Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Markowe Szczawiny

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2007-07-08

Temat: Markowe Szczawiny
Autor: j.kalarus
Data: 2007-04-26 10:58:03

Na długi majowy weekend zapraszamy na Markowe Szczawiny. To prawdopodobnie ostatnia możliwość pobytu w starym budynku 100-letniego schroniska. Po 7 maja br. rozpoczynamy bowiem prace rozbiórkowe zmierzające do budowy w tym miejscu nowego obiektu.

Wizualizacja do obejrzenia na stronie internetowej Spółki. Do nowego schroniska zaprosimy w 2009 roku, przez czas budowy w bardzo ograniczonym zakresie obsługiwać turystów będziemy w położonym obok placu budowy budynku gospodarczym schroniska. Zainteresowanych noclegiem bardzo proszę o kontakt telefoniczny z obiektem. Jak poinformowali mnie jego Gospodarze, wolne w tym terminie pozostały już tylko pojedyncze miejsca.

Temat: Re: Markowe Szczawiny
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-04-26 11:49:30

Czy przy okazji informacji o remoncie na Markowych Szczawin możesz napisać coś na temat planu budowy polsko-słowackiego schroniska pod Diablakiem lub sąsiedztwie Głowniaka.

http://forum-pttk.pl/index.php?co=watek&w=29779

Temat: Re: Markowe Szczawiny
Autor: Marcin Muszer
Data: 2007-04-26 16:56:14

Bardzo pozytywnie oceniam schronisko na Markowych Szczawinach.
Cieszę się, że w niedalekiej przyszłości powstanie nowy obiekt, to dobry znak.
Amok

Temat: Re: Markowe Szczawiny
Autor: 2ska
Data: 2007-07-08 22:01:16

Nie wiem jak było na Markowych Szczawinach, gdy stało jeszcze schronisko. Nie wiem, jaka panowała tam atmosfera i jak mili byli opiekunowie schroniska. Dlatego wypowiem się jedynie na temat tego, czym dysponują MSz w chwili obecnej.

Dziś wróciłam z wyprawy w okolice Babiej Góry. Wiadomo było, że nocleg możliwy jest jedynie w GOPRówce.. Dotarliśmy na miejsce późno, bo po godzinie 22. Oczywiście chcieliśmy uprzedzić o naszym przyjściu, jednak przez wcześniejsze 3 dni nikt nie odbierał w GOPRówce telefonu. Na żadnej stronie internetowej nie podano numeru komórkowego. Przywitała nas niemiła Pani, która zabroniła rozłożenia się na podłodze na własnej karimacie i zaproponowała godzinną wędrówkę w dół, w stronę jakiegoś hotelu. Po przekonywaniach kolegi, w końcu dostaliśmy miejsce na upragnionej podłodze. Za nocleg zapłaciliśmy 19zł/głowę.

Rano z toalety można było skorzystać do godziny 9:30, ponieważ wówczas był otwierany bufet (nie można było do niego wejść, a jedynie odebrać zamówiony towar z zewnątrz przez okienko). Bufet (a w zasadzie kuchnia) mieści się obok kabin WC. Po 9:30 umycie zębów czy skorzystanie z toalety kosztowało 5zł. Na pytanie, czy jest tu gdzieś kosz na śmieci pytający usłyszał oschłe: "NIE". Przy GOPRówce na Markowych Szczawinach "wrzątku nie wydajemy", a na pojemniku z mąką napisano: "MONKA"..

Wrażenia mało pozytywne. Raczej nieprędko powtórzę wycieczkę z noclegiem w tamte rejony.