Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Manuela, czyli sexmisja:-)

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2007-02-21

Temat: Manuela, czyli sexmisja:-)
Autor: Amotolek
Data: 2007-02-21 23:24:5420 lutego 2007 - 21:18

Bo Polska jest kobietą
Tydzień temu partia, którą stworzyła pisarka Manuela Gretkowska oficjalnie weszła do życia politycznego naszego kraju. Czy coś w nim zmieni?

Manuela Gretkowska - twarz Partii kobiet Magdalena Środa, były pełnomocnik do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn powiedziała, że "chyba tylko kobiety potrafią zrozumieć, czego potrzeba, by rodziło się więcej dzieci. I chyba tylko one potrafią to wywalczyć. Dlatego też warto zwrócić uwagę na rosnącą w siłę Partię kobiet”.

Pierwszy sprawdzian

Gdy M. Gretkowska opublikowała w "Przekroju” swój manifest "Dość upokorzeń”, nie spodziewała się takiego odzewu. Z ruchu "Polska jest kobietą”, który miał zachęcać panie do udziału w życiu społecznym, zrodziła się partia, a jej przedstawicielki zamierzają walczyć o zmianę życia kobiet.

Partia działa w 24 regionach naszego kraju (ma też oddziały zagraniczne w Niemczech, Irlandii, Anglii i USA). Powstało już ponad 500 kół. W każdym z nich działa co najmniej 10 osób. Powołane zostały grupy eksperckie odpowiedzialne za stworzenie programu ugrupowania. Eksperci zajmują się prawem, ekonomią, medycyną, edukacją, kulturą i polityką społeczną. 11 stycznia partia została zarejestrowana, a od 12 lutego oficjalnie działa.

Pierwszy sprawdzian to następne wybory samorządowe. 90 proc. miejsc na listach wyborczych zajmą kobiety, między innymi dlatego, że partia powstała też po to, by zachęcić panie do polityki.

O TO POWALCZĄ :
- opieka medyczna nad kobietami (zwłaszcza w okresie ciąży, porodu, badań okresowych) ;
- przywrócenie funduszu alimentacyjnego ;
- przyznanie godnych zasiłków wystarczających na wychowanie dziecka w ubogich rodzinach ;
- zlikwidowanie domów dziecka na rzecz domów rodzinnych ;
- wyrównanie płac z mężczyznami ;
- zaostrzenie kar w przypadku maltretowania kobiet, gwałtu czy zmuszania do prostytucji ;
- realna polityka prorodzinna ;
- opieka nad samotnymi matkami ;
- edukacja seksualna ;
- refundacja środków antykoncepcyjnych i leczenia niepłodności ;
- możliwość samostanowienia w kwestiach rodziny.

Spłaca dług

Partia kobiet nie jest jednak zarezerwowana tylko dla pań. Ok. 25-30 proc. osób, które wyrażają chęć zapisania się do niej to mężczyźni. Rzecznik prasowy partii też jest mężczyzną.- W ten sposób spłacam dług wszystkim kobietom, które były i są ważne w moim życiu - tak Dariusz Rodzik tłumaczy swoje zaangażowanie. - Manuela Gretkowska mawia, że dla światłych mężczyzn znajdzie się tu miejsce. Dlatego zapraszam też panów, by zapoznali się z tym, co robimy i chcemy robić.

Więcej informacji o partii na stronie: www.polskajestkobieta.pl

Tatiana Mikułko
dziennikarz
tel.: 068 324 88 19
e-mail: tMikulko@gazetalubuska.pl

Wg:
LINK

Pytacie może po co to wstawiłem?
Wydaje mi się, że czas najwyższy, zeby za porządek w PTTK, a tu na forum w szczególności zabraly sie nasze panie;-) 8 marca sie zbliza :-) , walentynki dopiero co byly , wiec czas najwyższy, zeby rozpropagować szczere sympatie wszelkie ludzi dobrowolnie złaczonych wspólna pasją do turystyki i krajoznawstwa, zamiast min rumburakowych eksponowanych pzrez zacietrzewionych panów i durnowatych uwag! Wiosna sie zbliża, wiec wycieczki w teren proponować, aby podziwiac piękno przyrody, zreszta niepowtarzalnej, zamiast małostkowych, kretyńskich wycieczek osobistych.
Zgoda buduje, a niezgoda?
Gdy do dzieła wszyscy staną, dzieło bedzie więc do......... :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć