowiązujących)
Ostatnio inni, nie piszę o sobie, sporo w niego "zainwestowali" Może wystarczy zamurować tylko "boczne wejścia", wchodzić i wychodzić tylko jednymi drzwiami.
Duża grupa uczestników wycieczki w "Góry Łużyckie i Czeskiej Szwajcarii" oraz wczorajszego spotkania w restauracji "Chata", czyli jak zwykle , poza siedzibą PTTK jeszcze w to wierzy.
Wam dziękuję za troskę.Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-24 13:58:33

"Góry Łużyckie i Czeskiej Szwajcarii"
Zbyszek - napisz kilka słów o tym rajdzie (kto organizował - i w ogóle jak było :-)

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: bialyzibi
Data: 2007-05-24 16:04:35

Ja organizowałem. Jestem przekonany że pokazałem uczestnikom wszystko co najpiękniejsze w tych malowniczych górach.
Jest na portalu 80 zdjęć , jest relacja. Nie będę miał złośliwości pod adresem zdjęć bo fotografowałem aparatem "wyższej klasy" Jak zwykle są uczestnicy, bo to ma być wspomnieniem wspólnie spędzonych , niezapomnainych chwil. Spotkamy się ale już nie w tym składzie w Rohaczach, Fogaraszach czy Tatrach Niskich.
W relacji masz dokładne ceny biletów wstępu , informacje praktyczne co nie jest zjawiskiem codziennym bo niektórzy przewodnicy wiedzą ale nie powiedzą . Pewnie to także jest u nich na sprzedaż .
Kolejnych 80 zdjęć zamieszczę wkrótce.
Pozdrawiam Zibi

LINK-

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: bialyzibi
Data: 2007-05-25 07:26:11

[...link usunięty...]
Proszę o skracanie długich linków przed ich publikacją na Forum.
Moderator Forum PTTK
Łukasz Aranowski


Jeszcze dodam link do relacji.Zwróć, proszę uwagę na kanion rzeki Łaby, największy kanion piaskowcowy w Europie. Pravčickiej brany ( Prawczycka Brama)nie trzeba reklamować , to największy naturalny most skalny w Europie. Panská skála” - potocznie zwana „skalnymi organami” to niezwykły unikatowy pomnik przyrody. Jest to bazaltowa grupa skalna składająca się z tysięcy idealnych w kształcie sześciokątnych kolumn, osiągających wysokość 12 m. Jest wiele skalnych miast ale "Tiske steny" zauroczyły wszystkich, zbudowane są z piaskowca ,który jest w prawie czarnym kolorze.Ale atrakcji jest tam tak wiele...
Janusz, zdjęcia i relacja nie oddają w pełni tego piękna,to trzeba zobaczyć. A po szczególy pisz na priva, wszystko udostępnię.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Zwasnione strony
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-05-25 09:46:40

... to trzeba zobaczyć.
Nie byłem w Czeskiej Szwajcarii - utwierdziłeś mnie w zamiarze powędrowania w tamtym terenie.

Wcześniej widziałem kilka filmowych relacji.