Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Ludzie bez serca

wszystkich wiadomości w wątku: 76
data najnowszej wiadomości: 2007-01-28

Temat: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-15 17:26:54

Okazuje się ze jednak są ludzie bez serca, dzisiaj rano dowiedziałem się od znajomych, żę umieścili informację na kilku forach internetowych widomość na temat Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy. A jedno z forów poprostu wyrzuciło w bestilski sposbów ten temat, i muszę z zalem powiedziec byli to ludzie z roztocza i zamojszczyzny Gtr. Gdzie ponoć zamość słynie z ludzi o goracych sercach. Macie smutne i zimne serca drodzy roztoczanie.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2007-01-15 18:23:03

Nie możesz wszystkich mieszkańców Roztocza i Zamojszczyzny wrzucać do jednego wora. Zawsze w grupie ludzi o gorących serca znajdzie się ktoś z sercem z kamienia a może z żelaza ( chociaż z żelaza był człowiek). Myślący inaczej. Sam fakt wyrzucenia wątków o Wielkiej Orkiestrze świadczy o małości tych co to zrobili. Śmiem twierdzić, że oni nawet nie rozumieją Twojego oburzenia.

A tak nota bene, to nie tylko ludzie Z twojego regionu mają gorące serca. Również takich ludzi spotkasz na Polesiu Lubelskim, Podlasiu i w innych regionach Polski.

Pozdrawiam :-)
Monika P.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2007-01-15 18:33:55

Eeee wyrzucam to co w nawiasie napisałam, bo jest bez sensu.

MonikaP.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-15 20:35:42

Tylko że ci pseudomilośnicy roztocza z Grupy Turystycznej Roztocze tzw.GTR powiedzieli(nie wszyścy oczywiście)Cytuję a Czy to dotyczy roztocza " jezeli się dziej coś w polsce, " to chyba dotyczy roztocza.Chyba ze roztocze leży na księżycu ,ale w tym roku Jurek Owsiak zapowiadał że też tam dotrze.No fakt dla tych sznownych panów roztocze leży na marsie gdzie kolwiek żeby tylko należało do nich Grupy Turystycznej Roztocze

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: any
Data: 2007-01-16 09:33:39

Szanowny Panie.
Dlaczego odnoszę nieodparte wrażenie, że istotą Twego donosu jest nie jego przedmiot a podmiot?

BTW kilkukrotnie Ci już zwracano uwagę na Twą interpunkcję i logikę. Przyłóż się proszę. Bo jeszcze w tym kraju istnieje kilka osób uważające niechlujną redakcję i edycję za obrazę. Co zresztą dla Ciebie jako magistra (co prawa z kropką) historii nie powinno być niczym niecodziennym. Wszak historia przytacza kilka zdarzeń, w których nieumiejętność zastosowania reguł była przyczyną burzliwych awantur.

pozdrawiam
any

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Tomek Dygała
Data: 2007-01-16 09:47:08

any...
Ty chyba jesteś całkiem bez serca ;-)

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-16 10:23:52

Witam!

Nie cytuję przedpiscy, bo bełkocze.

Odnosząc się do meritum. Gdyby na tym Forum ukazało się jakiekolwiek ogłoszenie WOŚP - wyleciałoby również. Forum dyskusyjne to nie tablica ogłoszeń.

A już zupełnie na marginesie dodam, że nie bardzo rozumiem związek braku serca i braku czołobitności wobec WOŚP.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-16 12:42:41

Przyznaję sie mówię za potoczyście,przyznaję się piszę z błędami, przynaję się nie jestem idealny,
przyznjaę sie jestem awanturnikiem,przynaję sie że piszę całą prawdę jaką tylko mogę i jak mogę,ale gdzie tu mój grzech gdzie winnna i kara, popatrzcie sobie na opinie na tematy różne (www.onet.pl) jak ludzie pisza srtaszliwie. Ja wyrażam tylko sowją opinie irytuje was to co pisze,no fakt jak to mawiaja ludzie Za prawdę w morde biją "
"

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-16 12:52:04

Sznowny Łukaszu Arnowski umnie na forum jest tak informację sam ją dałem i jestem z tego doumny........

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-16 12:43:12

Co Ty wypisujesz, chyba już niczego nie rozumiesz.
Jeśli byłby nowy temat na forum np. zaproszenie do "Samotni" bo jest impreza związana właśnie z WOŚP to wyrzuciłbyś ten temat.?
Co z Ciebie za "turysta górski" jeśli nie wiesz że WOŚP
kupuje także sprzęt dla ratowników górskich.
Chyba więc dla WOŚP należy się "czołobitność" jak napisałeś.
Może to niewłaściwe słowo ale dobrze że coraz więcej schronisk górskich popiera orkiestrę i były informacje na ten temat.
Więc napisz że z forum wyleciałby ten temat to wtedy Ci napiszę kim jesteś?
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Hegemonia
Data: 2007-01-16 19:07:04

Any- najpierw się we mnie wzburzyło, potem stwierdziłam, że szkoda mojego czasu, palców i komputera na odpisywanie osobie, która i tak nie pojmie... a następnie stwierdziłam, że milczeć nie będę. oj nie!

co ma interpunkcja i logika autora wątku do samej treści jego posta?

mam wrażenie, że zarówno Ty, jak i inne osoby wypowiadające się w tym wątku (a co- imiennie będzie, coby nie było, że wskoczyłąm na jdeną osobę. Łukasz Aranowski, tak! też mnie zirytował bardzo...) są pieprzonymi dewotami omamionymi przez "Kościół" , który krytykuje działania Jurka Owsiaka lub, jak autor słusznie zauważył- ludźmi bez serca!

Bialyzibi- brawo. mnie tego nawet nie trzeba uświadamiać, ale wielkim turystom legitymującym się pewnie niejednokrotnie wieloma tytułami, zasługami... tak. WOŚP w pewnym stopniu dba także i o każdego z nas. szczęśliwi CI, którzy nie musieli tego doświadczyć, szkoda tylko, żę nie zdają sobie z tego sprawy.

pewnie LUDZI BEZ SERCA to nie zainteresuje, ale 2,5 mies. temu urodził mi się siostrzeniec, z zapaleniem płuc i innymi komplikacjami... trafił do chorzowskiego szpitala i tam szczęśliwie udało się go uratować (choć momentami wszystko stawało pod wielkim znakiem zapytania...). udało się uratować- a cały sprzęt, aparaturę szpitalną zakupiono właśnie dzięki WOŚP. nie chcę nawet myśleć, co by było, gdyby nie było WOŚP.

ha! co więcej- czy prokatolicki Caritas się tak przyczynia? nie! prowadzi "domy dziecka" i inne... jak dla mnie, jest to niewymierne. nie wiadomo ile pieniędzy "wiernych" idzie na cały pieprzony kler, a ile tak naprawdę na potrzecujące osoby. sądząc po warunkach w ichniejszych placówkach- niewiele.

myślcie co chcecie- WOŚP należy chwalić i propagować. a przynajmniej- nie szkodzić. według mnie drobny gest jak skasowanie wątku na forum na temat WOŚP jest zniewagą i wpływa deprecjonuje moc całej akcji. szczytnej akcji.

Pozdrawiam ludzi, którzy mają serce! tych bez nakłaniam do przemyślenia paru spraw.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Hegemonia
Data: 2007-01-16 19:24:37

Nie cytuję przedpiscy, bo bełkocze.
to świadczy o przyjaznej atmosferze tego forum:/. może autor podzieli się co miał w ogóle na myśli? bo normalny człowiek tego nie ogarnia..
Odnosząc się do meritum. Gdyby na tym Forum ukazało się jakiekolwiek ogłoszenie WOŚP - wyleciałoby również. Forum dyskusyjne to nie tablica ogłoszeń.
nie tablica ogłoszeń, ale forum dyskusyjne. skoro dział dotyczy spraw OGÓLNYCH, to ja rozumiem, że gdybym chciała tu z kimś porozmawiać o lotach szybowcowych, knajpach godnych polecenia czy np. instrumentach muzycznych- mogę to zrobić! tzn... mogłabym, wszędzie, ale nie na forum PTTK. bo tu wątek nie związany z turystyką jest usuwany. poza tym wiele osób z deficytem umysłowym a nadwyżką egotyzmu nie miałoby pewnie nic do powiedzenia. ewentualnie mogłoby sprowokować kłótnię, taak... obrazić kogos... bo tutaj to tak się robi. byle komuś dopiec! tylko... jak dopiec komuś na konkretny temat, skoro się nie ma pojęcia o nim...?

ale wracając- skoro sprawy ogólne, to sprawy ogólne. te NIEturystyczne TEŻ. nie rozumiem potencjalnej chęci usunięcia wątku o WOŚP.
A już zupełnie na marginesie dodam, że nie bardzo rozumiem związek braku serca i braku czołobitności wobec WOŚP.
o tym już pisałąm zestawiając WOŚP z Caritasem.

jak wszystko, to wszystko- musiałam skomentować wszystko co mnie najbardziej uderzyło w tej "dyskusji"

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-16 20:42:23

Krutko mówiąc o ludziach bez serca powiem tekstem słynnego serialu czeskiego Szpital na Peryferiach
Gdyby głupta miała skszydła,toby ci ludzie gadali
" jak gołębie latające po starówce Zamoyskiej "

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: WoBa
Data: 2007-01-16 20:42:59

> co ma interpunkcja i logika autora wątku do samej treści jego posta?

Łatwiej się czyta.

> są pieprzonymi dewotami omamionymi przez "Kościół" , który krytykuje działania Jurka Owsiaka lub, jak autor słusznie zauważył- ludźmi bez serca!

Co ma wspólnego chodzenie do kościoła z WOŚP-em? Ja chodzę a byłem w tym roku wolontariuszem.

> pewnie LUDZI BEZ SERCA

No proszę - niedawno ja byłem człowiekiem bez serca (bo uważam że chodzenie z psem na szlaku nie jest w porządku), dzisiaj Łukasz i Any... . Grono się powiększa. Może jeszcze jakieś kryteria wedle których niespełnienia osoby te są bez serca?

> WOŚP należy chwalić i propagować

Polecam zapoznanie się z ideą MOCP - Małą Orkiestrą Chleba Powszechnego (a właśnie wie ktoś czy dalej jest organizowana?), akcją prowadzoną przez p. Klamerusa znanego dość taternika i alpinistę. Równie ważną jak WOŚP, ale nie tak roztrąbioną.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Rentgen
Data: 2007-01-16 20:48:03

O ludzie bez serca!
Rydzyki!
Mohery!
Dewoci!
Kościelne sługusy!
Albo co gorsza Turyści!

Jak to tak, forum turystyczne a Wy tu ani słowem o Owsiaku!

To przez was brać turystyczna nie dowiedziała się o szczytnej akcji WOŚP!

To wy nic nie napisaliście o czerwonym serduszku, i to na was ciąży odpowiedzialność za to że członkowie PTTK i dyskutanci forum-pttk.pl nie wrzucili złotówki do puszki Jurka Owsiaka!

Przeciez powszechnie wiadomo że turyści poza stroną pttk.pl innych w interecie nie widzą i nie wiedzą co się w Polsce dzieje. I wy im nie donieśliście, że w Polsce taaaaka akacja i że można pieniążek wolanturiuszowi wrzucić, esemesa wysłać a nawet helikopter na allegro wygrać!!!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Hegemonia
Data: 2007-01-16 22:12:39

WoBa- spędzałbyś dziennie po 8 godzin w bezpośrednim towarzystwie dyslektyka, to interpunkcja a nawet ortografia, a właściwie ich brak (tej poprawnej brak) nie wprawiałyby Ci problemu. z resztą- to sztuczny problem niepotrzebnie tu roztrzęsiony. ale nie każdy ma to szczęście chodzić jeszcze do szkoły.

chodzenie do kościoła nie ma nic wspólnego. z resztą, u mnie wolontariusze byli tylko pod kościołem. znaczy się... na parkingu. coby księża nie widzieli, bo poprzedni proboszcz przeganiał wolontariuszy WOŚP (od kilku miesięcy mam nowego). chodzenie do kościoła. a sam kler jest przeciwny WOŚP bo to świeckie, a nie kościelne- kler nie może nałapać korzyści dla siebie:/. nie lubię pisać dwa razy tego samego, ale skoro musiałam...

Nie powiedziałam, że ludzie negujący obecność psów na szlaku nie mają serca, raczej , że ich poglądy (te konkretne, odnośnie psa) są irracjonalne.

może coponiektórzy zrozumieliby to "roztrąbienie", albo raczej - spojrzeli na nie z innej strony, gdyby (znów piszę drugi raz:/) uratowano Wasze dzieci, wnuki, siostrzeńców, bratanków... właśnie dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. a gdyby nie on tej bliskiej Wam osoby już by przy Was nie było...

nie... to nikogo nie obchodzi:/. bo jego to nie dotknęło:/

takie pytanie na sam koniec- skoro na forum pttk nie miałby szansy znaleźć się wątek o WOŚP, a gdyby się znalazł zostałby usunięty, to... czy skarbonkę (wolontariusza nie, samą skarbonkę) z Babiej Góry też byście usunęli? bo przecież babiogórskie szlaki są dla TURYSTÓW ,a nie skarbonek ! (ku uciesze WoBy- psy już stamtąd "usunięto" ... pff... :/)

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: any
Data: 2007-01-16 22:59:10

ROTFL!!!
Mendel dewotem. Tego jeszcze nie grali.

Tak się zastanawiałem co złego niektórzy widzą w wośpie, ale jakem dzisiaj poczytał te pełne żaru perory, godne aktywistki zetemesu z poprzedniej epoki, tom się zadumał i wystraszył. Bo takiej zajadłości w tępieniu wrogów jedynej słusznej idei to ja dawno nie widziałem. I gdzie tu to sławne Owsiakowe "róbta co chceta"?
Czy też może oznacza maksimum tolerancji dla WOŚP i zero tolerancji dla całej reszty?

Przy okazji - lekceważenie zasad w korespondencji i wypowiedzi jest przez niektóre osoby odbierane jako lekceważenie interlokutora.
Mówiąc prościej i obrazowo - jeżeli wpadnie do mnie znajomy na plotki i przyjdzie brudny i w przepoconych skarpetkach, to odbieram to jako osobisty przytyk i wyraz lekceważenia mojej osoby. Rozumiesz analogię, czy to za trudne dla Ciebie?
I nie pieprz tutaj proszę o dyslektykach, bo ja od kilkunastu lat jestem mężem dyslektyczki. I na nieszczęście ta dyslektyczka jest logopedą i robi mniej błędów ode mnie.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: any
Data: 2007-01-16 23:24:17

Co Ty wypisujesz, chyba już niczego nie rozumiesz.
Wyluzuj Zibi, bo tym razem Ty nie rozumiesz.
A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że moje pytanie/wrażenie iż sednem Florianowej skargi jest nie tyle fakt wywalenia czegoś tam z forum, ale osoba wywalająca skwapliwie został pominięty.
A młódź gardłuje z zapałem i entuzjazmem godnym komsomolców.

pozdrawiam
any

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-17 07:10:40

Chciałbym Ci przyznać rację ale brakuje mi argumentów żeby Tobie ją przyznać.
Z Wobą i Florianem nie dyskutuję, szkoda czasu, ale od Łukasza należałoby oczekiwać tolerancji, itd.
Oczywiście "gołym okiem" widac ze Florian "chciał upiec dwie pieczenie na jednym rożnie"
Może Łukasz jest przemęczony, przepracowany bo jego atak na WOŚP był nieprzemyślany.Ja jej nie muszę bronić bo ta słuszna inicjatywa się rozszerza, mimo zaciekłych ataków fanatyków Kościoła ,itd.
I meritum tej sprawy jest takie że skoro nie przeszkadza na renomowanych forach turystycznych nikomu akcja zbierania "kasy" na helikopter dla TOPR to nie powinna też przeszkadzać WOŚP.
Nie byłem komsomolcem ani nawet harcerzem ale z zainteresowaniem zawiozłem grupę krymską do Arteku.
I nikomu to nie przeszkadzało bo tak wygląda "tolerancja dla historii"
Podoba mi się zapał młodych, mądrych ludzi takich jak Hania i nie wolno go porównywać do "zapału komsomolców" Teraz też mamy "wzorce do naśladowania"- Młodzież Wszechpolską, itd.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: any
Data: 2007-01-17 07:59:19

Znaczy od początku.
Łukasz ostatnio nie wywalił z forum nic dotyczącego WOŚP, zadeklarował wycinanie i IMHO miał rację w świetle tonu postów Hegemonii.
Zobacz młoda dziewczyna, pełna pełna emocji, hormony buzują aż fajerki podskakują pod sufit. Chciałoby się dziewczynę zaprosić na randkę.
Ale stop - uwaga!
Lepiej nie, bo dostaniemy po łbie za brak zachwytu i uwielbienia dla jedynej słusznej idei.
I w sumie nieistotne do czego tę dialektykę przyrównamy:
do komsomołu
do zetmesu
do rozgłośni Ojca Dyrektora
do Młodzieży wszechpolskiej
Podobieństwo jest uderzające, a ja właśnie obawiam się takiej demagogi, w którą wpisała się Hegemonia.
Spójrz - "domy dziecka" są złe, bo prowadzi je konkurencyjny Caritas, czyli co?
Mamy ratować nowo narodzone dzieci, ale sieroty niech tułają się po ulicach?
Dlaczego taki zajadły atak na Caritas i Kościół? Bo odważył się skrytykować "wodzusia"?
I o dziwo wiele głosów krytyki i sprzeciwu jest zakrzykiwanych przez chwytliwe argumenty o ratowaniu życia dzieciom.
Zbyszku czy tak nie rodziła się rewolucja, czy w ten sposób Hitler nie dochodził do władzy?
I chodzi mi tutaj o metodę, nie o argumenty.
Zresztą co tu dużo pisać:
"Aż zobaczyli ilu ich poczuli siłę i czas
I z pieśnią że już blisko świt szli ulicami miast
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam ten nasz największy wróg! A śpiewak także był sam"

pozdrawiam
any

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: addabr
Data: 2007-01-17 08:46:04

Jeśli już mówimy o Owsiaku to prędzej wolę wesprzeć finansowo jakiś zakon lub sam caritas niż tę pożałowania godną orkiestrę, ktora pod przykrywką dobroduszności i miłosierdzia demoralizuje naszą młodzież. Pozdr. Adam.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Hegemonia
Data: 2007-01-17 09:00:27

hmm... po raz kolejny z wypowiedzi niektórych wyniknęło, że młodzi nie mająprawa głowu? bo buzujące hormony, bo działająw afekcie... brr... dzieci i ryby głosu nie mają? rozumiem :/.

nie mówię, że działalność Caritasu jest zła! pokazuję tylko, że nie jest jedyną słuszną! doszło do przejaskrawienia... swoją drogą? czym się różni ratowanie sieroty od noworodka? chodzi o życie! fakt faktem- noworodek jest zupełnie bezradny i bezbronny... dlatego minimalnie skłaniam się ku maluchom. ale naprawdę, nie ma dla mnie znaczenia, czy ratujemy sierotę, noworodka, czy konia z transportu wspierając WOŚP, Caritas czy fundację Gaja. liczy się uratowane życie.

pewnie znowu się uczepicie, że stawiam człowieka na równi ze zwierzeciem. tak, tak... i wywleczecie mi chęć wprowadzania psa na szlak:/.

nie powiedziałam, ze Łukasz skasował wątek o WOŚP, tylko że zrobilby to , gdyby takowy się pojawił (sam tak zadeklarował).

i po raz kolejny podkreślam- rozdrabniacie się na nieistotne pierdoły, a nie rozumiecie najprostszej rzeczy- że taki wątek nikomu by w niczym nie przeszkodzil. a już na pewno Wasza ukochana turystyka by na tym nie ucierpiała. gdzie jest powiezdiane, zę forum pttk jest przeznaczone do rozmów wyłącznie na temat turystyki? hmm... szkoda, że muszę dwa razy mówić to samo, bo coponiktórzy nie rozumieją gdy powiedziane jest raz:/

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-01-17 10:12:20

Florianszary 2007-01-15
Okazuje się ze jednak są ludzie bez serca,…….. Macie smutne i zimne serca drodzy roztoczanie.
Monika Pszczółkowska 2007-01-15
…….. Sam fakt wyrzucenia wątków o Wielkiej Orkiestrze świadczy o małości tych co to zrobili. Śmiem twierdzić, że oni nawet nie rozumieją Twojego oburzenia. …
bialyzibi 2007-01-16
Co Ty wypisujesz, chyba już niczego nie rozumiesz.
Jeśli byłby nowy temat na forum np. zaproszenie do "Samotni" bo jest impreza związana właśnie z WOŚP to wyrzuciłbyś ten temat.?
Co z Ciebie za "turysta górski" jeśli nie wiesz że WOŚP
kupuje także sprzęt dla ratowników górskich.
Chyba więc dla WOŚP należy się "czołobitność" jak napisałeś.
Może to niewłaściwe słowo ale dobrze że coraz więcej schronisk górskich popiera orkiestrę i były informacje na ten temat.
Więc napisz że z forum wyleciałby ten temat to wtedy Ci napiszę kim jesteś?
Pozdrawiam Zibi
Hegemonia 2007-01-16
… mam wrażenie, że … osoby wypowiadające się w tym wątku (a co- imiennie będzie, coby nie było, że wskoczyłąm na jdeną osobę. Łukasz Aranowski, tak! też mnie zirytował bardzo...) są pieprzonymi dewotami omamionymi przez "Kościół" , który krytykuje działania Jurka Owsiaka lub, jak autor słusznie zauważył- ludźmi bez serca!
Bialyzibi- brawo. mnie tego nawet nie trzeba uświadamiać, ale wielkim turystom legitymującym się pewnie niejednokrotnie wieloma tytułami, zasługami... tak. WOŚP w pewnym stopniu dba także i o każdego z nas. szczęśliwi CI, którzy nie musieli tego doświadczyć, szkoda tylko, żę nie zdają sobie z tego sprawy.
Hegemonia 2007-01-17
… i po raz kolejny podkreślam- rozdrabniacie się na nieistotne pierdoły, a nie rozumiecie najprostszej rzeczy- że taki wątek nikomu by w niczym nie przeszkodzil. a już na pewno Wasza ukochana turystyka by na tym nie ucierpiała. gdzie jest powiezdiane, zę forum pttk jest przeznaczone do rozmów wyłącznie na temat turystyki? hmm... szkoda, że muszę dwa razy mówić to samo, bo coponiktórzy nie rozumieją gdy powiedziane jest raz:/
A ja wolałbym aby FORUM PTTK było wyłącznie miejscem dla turystów i krajoznawców.
Byle łagodność-ostrość wypowiedzi dała się tolerować.
Mój punkt widzenia w „tym temacie” jest identyczny z wypowiedzią Łukasza i Michała.
Łukasz Aranowski 2007-01-16
… Odnosząc się do meritum. ... Forum dyskusyjne to nie tablica ogłoszeń.
A już zupełnie na marginesie dodam, że nie bardzo rozumiem związek braku serca i braku czołobitności wobec WOŚP.
Rentgen 2007-01-16
… Przeciez powszechnie wiadomo że turyści poza stroną pttk.pl innych w interecie nie widzą i nie wiedzą co się w Polsce dzieje. I wy im nie donieśliście, że w Polsce taaaaka akacja i że można pieniążek wolanturiuszowi wrzucić, esemesa wysłać a nawet helikopter na allegro wygrać!!!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-17 11:06:10

Witam!

Gadamy nie na temat. Post z tego forum by wyleciał nie dlatego, że propaguje WOŚP, a dlatego, że forum nie jest miejscem na jakiekolwiek ogłoszenia. Ale OK - skoro chcecie - możemy sobie popitolić o pryncypiach... :-)
(...)potem stwierdziłam, że szkoda mojego czasu, palców i komputera na odpisywanie osobie, która i tak nie pojmie... a następnie stwierdziłam, że milczeć nie będę. oj nie!
Trzeba było pozostać przy pierwszym postanowieniu.
(...) co ma interpunkcja i logika autora wątku do samej treści jego posta?
Pytasz się, co ma logika do treści?
I serio pytasz?
(...) Ty, jak i inne osoby wypowiadające się w tym wątku ((...) Łukasz Aranowski (...)) są pieprzonymi dewotami omamionymi przez "Kościół", (...) lub (...) ludźmi bez serca!
Brawo istoto z sercem!
Jakaż siła argumentów, jakaż mądrość i głębia myśli!
Jestem pod wrażeniem.
Ot, atakowany Owsiak znalazł godnych obrońców.
myślcie co chcecie
Staramy się Haniu - ale prowokuje to różne, urocze w swojej naiwności podlotki, do nazywania nas (cytuję) "pieprzonymi dewotami" oraz "ludźmi bez serca".
WOŚP należy chwalić i propagować, a przynajmniej - nie szkodzić.
Druga część zdania - tak.
Nie należy szkodzić nikomu, kto nie szkodzi i nie zagraża Tobie. Jako "pieprzony dewot" muszę to zauważyć.

Pierwsza część zdania - nie.
WOŚP IMHO nie należy chwalić, ani propagować.

Generalnie cały ten cyrk budzi mój głęboki niesmak. Wszystko na pokaz, wszystko spłycone, terror dobroczynności. Typowa współczesna pop-kulturalna papka, która mnie mierzi i brzydzi. Dam 5 złotych raz do roku na chore dzieciaki (czy jak chce Zibi - na górskich ratowników) - już jestem dobry i szlachetny. Potem przypnę czerwone serce i wzrokiem będę ścigać te sknery, które takowego nie mają. Masowe, doroczne katharsis dla plebsu. Okraszone transmisjami LIVE i logiem sponsorów na demonstracyjnie wielkich czekach.

Dobroczynność i miłość bliźniego Haniu powinny być ciche, mądre, pracowite i konsekwentne. Bardzo trudno jest pomagać naprawdę potrzebującym. Troszkę łatwiej wspomóc (np. finansowo) tych, co na pierwszej linii frontu. I to większość z nas czyni. Ale i w pierwszym i drugiej wersji po prostu nie wypada robić z tego cyrku. Tak działa atakowany przez Ciebie Caritas (który niesie od wielu lat cichą i dobrą pomoc, a w dodatku sporo większą niż Owsiak). Tak działają dziesiątki innych fundacji, które supłając grosz do grosza, nie mając dojścia do telewizji lub tak spektakularnego tematu działania (któż wzruszy się np. chorymi na stwardnienie rozsiane - za to chore dzieciaki są bardzo "medialne") od dawna konsekwentnie starają się nieść pomoc potrzebującym. Cicho i anonimowo - właśnie tak jak powinno to wyglądać.

W dodatku Owsiak nie rozwiązuje żadnego problemu. Kupując sprzęt dla szpitali czy ratowników zdejmuje odpowiedzialność z rządzących za stan owych szpitali, którą to odpowiedzialność sami na siebie wzięli. Tym samym wręcz pogarsza sprawę. Problemu służby zdrowia w Polsce bowiem nie rozwiążą kolejne tomografy tudzież respiratory. Rozwiążą go jedynie głębokie reformy, mądre decyzje, prywatyzacja ubezpieczeń społecznych i szpitali. Ale do tego trzeba odwagi i wiedzy. Do pajacowania przed kamerami - nie.

Sądząc z Twoich kilku zdań, w które wmieszałaś kościół, dewotów i jedną z kościelnych fundacji - pewnie wkurza Cię bardzo kult naszego byłego Papieża - Jana Pawła II. Wkurza Cię pewnie to, że każde, nawet rozsądne zdanie krytyczne jest zakrzykiwane, a jego autor odsądzany od czci i wiary. Zgadłem? A teraz przeczytaj jeszcze raz swój post i zastanów się czy w przypadku WOŚP Ty aby nie stanęłaś po drugiej stronie barykady.

Pozdrawiam,
Łukasz

PS. Pewnie nie pamiętasz, ale pierwsze orkiestry grały pod hasłem "Miłość, Muzyka, Mordobicie". Niezłe hasło... :-)
Ł.
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-17 11:09:08

Czołem!
Mendel dewotem. Tego jeszcze nie grali.
Ja się więcej o sobie dowiaduje z internetu niż z realnego życia. :-)
Tak się zastanawiałem co złego niektórzy widzą w wośpie, ale jakem dzisiaj poczytał te pełne żaru perory, godne aktywistki zetemesu z poprzedniej epoki, tom się zadumał i wystraszył. Bo takiej zajadłości w tępieniu wrogów jedynej słusznej idei to ja dawno nie widziałem. I gdzie tu to sławne Owsiakowe "róbta co chceta"?
Czy też może oznacza maksimum tolerancji dla WOŚP i zero tolerancji dla całej reszty?
O to to!
Chciałem o tym również napisać w swoim przydługim wywodzie parę postów niżej, ale uznałem, że lepiej niż Ty tego w słowa nie ubiorę. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: WoBa
Data: 2007-01-17 11:12:02

> Jeśli już mówimy o Owsiaku to prędzej wolę wesprzeć finansowo jakiś zakon lub sam caritas

Jak to powiedział mój znajomy: "Bóg jeden wie ile z tego idzie na tych szarpidrutów z woodstocku, a jak mam kogoś wspomóc to wolę zrobić to osobiście."

Pozdrawiam

Wojtek B.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Jacek Potocki
Data: 2007-01-17 12:02:48

...Wszystko na pokaz, wszystko spłycone, terror dobroczynności....
A ja dodam jeszcze jedno. Kolaborowałem onegdaj przez parę lat z "Wyborczą", w związku z czym byłem podłączony do wewnętrznej poczty redakcyjnej. Po ilości maili można było odnieść wrażenie, że mniej więcej od Bożego Narodzenia przygotowania do WOŚP są głównym zajęciem znacznej części redakcji. Lekki niesmak wzbudzało we mnie to, że nikt nikogo nie pytał czy zgadza się poświęcać swój czas na rzecz fundacji Owsiaka. Mam powody przypuszczać, że podobnie działo (dzieje?) się w innych instytucjach zaangażowanych w całą akcję. Chciałbym np. mieć pewność, że pracownicy banków przychodzący do roboty w niedzielę, by liczyć zebrane pieniądze, robią to DOBROWOLNIE.

pozdrawiam

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 12:01:34

najpierw się we mnie wzburzyło, potem stwierdziłam, że szkoda mojego czasu, palców i komputera na odpisywanie osobie, która i tak nie pojmie... a następnie stwierdziłam, że milczeć nie będę. oj nie!
Pasuje jak ulał do moich odczuć! Tylko wstawię inny pseudonim: Hegemonio - to do Pani.

Dlaczego napisałaś tak toksyczny, raniący innych tekst? Cios za cios? Mnie zraniono, to ja tym samym? Jeśli nawet- to szkoda, że na ślepo, i zamist ciosu- bomba atomowa, niszcząca życie wokół.
są pieprzonymi dewotami
ma Pani 18 lat, więc dorosłość się kłania, a z nią powinna iść dojrzałość i odpowiedzialność za słowa; kultura i poczucie smaku to kolejne sprawy których tu zabrakło.
"Kościół" , który krytykuje działania Jurka Owsiaka
Nie wiem, jakiego Kościoła czepia się Pani, ale pewnie rzymsko-katolickiego, bo tak zazwyczaj w Polsce jest. Więc oświadczam Pani: generalizacja zazwyczaj jest nietrafiona, i tak jest w tym przypadku. Zaświadczam to jako członek tego Kościoła.
czy prokatolicki Caritas się tak przyczynia?
chce Pani uderzyć, i na siłę szuka Pani kija. Caritas, tak, katolicki, zbiera _co_roku_kilka_razy_więcej_ pieniędzy niż WOŚP. Zaskoczenie? Tez byłem zdizwiony gdy się o tym dowiedziałem. I to wszystko bez wielkiego rozgłosu. I na owocach często nie ma naklejek - bo trudno oznakować miliony wydanych bochenków chleba i obiadów.
pieprzony kler

i to przebrało miarkę.

Czuję się dotknięty i jako katolik bezpośrednio obrażony. Czekam na właściwą Pani reakcję.
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-17 13:27:29

WOŚP w pewnym stopniu dba także i o każdego z nas. szczęśliwi CI, którzy nie musieli tego doświadczyć, szkoda tylko, że nie zdają sobie z tego sprawy

To jest meritum sprawy. Nie zrozumie tego młody, zdrowy człowiek mający zdrowe dzieci, itd. Zasług WOŚP nie sposób przecenić. Nie można być ślepcem i udawać że taka mnogość nowoczesnego sprzętu w szpitalach spadła z Księżyca.
Takie skrajne opinie jakie zostały zaprezentowane są nie do przyjęcia. Forum nie rozstrzygnie ile kosztuje działalność tej czy innej fundacji.
Pewne jest że Owsiak był kontrolowany wielokrotnie i jak dotychczas nie ma postawionych zarzutów. Więc te wszystkie "fanaberie propagandowe" w postach są żałosne.
Bardzo mi się podobało że na estradę WOŚP przyszli przedstawiciele innych fundacji (Ochojska, itd.)
Kościół sam się czasem sam kompromituje i ta "ślepa obrona" jest zbędna.Ale nie mam nic przeciwko temu ze ktoś stoi "murem" za Wielgusem, Rydzykiem, Jankowskim.
Że wybudował Sanktuarium w Licheniu, itd. Każde wymienione nazwisko i Licheń też dzieli Polaków ( tych wierzących) Więc wcale się nie dziwię że działania Owsiaka też mają zwolenników i przeciwników.
To że jest medialny ale skuteczny to beznadziejny zarzut. To że się "wygłupia" Majewski i inni też w ten sposób zarabiają i stwierdzili że "to ciężki kawałek chleba"
Więc trzeba docenić ten "folklor" Owsiaka, on przyciąga szczególnie młodzież, nikomu nie szkodzi.
Rażą Was wypowiedzi Hani a niech każdy przeczyta swój post raz jeszcze, to forum a nie kazanie. Może wypowiedzi "mniej toksyczne" ale z jak ogromną dawką propagandy.A argument "Członek tego kościoła" - nic z tego nie wynika, też jestem członkiem tego Kościoła, chodzi o podział na katolików lepszych i gorszych?
Pracowałem w banku i odbierałem pieniądze zebrane dla WOŚP. Decyzje "strategiczne" który bank ma przyjąć tak wielkie pieniądze, czy mu się to opłaci nie podejmują pracownicy "niższego szczebla" ale "góra" Więc po co te "gorzkie żale" czy kasjerzy z własnej woli je liczyli, to śmieszne. Wokół nikt nikogo się nie pyta czy chce pracować w niedzielę, czy za "psie pieniądze", itd.
Może jeden dzień w roku jest "hałaśliwy" ale przez pozostałe dni w roku te urządzenia "cicho"ratują życie.
I wtedy nic to się nie różni od "wychwalanej pod Niebiosa" pomocy "Caritas" też cennej i potrzebnej.
Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 13:35:29

chodzi o podział na katolików lepszych i gorszych?
o to chodzi: (jeśli to do mnie było)
generalizacja zazwyczaj jest nietrafiona, i tak jest w tym przypadku
niech każdy przeczyta swój post
niezła rada; ja swój poprzedni przeczytałem kilka razy przed i po wysłaniu.
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: any
Data: 2007-01-17 13:15:30

e młodzi nie mająprawa głowu?
Mi na razie wynika raczej kompleks wieku. Chociaż jestem dwukrotnie od ciebie starszy, też nie narzekam na moje hormony ;-)
dzieci i ryby głosu nie mają?
Ale to Ty powiedziałaś, pamiętaj jednak że różnica wieku, to przede wszystkim różnica doświadczeń i wiedzy - wynikające tylko i wyłącznie z tego, że niektórzy więcej widzieli i więcej doświadczyli. Na przykład Ty piszesz o dwu i półmiesięcznej siostrzenicy - ja czegoś innego doświadczyłem osobiście przy narodzinach mojej córki. I spróbuj z tego skorzystać - z tych doświadczeń i wiedzy. Są inne od Twoich, jest ich więcej.
Ale przyjmij do wiadomości jedno, jeżeli będziesz w próbie dyskusji używała demagogicznych argumentów i co gorsza brzydkich słów na "p" to spodziewaj się ostrej kontry.
Bo sprowadzasz dyskusję na poziom, z którego już tylko krok do chwili, kiedy wymiana zdań przekształca się w wymianę ciosów.
nie mówię, że działalność Caritasu jest zła!
Acha, a to:
czy prokatolicki Caritas się tak przyczynia? nie! prowadzi "domy dziecka" i inne... jak dla mnie, jest to niewymierne. nie wiadomo ile pieniędzy "wiernych"
To nie Ty pisałaś?
pokazuję tylko, że nie jest jedyną słuszną!
No fakt, nakrzyczałaś na nas, że jedyną słuszną jest WOŚP, a my rozdrabniamy się na niepotrzebne pierdoły.
coponiktórzy nie rozumieją gdy powiedziane jest raz:/
I czasem jest tak, że nie zrozumieją po wielekroć, ale czy takich przypadkach wina nie leży po stronie nadawcy?

pozdrawiam
any

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-17 14:30:36

Jak to było w potopie Sienkiewicza " Polak i katolik do nich przemówi to się zgodzą poddać twierdzię Jasnogórską" .Takich ja to katolików poznałem w grupie turystycznie roztocze co do cerkwi chodzą się modlić oczywiście nikt im tego nie zabronił. Tylko jeśli jesteś Pilocie Śmogłowac katolkiem tak jak ten zdrajca Kuklinowski to naprawdę państwo polskie jeszcze bedzie "długo długo długo" Zyć w dziadostwie zakłamaniu i małomiasteczkowości.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-01-17 14:43:52

Pracowałem w banku ...
To Zbyszku bez wątpienia wiesz, że nawet NIC nie ma za darmo. Te fajerwerki i inne takie gadżety COŚ kosztują i z tych zebranych PLN ubywa sporo grosza. Urzędowanie WOŚP (np przetargi, itp ... ) też kosztuje i pewnie też z tych zebranych PLN kolejna kwota ubywa.

Wolałbym jednak żeby takie zakupy załatwiał Minister Religa.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 14:57:43

Tylko jeśli jesteś Pilocie Śmogłowac katolkiem tak jak ten zdrajca Kuklinowski to naprawdę państwo polskie jeszcze bedzie "długo długo długo" Zyć w dziadostwie zakłamaniu i małomiasteczkowości.
Co ten człowiek chciał przez to wyrazić? nie wiem... wysłałem maila do niego, nawiązałem kontakt przez GG. I dalej nic nie wiem. "Bełkot" tak określił wypowiedzi tego człowieka Łukasz, i muszę niestety przyznać mu rację.

Próbowałem się dopytać, czy zdrajcą mnie nazywa, czy moje działania związane ze światopoglądem doprowadzają Ojczyznę do dziadostwa i zakłamania i na podstawie czego to wnioskuje - nie doczekałem się odpowiedzi :-(

By dopełnić obrazu muszę przyznać, że mnie przeprosił (a tak, uraziłeś mnie!), i... zablokował na GG (nie mogę do niego pisać).
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-17 14:59:42

Witam!
(...) Takich ja to katolików (...) co do cerkwi chodzą się modlić (...)
(..)państwo polskie jeszcze bedzie "długo długo długo" Zyć w dziadostwie zakłamaniu i małomiasteczkowości.
Ojaciękręcę!!!
Jak pisałem o rozmowach o polityce - nie do końca to miałem na myśli.
Z mojej strony Florianie - PLONK.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Paweł Zań
Data: 2007-01-17 15:25:53

To Zbyszku bez wątpienia wiesz, że nawet NIC nie ma za darmo. Te fajerwerki i inne takie gadżety COŚ kosztują i z tych zebranych PLN ubywa sporo grosza. Urzędowanie WOŚP (np przetargi, itp ... ) też kosztuje i pewnie też z tych zebranych PLN kolejna kwota ubywa.

Wolałbym jednak żeby takie zakupy załatwiał Minister Religa.
Jm

przed wyrażaniem takich opini, zapoznaj sie prosze z nizej podana strona:

http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2

A potem zastanów sie, czy aby na pewno ubywa kasy z zebranych złotówek.
---
Paweł Zań

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-17 15:27:47

Jeszcze raz cię przepraszam Pilocie Smigłowaca chodził mi to żeby sie dowiedzieć czy jesteś z tych katolików jesli nie z tych to jeszcze raz serdecznie przepraszam. Ale po moich prywatnych przejściach z ludzmi nie wierzę dzisaj nikomu więc cię zablokowałem na gadu gadu

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-17 15:33:15

Florianieszary - przeprosiny przyjęte! :-)

Ale o co chodzi - dalej nie wiem... jacy to ci i tamci katolicy, dlaczego mnie zablokowałeś na GG (możesz w moim profilu na forum sprawdzić, że nie jestem człowiekiem znikąd). Może jednak te wyjaśnienia prowadziłyby dyskusję zanadto na manowce-możesz je przekazać kanałami prywatnymi.
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Tomek Dygała
Data: 2007-01-17 15:41:19

Z mojej strony Florianie - PLONK
dopiero teraz?? długo wytrzymałeś ;-)
a w kwestii PLONKa - może by tak jakieś narzędzie do tego?

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Florianszary
Data: 2007-01-18 08:53:34

Jesli kogoś obraziłem swoim postami, lub jesli ktoś czuję się obrażony to przepraszam. Szanownego administratora proszę usuniecie mnie z forum, a także usunięcie moich wszystkich obrażliwych tekstów. Bo niechcę mieć problemów związanych z prawem. Pozdrawiam miło i serdecznie wszystkich na tym forum rzyczę wam owocnej pracy żęgnajcie.

Florianszary alias Adam Wolańczyk

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-01-18 09:14:12

Wolałbym jednak żeby takie zakupy załatwiał Minister Religa.
Jm
przed wyrażaniem takich opini, zapoznaj sie prosze z nizej podana strona:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2
A potem zastanów sie, czy aby na pewno ubywa kasy z zebranych złotówek.
Na tych stronach można przeczytać;
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2
http://www.wosp.org.pl/download/dokumenty/sprawozdanie_2005.pdf

że „… Koszty działalności administracyjnej pokrywany z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na nasze konto w ciągu roku. … Koszty organizacji Przystanku Woodstock i Finału pokrywane są z darów sponsorów, o których Fundacja każdorazowo zabiega. …”

że „… Na koszty obsługi działalności statutowej (tj. działalności administracyjnej) składają się: koszty wynagrodzeń i świadczeń socjalnych osób zatrudnionych w biurze Fundacji, koszty utrzymania biura i środków transportu, usługi bankowe, pocztowe i telekomunikacyjne, prawne, kurierskie i przewozowe, materiałów biurowych, zużycie energii, czynsze, podatki i opłaty, ubezpieczenia itp. Koszty administrowania biura staramy się utrzymywać na jak najniższym poziomie. Jest to jednak trudne, ponieważ mając coraz większe poparcie społeczne - angażujemy się w coraz szerszy zakres działań medycznych związanych nie tylko z zakupem sprzętu medycznego, ale też z uruchamianiem coraz to nowych programów medycznych. … Siłą rzeczy obsługa tych programów generuje koszty. …”

oraz, że „ … Fundacja dziękuje wszystkim darczyńcom i sponsorom, …

Nie można przeczytać, kto finansuje fajerwerki, estrady dla grających dla Orkiestry, ochronę bezpieczeństwa kwestujących, transmisje w TVP oraz mnóstwo innych wielkich i małych gadżetów. Mniejsza o to, drobiazg.

Wolałbym jednak żeby:
- ci wszyscy darczyńcy i sponsorzy płacili odpowiednio wyższe podatki,
- zakupy sprzętu medycznego załatwiał Minister Religa z tych podatków.

A co Zibi na ten temat powiesz?

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-18 10:35:41

Witam!
Wolałbym jednak żeby:
- ci wszyscy darczyńcy i sponsorzy płacili odpowiednio wyższe podatki,
- zakupy sprzętu medycznego załatwiał Minister Religa z tych podatków.
Absolutnie ja bym tego nie wolał!!!

Ja wolałbym aby:
- ci wszyscy darczyńcy i sponsorzy płacili dużo niższe podatki,
- zakupy sprzętu medycznego załatwiały szpitale we własnym zakresie w ramach pieniędzy uzyskanych od ubezpieczycieli lub pacjentów w zamian za wykonywanie usług diagnostyki i leczenia.

Taki układ jest wydajniejszy, zdrowszy i sprawiedliwszy.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-01-18 10:56:58

Oczywiście, urynkowienie opieki zdrowotnej jest najzdrowszym rozwiązaniem dla pacjentów.
Tylko, że obowiązujący nas system podatkowy zupełnie to wyklucza.

Możnaby wrócić do początków III RP, kiedy istniały ulgi w podatku od dochodów osobistych z tytułu wydatków na opiekę zdrowotną. I Komu to przeszkadzało.

A poza tym co przeszkadza darczyńcom i sponsorom kupować i darować ten sam sprzęt bezpośrednio szpitalom.
Przecież nie ma przeszkód.
Tyle, że to byłoby tak po cichu, bez reklamy pod szczytnym hasłem.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-18 11:22:45

Mniejsza o to, drobiazg
Dobrze że tak napisałeś bo musiałbym tłumaczyć że są środki na promocję miast a to jest wspaniała do tego okazja. Że są sponsorzy, że jest wielka oglądalność WOŚP w telewizji więc to telewizja na tym zarabia, to logiczne.
Naprawdę nie jest żadnym problemem namówić patrole firm ochraniarskich jeżdżące po mieście i ochraniające mienie bogatych i nowobogackich do zwrócenia uwagi na kwestujących.
ci wszyscy darczyńcy i sponsorzy płacili odpowiednio wyższe podatki,
- zakupy sprzętu medycznego załatwiał Minister Religa z tych podatków
Religa tego nie załatwi. Jak wysokie składki mamy płacić na NFOZ ? Z emerytury potrącają mi 186 zł. a z działalności gospodarczej płacę 173 zł., masz wymierne cyfry a poprawa w służbie zdrowia jest minimalna. I jeszcze sugerują dodatkowe opłaty na ten cel co ma poprawić jej funkcjonowanie. "Pusty śmiech" mnie ogarnął gdy usłyszałem że za dodatkową opłatę będziesz lecony w lepszych warunkach ale w kolejce trzeba będzie czekać .Przy tej skali korupcji w Polsce niespotykanej w najpodlejszym okresie komuny musi śmieszyć.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, na tym forum też tak to wygląda. A więc bogaci sugerują obnizenie podatków , itd. bo wtedy przyczynią się do zmniejszenia bezrobocia i inne bajeczki.
A prasa lokalna "krzyczy tytułami" - "Jeździ mercedesem a nie płaci podatków" Z okna widzę zakład który należy do Niemców a w nim polski robotnik zarabia pięć razy mniej niż jego niemiecki kolega w zakładzie tej samej firmy.
Czekam na zimę bo chcę wyjechać w góry ale nawet zimę "nam zabrali Amerykanie" Fajnie jest !
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Rentgen
Data: 2007-01-18 11:23:22

Takich ja to katolików poznałem w grupie turystycznie roztocze co do cerkwi chodzą się modlić oczywiście nikt im tego nie zabronił.
Na pohybel Ukraińcom!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-18 11:23:48

A poza tym co przeszkadza darczyńcom i sponsorom kupować i darować ten sam sprzęt bezpośrednio szpitalom
Ale się rozpędziłeś? Prawie całość kupuje się z drobnych ofiar ( takich jak na tacę ) milionów Polaków.
To taka "góra grosza".Nie kupisz aparatury medycznej w częściach, każdy ofiarodawca z ulicy "po kawałku"
Przecież "ten hałas" jak go nazywasz integruje młodych ludzi, harcerzy do kwestowania, do pracy w sztabach, do występowania za darmo na estradach, itd. Tego nikt nie potrafi na taką skalę uczynić.
Na temat systemu podatkowego szkoda marnować czas.
Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2007-01-18 11:32:43

A poza tym co przeszkadza darczyńcom i sponsorom kupować i darować ten sam sprzęt bezpośrednio szpitalom.
Przecież nie ma przeszkód.
I nie ma, i są..
Po pierwsze - to musi się chcieć. WOŚP daje okazję do chcenia.

WOŚP kupuje hurtowo, negocjuje dzięki temu ceny - i za tę samą kwotę można w ten sposób kupić więcej!

Jakość i celowość. WOŚP ma konsultantów z najwyższej półki. To oni mówią: to nalezy kupić, bo to jest dobre. Pojedyncza firma (darczyńca) nie ma szans na taką profesjonalną ocenę.
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-18 11:37:13

Bardzo rozsądna wypowiedź. Popieram Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-18 11:38:53

Michał nie wywołuj wojny polsko -ukraińskiej bo ja chciałbym nadal bez przeszkód jeździć na Ukrainę.
I dementować bzdury o przeróżnych zagrożeniach, łapówkach, napadach, itd.
A "najdziksze góry Europy Środkowej" złamią serce każdemu malkontentowi. Na kresach Kresów czyli na Huculszczyźnie tam jeszcze "człowiek człowiekowi człowiekiem"
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Rentgen
Data: 2007-01-18 11:46:30

Alez ja nic nie ma do tych co się modlą w cerkwiach.
Za to jestem wielkim fanem mgr.Historii Sz.P. Florianaszarego :-)

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-01-18 12:48:36

WOŚP kupuje hurtowo, negocjuje dzięki temu ceny - i za tę samą kwotę można w ten sposób kupić więcej!
Jakość i celowość. WOŚP ma konsultantów z najwyższej półki. To oni mówią: to nalezy kupić, bo to jest dobre. …
Na identycznych warunkach zakupy sprzętu medycznego w ramach prawa zamówień publicznych załatwią szpitale we własnym zakresie. Konsultanci z najwyższej półki będą określać istotne warunki zamówienia – to rozumiem Minister Religa zagwarantuje.

A przywrócenie ulg w podatku od dochodów osobistych z tytułu wydatków na opiekę zdrowotną zapewnią pieniądze „(Łukasz) … od ubezpieczycieli lub pacjentów w zamian za wykonywanie usług diagnostyki i leczenia.”

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-01-18 12:49:55

Na temat systemu podatkowego szkoda marnować czas.
Zbigniewie, "Ale się rozpędziłeś"

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Marcin Muszer
Data: 2007-01-18 18:13:20

Powiedziano!

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Amotolek
Data: 2007-01-20 14:20:41

Zamiast komentarza:
To nie kryzys, to już patologia....która zżera kościół katolicki od środka. To co ma od pewnego czasu miejsce w kościele katolickim nazwać można upadkiem wszelkich wartości religijnych.
Jedna za drugą opadają maski obłudy jaka na dobre zagościła w kościele katolickim. Dostojni hierarchowie tej instytucji poprzez swoją pychę, swoje zadufanie stanęli ponad uciśnionym - rzuconym na kolana-ludem.
Kierujący się teologiczną pychą upodobnili się bardziej do wizerunku tego, kim dotąd straszyli wiernych; do szatana. Ingres Wielgusa się nie odbył. Komentarzy aż nad to.
Sama uroczystość odbyła się w cieniu prawdy. Zdominowana została kłamstwem i obłudą. Tryumfował, do czasu rezygnacji wymuszonej przez Benedykta XVI, fałsz.
Czas jaki upływa od tzw. transformacji ustrojowej, coraz częściej i coraz dobitniej ukazuje nie siłę tamtego totalitarnego systemu, a słabość tych, którzy z ambon rzucali ciemnemu ludowi słowa otuchy, wiary i miłości do Boga: sami zdradzając głoszone ideały. Czynniki to za przysłowiowe srebrniki.
Miejscem spowiedzi wiernych kościoła katolickiego jest konfesjonał: miejscem spowiedzi spowiedników był czwarty departament esbecji.
Jak dotąd kościół nie wyciąga wniosków z własnych-jedna za drugą-wpadek; bo po co skoro ciemny lud wybacza. Po co skoro wierni (wciąż nadal liczni) kładą na tacę....
....Cóż obchodzi kapłana wiedza!. Stoi on na to zbyt wysoko! A kapłan dotąd panował!- Ustanawiał pojęcia „prawdziwy” i „ nieprawdziwy”![F.N]
Milczenie jest złotem-jak głosi jedno z powiedzeń. Lecz czy aby na pewno! -Co miał na myśli autor rzucając owy- trafny może kiedyś- trzysłów?..
Chyba czas nastał najwyższy, aby wreszcie w ramach cywilizowanej deklaracji wprowadzić- w tym zabobonnym kraju -etykę zamiast religii! Z tą drugą (religią), co ukazuje niezbicie historia są wiecznie problemy. Z pierwszą jest ten, że odczuwalny jest jej brak. A tylko etyka może cokolwiek zmienić.-zatem czas na zmiany najwyższy.
Kaganek oświaty dla samej oświaty: Mroczne ogniki ułudy i wiary w gusła czas odnieść w odległą krainę starych baśni i opowiadań.
Wiara i tak zostanie w tych, którzy chcą w „coś” wierzyć-jednak instytucja kościoła jako takiego, mimo skąpanych w przepychu szatach i ociekających złotem „trofeach” sypie się niczym wieża Babel. Zaczyna się rozpadać strzeżona ponad 1000 letnia tajemnica obłudnej dominacji duszy nad ciałem
Ale cóż: osobiście wątpię aby habitus kapłanów uległ zmianie, albowiem ci kierują się non plus ultra aktorstwem, w którym niczym nie ustępują pola wybitnym artystom sceny teatralnej...
Pec, Hejmo, Wielgus i wielu, bardzo wielu innych, którzy współpracowali z bezpieką PRI-u, to nie wszystkie ważne persona uwikłane (za srebrniki) w tamtym układzie.
Nie bez znaczenia pozostaje fakt przejęcia ogromnych dóbr na własność po totalitarnej Polsce ludowej. Dostojnicy kościelni sami swoją nieograniczoną niczym chciwością doprowadzili do upadku zaufania w wiarę instytucji kościoła katolickiego.
Marek Olżyński 2007-01-13

LINK
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: addabr
Data: 2007-01-21 17:24:28

No i co z tego? A cóż to za persona ten pan olżyński że akurat jego mam słuchać i to co on powie uważać za ostateczne? pozdr. Adam

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Amotolek
Data: 2007-01-21 21:11:05

No i co z tego?
Jezeli uważasz, że nic, to jesteś szczesliwy i czuj sie z tym świetnie!
A cóż to za persona ten pan ......... że akurat jego mam słuchać i to co on powie uważać za ostateczne?
Taki sam obywatel peerelu bis, jak wielu......
Można nie słuchać, nie czytać i mozna się potem posłuchać po czasie - przysłowiowej psiej skóry.

Zacytowałem omawianą wypowiedź, nie po to, żeby unaocznić głeboki kryzys w wiadomym miejscu, bo o tym wszyscy wiedzą , ale po to, zebyśmy zbiorową mądrością zastanowili sie, nad głębokością kryzysu jaki toczy nasze władze, tu, w PTTK i to jeszcze predko teraz, zaraz i zdecydowanie przed kampanią wyborczą na XVII Zjazd Krajowy. Podobno, (jak twierdzą niektórzy z delegatów!) nic się nie da zrobić? No ale myśleć nam nie zabronią? No nie? Pozdrowienia ANT:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: addabr
Data: 2007-01-22 08:47:33

Oczywiście że kryzys w chierarchii kościoła jest i to niemały. Ja należę do tych ,którzy uważają że w zaistniałej sytuacji dobrze ,że arcybiskup zrezygnował,jednak jestem daleki od przypisywania Jemu i Jemu podobnych całej winy.Gdzie są ci którzy niszczyli morale społeczne i łamali charaktery? Siedzą na skórzanych kanapach,pobierają 5 tys. emerytury,przeliczają konta. Oczernianie jednej tylko strony jest nieuczciwe. No cóż. Zawdzięczamy to autorowi grubej kreski.Gdyby nie on mielibyśmy już to dawno za sobą. pozdr. Adam

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-22 10:33:04

Nie zapominaj że w głównej mierze arcybiskupa wini się nie za współpracę ale za kłamstwo do "ostatniej chwili" w stosunku do wiernych i papieża.
A temat rozliczenia całej SB jest "tematem zastępczym" żeby społeczeństwo zapomniało o kryzysie w kościele.
Pojedyńczy SB-cy, ZOMO-wcy dawno powinni siedzieć, masz rację . Ale to co chce zrobić PiS czyli odpowiedzialność zbiorową jest głupie i niezgodne z prawem. Zresztą ciągle się pisze o kompromitacji rządzących sadzających "swoje miernoty" na wysokich stołkach.
Na puste frazesy o wysokich emeryturach i skórzanych kanapach nikogo się już nie nabierze.Bo to samo można napisać o jeszcze większych "szkodnikach" w czasie przemian ustrojowych" których Wałęsa obiecał "puścić w
skarpetkach"
Tych "grubych kresek" było chyba więcej.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-22 10:48:54

No ale myśleć nam nie zabronią?
Oczywiście masz rację Antoni. Myśleć i pisać też nam nie zabronią .Tym bardziej że ciągle trzeba "prostować" te słowa "władzy" pełnej zachwytu nad swoimi dokonaniami. Tylko oni, nikt inny, nie potrafi tak dobrze prowadzić oddział , komisję czy korporację na dno samounicestwienia.
Zachowania co poniektórych przypominają ucieczkę z miejsca bójki ulicznej. Odejść, nic nie widzieć, nic nie słyszeć , mieć "święty spokój" A że jest to moralnie naganne? Zbyt rzadko ponosi się odpowiedzialność za
podpisanie się "w ciemno" pod uchwałą niezgodną z prawem, zdrowym rozsądkiem i logiką .
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Alf
Data: 2007-01-23 11:00:13

Brawo bialyzibi
Może jeden dzień w roku jest "hałaśliwy" ale przez pozostałe dni w roku te urządzenia "cicho"ratują życie.
Jeden z nielicznych mądrych postów w tej dyskusji.
Bardzo trudno jest pomagać naprawdę potrzebującym
To nie do końca jest prawda, natomiast Twoje pozostałe poglądy delikatnie pisząc są żenujące
W dodatku Owsiak nie rozwiązuje żadnego problemu
Sprzęt za miliony, badania przesiewowe słuchu niemowlaków, szkolenie młodzieży w udzielaniu pierwszej pomocy itd.
Caritas (który niesie od wielu lat cichą i dobrą pomoc, a w dodatku sporo większą niż Owsiak).
- a jak to wyliczyłeś ? pomiarem niesionej ulgi, patrzyłeś na konta fundacji, czy też wskaźnikiem uratowanych ludzi ?
W dodatku Owsiak nie rozwiązuje żadnego problemu. Kupując sprzęt dla szpitali czy ratowników zdejmuje odpowiedzialność z rządzących za stan owych szpitali, którą to odpowiedzialność sami na siebie wzięli. Tym samym wręcz pogarsza sprawę.
- pogratulować przemyśleń !!! Łukaszu , dajesz Wszystkim zawsze rady, żeby przed wysłaniem posta przeczytali go ponownie, proponuje czasem zastosować się do własnych rad.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-23 11:47:53

Witam!
(...) natomiast Twoje pozostałe poglądy delikatnie pisząc są żenujące.
Za Słownikiem Języka Polskiego:
żenujący
1. wprawiający w zakłopotanie lub świadczący o zakłopotaniu
(...)


Powiedz mi, Drogi Kolego, co Cię w moich poglądach wprawia w zakłopotanie? Trudność doboru kontrargumentów? Wierzę i widzę. :-)
a jak to wyliczyłeś?
Nie wyliczałem. Dane są dostępne publicznie.
Łukaszu, dajesz Wszystkim zawsze rady, żeby przed wysłaniem posta przeczytali go ponownie, proponuje czasem zastosować się do własnych rad.
Skąd powziąłeś pogląd, iż nie czytam własnych postów przed wysłaniem? Stąd, że nie zgadzasz się z ich treścią? Odważna uniformizacja pojęcia "przemyślany post".

Mam propozycję, abyś - jeżeli już bardzo pragniesz - spróbował podyskutować ze mną na argumenty, a nie na przymiotniki.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Alf
Data: 2007-01-23 12:03:47

Nie musisz mi cytować słownika, jeszcze wiem co piszę, nie chciałem napisać że są głupie.
Argumenty Ci przytoczyłem, ale jak ich nie widzisz to Twój problem
Mam propozycję, abyś - jeżeli już bardzo pragniesz
Nie pragne

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-23 12:23:05

Witam!
Nie pragne
Ufff... :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: JanMaciej...
Data: 2007-01-23 12:32:08

bialyzibi 2007-01-17
Może jeden dzień w roku jest "hałaśliwy" ale przez pozostałe dni w roku te urządzenia "cicho"ratują życie.
I wtedy nic to się nie różni od "wychwalanej pod Niebiosa" pomocy "Caritas" też cennej i potrzebnej.
Zbigniewie, różni się, bardzo różni się.

http://www.caritas.pl/

http://www.wosp.org.pl/

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: any
Data: 2007-01-23 13:08:36

Trzeba było od razu napisać, że są głupie. Nie musiałbyś się tłumaczyć, że nie umiesz czytać.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: any
Data: 2007-01-23 13:10:06

Sprzęt za miliony,...
To nie jest rozwiązywanie problemu. To jest łatanie dziur i wyręczanie NFZ.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-23 13:39:25

Witam!Sprawozdań za 2006 rok jeszcze nie ma, ale w roku 2005 suma udzielonej pomocy oscylowała:
- Caritas - 197 mln zł
- WOŚP - 32 mln zł
Różnica sześciokrotna.
A teraz porównajcie natężenie cyrku wokół WOŚP i Caritasu.

Jednak znowu gadamy trochę nie na temat.
Nie czyniłem zarzutu z tego, że pomoc Owsiaka jest za mała. Staram się jedynie uświadomić współdyskutantom, że:

- WOŚP stała się nietykalna; postawa inna niż czołobitna spotyka się z reakcjami typu "pieprzony dewot" i "żenujące poglądy" (a to tylko cytaty z naszego forum),

- główny przedmiot działalności WOŚP (usprzętowienie szpitali czy badania przesiewowe) nie jest dla mnie oczywisty i przypomina łatanie dziur w durszlaku; dodałem pogląd, że IMHO ta działalność tylko utrwala problem zamiast go rozwiązywać,

- WOŚP działa głównie w sferze ostentacji; budzi to mój sprzeciw; uważam, że robienie cyrku z dobroczynności oraz filantropia na pokaz są niesmaczne; uważam, że dzięki WOŚP ludzie zbyt łatwo i tanio dzisiaj mogą kupić spokój sumienia - wystarczy 5 złotych raz na rok w zamian za czerwone serduszko, które stało się współczesnym certyfikatem "dobrego człowieka".

Te trzy tezy poddałem pod dyskusję. Nie musicie się ze mną zgadzać - zacznijcie chociaż się nad tym zastanawiać. Popatrzcie na rzeczy "oczywiste" z innej strony. Nie wyrzucajcie z siebie pełną piersią fraz z "Gazety Wyborczej" (czy jakiejkolwiek innej) bez ich wcześniejszego przeanalizowania. Jednym słowem - Kochani Rodacy - zacznijcie wreszcie samodzielnie myśleć!

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Alf
Data: 2007-01-23 14:07:15

I znowu przeinaczasz fakty
Żenujące nie jest to, że nie zgadzasz się z WOŚP-em , tylko to, że twierdzisz że WOŚP poprzez kupowanie sprzętu szkodzi szpitalom i służbie zdrowia - a to jest różnica.
Druga sprawa jak wejdziesz na listę darczyńców to się przekonasz, że to są w większości te same firmy
Po trzecie problem od nic nie robienia nie zniknie, i nie rozumiem dlaczego z uporem maniaka piętnujesz kogoś kto robi coś dla innych ? Dlaczego nie czepisz się np Ochojskiej -też się reklamuje w TV , Caritas też nagłaśnia sprzedaż świec i nie ma w tym nic złego. Każda pomoc potrzebującym jest dobra, natomiast poprzez medialny rozgłos ta pomoc jest większa, bo firmy dające pieniądze widzą w tym reklamę i nic w tym złego.
pozdrawiam
Alf

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Alf
Data: 2007-01-23 14:18:45

Masz rację, czasami trzeba prosto bo nie zrozumie :-)

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2007-01-23 14:31:26

Witam!
I znowu przeinaczasz fakty
A jednak pragniesz... :-)
Żenujące (...) [jest - przyp. Ł.A.] to, że twierdzisz że WOŚP poprzez kupowanie sprzętu szkodzi szpitalom i służbie zdrowia - a to jest różnica.
A cóż w tym Cię żenuje?
Napisz, ach napisz o tym więcej!
Druga sprawa jak wejdziesz na listę darczyńców to się przekonasz, że to są w większości te same firmy
Z którym moim zdaniem teraz dyskutujesz?
Po trzecie problem od nic nie robienia nie zniknie,
A teraz, z którym?

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-23 15:42:02

Zbigniewie, różni się, bardzo różni się
Janusz, to była przenośnia,że jeden dzień "głośny" a później już "efekty tej akcji" czyli zakupiony sprzęt i Owsiak są tak często pokazywane jak ...świece "Caritasu" Jedna, druga i piąta akcja charytatywna jest potrzebna .
A teraz porównajcie natężenie cyrku wokół WOŚP i Caritasu


Te cyfry mają nas chyba ogłupiać. Podajesz dane za cały rok w przypadku "Caritasu" i "jeden dzień WOŚP.
Stosujesz takie porównanie jak mój "słynny prezes" Kałka. On też swojej Koleżance zapłacił całość za kurs który kosztował ok.200 zł. i 200 zł na dał na kurs który kosztował uczestnika 1200 zł. Ale jemu się wszystko zgadzało bo uciekał od wskażnika procentowego dofinansowania.To tak na marginesie, śmieszna i żałosna to historia.
Co do "cyrku" , on jest głównie tworzony dla młodzieży ,chociaż uznane autorytety też tam bywają. To nie wina forum że Ty się przedwcześnie zestarzałeś
i już Ciebie nie bawi połączenie wspaniałej zabawy ze szlachetnym celem . To jest sztuka, dlatego Owsiak jest tylko jeden.
przypomina łatanie dziur w durszlaku
Żenująca jest Twoja znajomość ekonomii a porównanie nietrafione. Jak "zniknie" Owsiak to przybędzie "kasy" w szpitalach? Stanie się chyba cud bo władza nie ma zamiaru ze swoich apanaży nawet 5 zł . przeznaczyć na szitale. A z "pustego Salomon nie naleje"
kupić spokój sumienia - wystarczy 5 złotych
Nic bardziej mylnego. Ci którzy mają świadomość pomagania to kupują świece , dają Owsiakowi, wysyłają sms dla TVN, itd. A kto nie chce dać to bawi się w krytykę i tym chce "zabić" swoje sumienie że "niby cel jest niesłuszny" i inne takie absurdalne tłumaczenie swojego sknerstwa. Jak wiesz najliczniej dają ludzie niezamożni choć kwoty są może dla ciebie symboliczne.
Nie czytam "Wyborczej" i napisałem to "samodzielnie" "Kochany Rodaku.
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Władek W.
Data: 2007-01-23 18:20:57

Te cyfry mają nas chyba ogłupiać. Podajesz dane za cały rok w przypadku "Caritasu" i "jeden dzień WOŚP.
To znaczy że ciebie już ogłupiły i to nieźle.....
Wośp działa przecież cały rok - podobnie jak Caritas. Obie liczby wzięte są ze sprawozdań rocznych!!!!!!!
Żenująca jest Twoja znajomość ekonomii a porównanie nietrafione.
Następny zażenowany....
W dodatku ekonomista........
Buhahaha!!!!!!
dają Owsiakowi, wysyłają sms dla TVN,
Właśnie o tym pisał.......
Może i wątek jest dla ludzi bez serca, ale każdy może sobie to serce dzisiaj bardzo tanio kupić. Co prawda troszkę plastikowe i tandetne, ale komu to dzisiaj przeszkadza......???
Nie czytam "Wyborczej"
A cokolwiek innego czytasz????????
Czy już wyłącznie oglądasz świat w tv???
napisałem to "samodzielnie"
Wyrazy ubolewania.........

W.

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-23 19:43:14

Ripostujesz na ślepo nie podając żadnych przykładów.
Piszesz w agresywnym tonie więc mam prawo sądzić że nie chodzi Ci o merytoryczną dyskusję . Raczej jakiś fanatyzm , może Mendel ma takich "obrońców"
Jesteś wyjątkowo tępy, co z tego że cyfry są ze sprawozdania, to było oczywiste. Tak , masz rację WOŚP przez cały rok "hałasuje" , zbiera do puszek , itd.
Zadowolony?
Podstawy ekonomii zna teraz każdy kto skończył nawet podstawówkę, przykro mi że nie znasz.
Co to znaczy "w dodatku ekonomista" Zaglądałeś do mojej metryki czy piszesz tylko żeby imponować głupotą?
Komu przeszkadza serce? Tobie- to pewne, bo się czepiasz dupereli gdy liczą się priorytety.Skomplikowane?
Chcesz rozpocząć nowy wątek "co czytam"? Co Ciebie to może obchodzić , ja odpowiedziałem na sugestię że
forumowicze kierują się wytycznymi z "Wyborczej"
I to się trzymało "kupy" w innym znaczeniu. Bo tym słowem najlepiej określę Twój żałosny post. To "wielka kupa" bez sensu i merytoryki.
Nie jestes dla mnie kimś którego słowa miałyby jakieś znaczenie więc się więcej nie wysilaj. Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Krzychu S.
Data: 2007-01-23 21:17:45

Litości!!!!!!
Skończcie już tą bezsensowną kłótnię!
Cenię Ciebie Zibi za Twoją wiedzę dotyczącą turystyki górskiej.
I niech tak pozostanie.

Pozdrawiam

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: bialyzibi
Data: 2007-01-23 23:05:09

A ja Ciebie cenię za bezstronność we wszystkich dyskusjach.
Więc cofnij się i zobacz kto tworzy w tym wątku napięcie.
Zawsze się znajdzie "taki jeden".......malkontent i zaniża poziom. Masz rację na poziomie Władka nie mam zamiaru dyskutować. Amen !
Pozdrawiam Zibi

Temat: Re: Ludzie bez serca
Autor: Amotolek
Data: 2007-01-28 21:12:54

No to teraz nieco przydługi wywiad:
LINK
20 stycznia 2007 - 17:35

Może nas czekać ogólne piekło

Rozmowa z MARKIEM BOROWSKIM, szefem Socjaldemokracji Polskiej, byłym marszałkiem Sejmu

- Jak się Pan czuje jako osoba publiczna, której nazwisko - co ujawnił tygodnik "Wprost” - znajduje się w raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych wśród osób współpracujących z peerelowskim wywiadem?
- To zupełna aberracja, oczywiście. Polityk w Polsce, gdy chce funkcjonować, musi się liczyć ze wszystkim. Jeżeli ma, jak to w boksie mówiono, porcelanową szczękę, to po prostu zostanie przewrócony. Ja nie mam porcelanowej szczęki.

- Lustrowano Pana przed wyborami prezydenckimi, w których Pan startował. Wyobraźmy sobie, że Marek Borowski został prezydentem i teraz znaleziono jakieś kwity...
- To byłoby ciekawe. Jeżeli na któregokolwiek prezydenta wyciągnęliby zabójczy kwit, to konstytucja przewiduje procedurę odsunięcia.

- Ale lustracja zaczyna iść dwutorowo. Z jednej strony, jest oficjalny proces, a z drugiej, doniesienia medialne, często z nim sprzeczne.
- Nie po raz pierwszy od rozpoczęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość i jego upiornych koalicjantów państwo prawa jest u nas traktowane jak hetka-pętelka. Rządzący je lekceważą. W Polsce istnieją sądy, w tym i lustracyjny. Ten sąd wydał korzystny dla mnie wyrok, zamknął temat; rzekomo nowy dokument nic nowego nie wnosi, potwierdza to, co wiadomo. Zresztą sejmowa komisja dementuje, jakoby go posiadała - więc o czym tu mówić? Niestety, po takim wyroku - pomijam tu dziennikarzy - włączają się politycy, dla których ten sąd nic nie znaczy. I wyborczy slogan o budowie państwa, gdzie obowiązują prawo oraz sprawiedliwość, a także wyższa moralność, to jest, przepraszam za sformułowanie - pis na wodę.

- Niektórzy politycy twierdzą, że lustracja zaczęła pożerać własnych twórców, którzy nad nią nie panują. Czy, Pana zdaniem, w sprawie duchownych dopuszczono do dzikiej lustracji oraz przecieków?
- Jest takie powiedzenie, że moloch rewolucji pożera własne dzieci. Odnosiliśmy to do innych państw i czasów, ale to bardzo uniwersalne stwierdzenie. Każdy polityk stawiający się w roli autorytetu moralnego i powiadający - ja was nauczę i oczyszczę, tym samym lekceważy postawy i doświadczenia innych ludzi. A tych, którzy mu się przeciwstawiają, traktuje jako przeciwników nawrócenia moralnego. Były takie przykłady w historii.
Czy to inkwizycja, czy rewolucje. Danton, Robespierre, bolszewicy, ci z płomiennym żarem w oczach zaczynali od przeciwników, a potem sięgali do własnego obozu.

- Historycy wskazywali, że machina musiała się kręcić i kiedy zaczynało brakować przeciwników, trzeba ich było znaleźć za wszelką cenę.
- Dokładnie tak. I ci jedynie sprawiedliwi nie mają już potem czasu, by zajmować się autentycznymi problemami milionów ludzi. A oni z kolei zaczynają się o siebie dopominać. Proszę - dziś emeryci pytają - jak to, mamy dostać tylko pięć złotych podwyżki? No to trzeba wrzucić nowy temat, który odwróci ich uwagę.

- Sprawa Kościoła?
- Nie wszystkim hierarchom podoba się to, co robi PiS. Dają temu wyraz nawet publicznie. Dlatego w problemach lustracyjnych Jarosław Kaczyński zauważył pewną szansę. Pamiętajmy, że będąc człowiekiem przekonanym o swojej nadzwyczajnej misji, chce panować nad wszystkim. Tylko on wie, co jest dobre dla Polski. I w związku z tym nie może zostawić władzy komukolwiek, na kogo nie ma wpływu. Sprzyja więc procesom lustracyjnym w Kościele. Trochę się polustruje, niektórzy poczują strach i w efekcie Kościół katolicki będzie umiarkowany w ocenach pisowskiego rządu.

- A przypadkiem nie było tak, że PiS niechcący nadział się na sprawę Wielgusa?
- Nadział. Bo tak rozkręcił maszynę lustracyjną, że przestał nad nią panować. I człowiek, który był w Kościele stronnikiem PiS-u, został napiętnowany.

- Młyny boże same mielą?
- Powtarzam - nad tymi procesami już się nie panuje. Oczywiście, te sprawy kościelne są bardziej skomplikowane od świeckich lustracyjnych afer, ale to wszystko podchodzi pod stwierdzenie, że rewolucja pożera własne dzieci.

- Skutki lustracji nie są oszałamiające. Czy to nie jest przypadkiem skórka za...
- Na kłamstwie lustracyjnym potknęło się zaledwie paru polityków. Skutki tej lustracji nie są wielkie, ale z bardzo prostego powodu. Otóż gdy wprowadzono oświadczenia lustracyjne, wiele osób wiedząc o swej przeszłości, zrezygnowało z polityki. Zostali nieliczni, liczący, że się prześlizgną. To sukces dotychczasowej ustawy lustracyjnej, a nie jej wada.

- Ale teraz ma być lustrowanych aż 400 tysięcy ludzi...
- Bo idzie o to, by cały czas coś buzowało. Bardzo się cieszę, że niektórzy, jak pan Dudek z IPN, dojrzeli i optują za zmniejszeniem tej liczby do 100 tysięcy. Bo te 400 tysięcy to recepta na ogólne skłócenie wszystkich ze wszystkimi. Powrócę do tego, że lustracja idzie u nas dwutorowo. Z jednej strony, oficjalne orzeczenia sądów, a z drugiej, przecieki i pomówienia.

Na przykład - co z tego, że Borowski został przez sąd uznany za poszkodowanego przez komunę, skoro podobno w aktach po WSI jest jakiś zapis? To co się stanie przy 400 tysiącach? Może nas czekać ogólne piekło, w którym Jarosław Kaczyński i jego ludzie czują się jak ryby w wodzie. Bo oni wówczas interweniują, wydają opinie oraz sądy. I jak w starym dowcipie, mówią - widzicie, z kim my musimy pracować? A to znaczy - proces oczyszczania trwa! Tu przypomina mi się dawny cytat z czasów stalinowskich - walka klasowa zaostrza się wraz z budową socjalizmu. Czyli - my z PiS-u nie możemy oddać władzy, bo musimy to wykonać. Za nas, pisowców, nikt tego nie dokończy. To specyficzna filozofia, kompletnie nie przystająca do państwa demokratycznego.

- A nie jest przypadkiem tak, że osoby z takimi poglądami jak Pańskie nie dostrzegają drugiej strony. Tej frustracji tysięcy skrzywdzonych przez komunę, którzy chcą teraz odreagować, chcą prawdy i sprawiedliwości?
- Jestem pełen szacunku dla ludzi, którzy dawniej stawiali opór. Im się należy satysfakcja. Ale powinnością polityków nie jest robienie z tego jarmarku, a zaproponowanie skutecznych rozwiązań. Można im podnieść emerytury, wypłacić odszkodowania. Tymczasem było już wiele rządów, w tym i solidarnościowych, które tymi sprawami nie zajęły się. Na dodatek ustawa lustracyjna była niedoskonała, bo nie dawała szansy samozlustrowania się wielu osobom, których dotyczyły przecieki. Tymczasem siła przecieku polega na tym, że nie można go zweryfikować. Sprawiało to wrażenie, że agenci pozostają bezkarni.

- Przy tym bałaganie, jaki jest w postubeckich archiwach, nawet po wielu latach może pojawić się jakiś dokument. I co wtedy?
- Zawsze twierdziłem, że rzecznik interesu publicznego powinien być przywrócony. I żadne 400 tysięcy... Dzisiaj nie ma wyjścia i wszystkie archiwa trzeba otworzyć. Można z nich korzystać w sposób cywilizowany, oczyszczający życie polityczne. Ale można stosować jako pałkę. Niestety, istnieją u nas szaleńcy, dla których archiwa są jak brzytwa. W Polsce wykształciły się całe zastępy polityków, których jedyną specjalnością jest szkalowanie innych. To tak zwana kurszczyzna. Jacek Kurski jest symbolem, i to nie dlatego, że ma taką naturę, ale dlatego, że jest chroniony przez swoich szefów.

- Ostatnio zaapelował Pan do braci Kaczyńskich, żeby położyli kres takiemu zjawisku. Wierzy Pan, że posłuchają tego apelu?
- To nie tak, że ja wierzę, iż oni opamiętają się. Nie wierzę. Ale wskazuję odpowiedzialnych za to, co się dzieje. Co prawda Lech Kaczyński zmodyfikował pomysły lustracyjne, lecz niestety niedoskonale. Na przykład lustrowanie przechodzi na sądy powszechne, które nie są do tego przygotowane merytorycznie. I sprawy będą się latami ciągnąć.

- Jak więc Pan widzi przyszłość?
- Aż do wyborów będziemy się okładać. Upiorne. Ten lustracyjny towar zostanie sprzedany, bo zawsze znajdzie się parę milionów ludzi akceptujących różne podejrzenia i dziwaczne pomysły.

- Nie sądzi Pan, że życie polityczne ogranicza się do lustracji i znikają inne tematy?
- I to jest naszym nieszczęściem. To świadczy o poziomie dojrzałości polityków. Byle do wyborów - tyle że będzie dużo do posprzątania i naprawiania.

- Dziękuję.

zacytowałem wypowiedź w calości, choc nie jestem fanem udzielajacego wywiadu, to napewno!

Chodzi mi teraz o to, że we własnym PeTeTeKowskim gronie znajdziemy wielu cicho zadekowanych osobnikow, którym warto byloby przetrzepac zyciorysy i wyciagnąc wreszcie na światło dzienne paskudne kwity, a nie chowac je pod sukno prechodzic obojętnie wobec faktów obwieszania ich medalami oraz tytułami, nawet honorowymi i to bezzasadnie!
A co wy na to?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć