Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

z końskiego grzbietu.....

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2007-02-13

Temat: z końskiego grzbietu.....
Autor: agoo_sek
Data: 2007-02-12 14:33:26

jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat "świętokrzyskiego szlaku górskiej turystyki jeździeckiej".... hmmmmm.....
dokladniej na temat bazy noclegowej i uzupelniajacej na w/w szlaku.
jesli ktos posiada jakiekolwiek wiadomosci na ten temat to bardzo prosze o pomoc! strasznie ciezko cokolwiek znalezc a na zmiane tematu jest juz za pozno.... nawet kielecki pttk nie ma o tym pojecia.....
no coz.....
pozdrawiam

Temat: Re: z końskiego grzbietu.....
Autor: Soland
Data: 2007-02-12 23:51:37

Witam
Grzebiąc nieco w internecie natknąłem się na osobę która wytyczała świętokrzyski szlak górskiej turystyki jeździeckiej. Jest to Paweł Wysocki z Kaczyna. Posiada on uprawnienia znakarza jeździeckich szlaków górskich i powinien udzielić Ci informacji na temat wytyczanego min. przez siebie szlaku. Poza tym wraz z żoną prowadzą w Kaczynie pod Kielcami - a w zasadzie pod Borkowem - gospodarstwo agroturystyczne.
Pozdrawiam
Soland

Temat: Re: z końskiego grzbietu.....
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-02-13 07:38:39

.... nawet kielecki pttk nie ma o tym pojecia.....
Koleżanko Agnieszko, może takie małe co nieco pomoże;
http://gosciniec.pttk.pl/09_2003/index.php?co=033
………………………………………………………………………………………..
Gościniec Nr 5(9)/2003
Kwartalnik POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO

Z kopyta w Góry Świętokrzyskie

… Miły gospodarz okazał się być zainteresowany także turystyką jeździecką i zaproponował, że użyczy nam swojej świetlicy na ewentualne spotkanie z właścicielami ośrodków i turystami konnymi.

… Na spotkanie przybyło 17 osób, w tym właściciele siedmiu ośrodków. W krótkim wystąpieniu przedstawiłem działalność Komisji Górskiej Turystyki Jeździeckiej ZG PTTK, a Kazik Kocjan opowiedział, jak to działa w praktyce na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wszyscy byli żywo zainteresowani współpracą z PTTK, szczególnie systemem naszych odznak, możliwością afiliacji ośrodków oraz utworzeniem Świętokrzyskiego Szlaku Konnego PTTK.

Na spotkanie przybyli także przedstawiciele Zarządu Oddziału PTTK w Kielcach i, korzystając z ich obecności, zaproponowałem zainteresowanym wstąpienie do PTTK oraz powołanie do życia Świętokrzyskiego Klubu Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK, co ma nastąpić na kolejnym naszym spotkaniu w marcu. Tak więc ostatnie nasze góry zostały włączone w orbitę zainteresowania naszej komisji. Ruszyliśmy "z kopyta" w Świętokrzyskie Góry.

Marek P. Krzemień
…………………………………………………………………………………