Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Hnida

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2007-02-11

Temat: Hnida
Autor: Amotolek
Data: 2007-02-11 16:20:48SZÓSTA KLEPKA

Jest Minusowy Lubuszanin Roku

Przyszła pora na Telesfora, czyli na rozstrzygnięcie mojego absolutnie prywatnego i stronniczego plebiscytu na Minu-sowego Lubuszanina 2006. Ogłosiłam go jakiś miesiąc te-mu. Dopuszczając tylko tych Lubuszan, którzy zaistnieli ogól-nokrajowo.
Nominowałam byłego premiera, byłego komisa-rza Warszawy, niedoszłego jej prezydenta, doradcę prezesa PKO PB, kandydata na prezesa tego banku Kazimierza Mar-cinkiewicza. Wskazałam także na wiceministrów Surmacza i Rafalską. Połączyły ich wieśmaki, donoszone głodnej Elżbie-cie do wagonu przez policjantów z posterunku na dworcu PKP we Wrocławiu.
Nominowałam też słynnego ze zdobycia Czarnego Serduszka docenta, szefującego gorzowskiej gine-kologii i położnictwu. oraz marszałka Sejmu Marka Jurka, obrońcę posłów modlących się w sejmowej kaplicy o deszcz. Afryka dzika (przepraszam Afrykańczyków).
Czytelnicy dorzucili kilka kandydatur. Nie wszystkie mo-głam uwzględnić bo nie spełniały kryterium ogólnokrajowości.
Najwięcej kłopotów miałam z Bachalskim z Platfor-my, którego podpowiedział mi m.in. czytelnik Edward K. z Żar, Bachalski bardzo stara się być ogólnokrajowy, ale re-zultaty mizerne.
Istnieje za to lokalnie, ostatnio jako zwo1en-nik utworzenia Uniwersytetu Lubuskiego. Co Uniwersytet Zielonogórski i 'jego rektor totalnie olali.
Szczególnie cenna była propozycja Stanisława Palucha z Zielonej Góry, który postanowił przełamać monopol gorzowiaków wśród kandydatów na Minusowych Lubuszan i podpowiedział posła z południa województwa, Bosaka z LPR. Za wypowiedź: "LPR nie jest za powrotem cenzury prewencyjnej, ale sądzi, że nie wszystko powinno być wydawane.
Usiadłam, podrapałam się w głowę, wstałam i jeszcze raz usiadłam. Niestety, nie chciało wyjść inaczej. Za Minu-sowego Lubuszanina Roku musiałam uznać Marcinkiewi-cza. Jest bezkonkurencyjny. Miałby do mnie pretensje, gdybym go nie wybrała. I jeszcze by o tym napisał w swoim blogu, a po co mi to?
Dlaczego Marcinkiewicz? Bo koń, jaki jest, każdy widzi.
Zwłaszcza kiedy po ostatnim posiedzeniu rady Nadzorczej PKO BP znów rozgorzały dyskusje: - Jeśli Marcinkiewicz nie na szefa banku, to gdzie? Może kwiat Lotosu?
W Lotosie i innych spółkach wśród prezesów popłoch. A Marcinkiewicz w blogu grzmi na dziennikarzy, że na gwałt szukają mu posady. A przecież ją ma. Doradza w PKO BP i zajmuje go to bez reszty. Już uwierzyłam, ale w następnym zdaniu jest, ze to zajmowanie potrwa jeszcze tylko kilka tygodni.
Nie, nie mam wątpliwości. Minusowym Lubuszaninem 2006 jest Kazimierz Marcinkiewicz.


GRAŻYNA ZWOLIŃSKA
0 68 324 88 44
gzwolinska@gazetalubuska.pl

Jak sie domyślacie - postanowilem zwrócić sie do PT czytaczy forum - o podjecie na wzrów powyzszego - odpowiedniej pracy myślowej, zaby podobnego "minusowca" znaleźć wsród dzialaczy ogolnopolskich w PTTK.

Nawet wymysliłem na pniu sprawny i zwarty tytuł: "HNIDA PTTK!".

Moze to byc tytuł na rok albo na cała kadencje . Pretendować mogą osoby nic nie robiace we władzach, ale też ryjące jak krety pod kolezenstwem (robiace "wizerunki"), nie przestrzegajace elementarnych zasad etyki i postepowania honorowego, piszace i gloszace jawne oszczerstwa itd.
Teoretycznie nadawcą takiego tytułu powinnien być GSK PTTK, ale zdaje mi się,z e nic kompletnie od lat nie robi w sprawach honorowych, wiec może typowanie rozpocząć warto na tut forom?
Mam od siebie w zanadrzu kilka kandydatur, ale nie chce z tym wychodzić przed szereg. Myślę że spore grono pretendentów jesteśmy w stanie sami tu reprezentatywnie i gremialnie wypromować ? :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć