Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Apel do forumowiczów

wszystkich wiadomości w wątku: 14
data najnowszej wiadomości: 2006-11-25

Temat: Apel do forumowiczów
Autor: Krzychu S.
Data: 2006-11-14 21:08:19

Szanowni Koledzy!

W PTTK jestem od niedawna i dlatego mam inne, raczej świeże spojrzenie na pewne problemy.
Obserwując Forum odnoszę wrażenie, że niektórzy nasi Koledzy trochę się pogubili...
Przecież naszym najważniejszym zadaniem jest uprawianie i propagowanie turystyki, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W tych ciężkich, nie tylko dla naszego Towarzystwa czasach, powinniśmy skoncentrować się na ratowaniu naszego i naszych już nieżyjących Kolegów turystycznego dorobku. Powinniśmy wychowywać młodzież w duchu poszanowania tradycji i osób ją tworzących. Młodzież, którą mamy uczyć zamiłowania do turystyki, do kultywowania tradycji, możemy STRACIĆ!!!!
Nie tylko my istniejemy na Forum PTTK. Oprócz nas zaglądają tu młodzi, nieraz bardzo młodzi ludzie. I co widzą? Widzą jak kilku nawiedzonych oszołomów nawołuje do rozwalenia tego wszystkiego, przewrócenia do góry nogami. Ich największym problemem nie jest to, że „tamci tam są” tylko, że „ich tam nie ma”!
Co osiągną? Co zmienią? Co naprawią?
NIC.
Nikt tej walki nie wygra. Przegrają wszyscy. Najwięcej młodzież. Bo co im po takim Towarzystwie, gdzie turyści zachowują się jak niektórzy politycy. Jaki może być tego wynik, pokazały ostanie wybory...
Dlatego proszę wszystkich o rozwagę i zakopanie toporów wojennych, Niech to Forum będzie kwintesencją Waszych dokonań. Niech zaglądający tutaj, czegoś pożytecznego się nauczą, wysłuchają dobrych rad i otrzymają wskazówki. Na razie jednak staczamy się po równi pochyłej.... do rynsztoka.

Pozdrawiam wszystkich

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Reweal
Data: 2006-11-15 06:09:24

Cóż .... uważam że masz rację . I nic tylko przyklasnąć - lecz nie na zasadzie: zamknąć dzioby ( klawiatury ) bo ja tutaj rządzę. Ja deklaruję ze swojej strony zupełne milczenie i odzywanie się tylko na tematy związane z wędrówkami. O ile oczywiscie nie zostanę zmuszony do innej reakcji. Howgh.

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: bialyzibi
Data: 2006-11-15 08:21:32

Drogi Kolego!
Też tak kiedyś myślałem jak Ty, niestety rzeczywistość okazała się inna niż ta ideologia którą prezentujesz. Przepisałeś Statut który jest nagminnie łamany. I co gorsze, reakcje "na górze" musisz prawie wymuszać. A przecież "ryba psuje się od głowy"
Nie będę prezentował przykładów. I co nam proponujesz? Fałszowanie, zakłamanie rzeczywistości? Uważam że to jest chyba jeszcze gorsze od najgorszej prawdy.
Zresztą to już czyni "góra", wystarczy być na kilku naradach na szczeblu centralnym z udziałem niektórych działaczy PTTK.
Przejrzyste normy działania to podstawa, stare nie pasują do obecnej rzeczywistości. Niektórym w tej "mętnej wodzie" najlepiej się pływa, dlatego nie licz na szerokie poparcie dla swojego apelu.
Co poniektórzy na forum chwalą się swoimi sukcesami więc jest w tym względzie "równowaga"
Forum to forum. A zastanów się co myśli młodzież widząc jak niektórzy wychowawcy dla nagrody z MEN wchodzą w takie układy że "głowa boli"
Ale nie będę rozwijał tematu bo dostanę drugą żółtą kartkę. "Strach się bać" Powodzenia Krzysiek.
Zibi

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Krzychu S.
Data: 2006-11-15 12:00:14

Proponuję robić swoje, to znaczy uprawiać i propagować turystykę, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Właśnie ta grupa turystów jest naszą przyszłością. Uważam, że szkoda czasu na walkę, bo i tak nic z tego dobrego nie wyjdzie. Może to być najwyżej "pyrrusowe zwycięstwo". Nie wierzę, że właśnie o to Tobie chodzi.
Rozumiem, że jesteś rozżalony na swoich dotychczasowych kolegów. Kiedyś też miałem taki okres w życiu. I wiesz co zrobiłem? Założyłem wraz z innymi kolegami (również zdegustowanymi) nowy Oddział w małym miasteczku. Wystarczy 50 osób-członków PTTK.
Od samego początku pilnujemy się wzajemnie, pamiętając jakie skutki może wywołać pobłażanie komuś, kto nie postępuje etycznie...
A "góra" ? W końcu sami będą musieli ustąpić miejsca młodszym. Cierpliwości!
Pozdrawiam

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: bialyzibi
Data: 2006-11-15 13:16:50

Oczywiście nie chodzi o zwycięstwo, mam świadomość że wszyscy na tym tracą. Już oddział stracił, już nastąpiły podziały. Ale ten fakt nie może być argumentem że łamiący prawo, przepisy i uzyskujący "gratyfikacje" mają pozostać i piastować swe stanowiska dożywotnio.
uprawiać i propagować turystykę, szczególnie wśród dzieci i młodzieży
To nie jest u nas takie proste, "trzeba być w rodzinie"
Bo okazuje się że to "łakomy kąsek". Jak nie potrafisz nawiązać "właściwej współpracy" z pedagogami to zapomnij o takiej możliwości działania.
rozżalony na swoich dotychczasowych kolegów
Chyba nie o to chodzi. I w żadnym wypadku nie chodzi o tytuły, stanowiska, odznaki , uprawnienia. Chodzi o "normalność", tak niewiele. Mam Koleżanki i Kolegów, również członków PTTK i wspólnie zdobywamy choćby najwyższe tatrzańskie szczyty.
pobłażanie komuś, kto nie postępuje etycznie
Myślę że tam gdzie istnieje "możliwość dorobienia" etyka schodzi na plan dalszy. Mam na to dowody.
A czemu nie zdemaskować "góry" nawet na forum?
Tylko czy Łukasz pozwoli?
Powodzenia , służę pomocą . Pozdrawiam Zibi

.

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Władek W.
Data: 2006-11-15 13:32:32

Tylko czy Łukasz pozwoli?
Piszesz głupoty Zibi!!!! Uzywasz tych samych argumentów co kiedyś pieniacz Lech..... Nie możesz pojąć, że dostałeś żółta kartę nie za treści i obnażanie nieprawidłowości w Pleszewie, tylko za chamstwo wobec współdyskutantów????????

Pisz sobie o Pleszewie co chcesz i, o ile nie będziesz nikogo obrażał, to założe się o dowolną kwotę, że admin Cię nie ruszy!!!!

W.

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Reweal
Data: 2006-11-15 15:14:57

Czynię to już ostatni raz w tym temacie (wiem że administrator tego forum uśmiech będzie miał od ucha do ucha mówiąc - a nie mówiłem ? ) - ale dosłownie przed momentem dostałem kolejny list na gg który brzmi - "Napiszcie temu naiwniakowi Wladkowi W., że gdyby admin uczciwie dawal kartki za obrażanie dyskutantów, to wpierw powinie dać sobie. I to nie żółtą, a od razu czerwoną". Tak więc może i TY zatanów się czy warto naprawdę musimy ten tamat dalej ciągnąć ? Czy musimy jeszcze dyskutować na te tematy ? Jako rzekłem Howgh - i niechaj wielki Maniou bedzie z Wami wszystkimi. Pozdrawiam wszystkich.

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2006-11-15 15:38:11

Witam!
Czynię to już ostatni raz w tym temacie (...)
ROTFL!!! :-) :-) :-) :-) :-)
(...) gdyby admin uczciwie dawal kartki za obrażanie dyskutantów, to wpierw powinie dać sobie.
Napisz Lechowi, że ja też go kocham. :-)

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Reweal
Data: 2006-11-15 16:00:35

ROTFL - Tarzając się po podłodze ze śmiechu ...... a nie mówiłem ?

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: bialyzibi
Data: 2006-11-15 17:47:45

Chcesz to Ci podam przykłady chamskiego zachowania współdyskutantów ( na priva)
Masz "krótką pamięć" co do poprzednich "cięć" Ale pożyjemy, zobaczymy czy miałeś rację.
"Nie chcę (pisać) ale muszę" (jak nasz Prezydent) Skoro adresowana jest do mnie korespondencja to kultura wymaga żeby odpisać. Nie jestem przecież tchórzem ani działaczem z ZG PTTK.
Pozdrawiam

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Władek W.
Data: 2006-11-15 18:01:35

Chcesz to Ci podam przykłady chamskiego zachowania współdyskutantów ( na priva)
Dopisałem maila do profilu - możesz wysyłać.....
Masz "krótką pamięć" co do poprzednich "cięć"
Mnie też ciął, ale nigdy za niewygodne treści. Nie masz racji.......

A wy z Andrzejem sami się podkładacie!!!! Ostatno Reweal pisał, ze to juz ostatnia wiadomosc w wątku, a tu gucio - musiał jeszcze dodać parę słów. Niepoważny facet......

W.

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: bialyzibi
Data: 2006-11-15 20:53:58

Owszem, poglądy Andrzeja są mi bliskie ale nie tworzymy kolejnej "grupy" na forum. Że napisał to zaraz niepoważny, chyba "lekko przesadzasz" Ale zostańmy przy swoich opiniach na ten i na inne tematy.
Zibi

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: Piotrek
Data: 2006-11-15 23:33:56

Krzychu w pełni się z tobą zgadzam. Należę mimo mojego młodego wieku do tego forum od marca. Nie mówię, że wtedy nie było kłótni ale było cicho, natomiast to co się tu teraz wyprawia przechodzi ludzkie oczekiwania. Mówię wam teraz to jest tylko chamstwo i brak kultury jakim się mogą poszczycić niektórzy forumowicze. Przykro mi to stwierdzić, ale jak tak dalej będzie to się stąd wypisuję. A mają to wpływ niektóre osoby (nazwisk i nicków nie będę wymieniał).

Temat: Re: Apel do forumowiczów
Autor: domin
Data: 2006-11-25 07:52:35

Mimo wszystko nie przejmuj się i nie rezygnuj z Towarzystwa. Należę już prawie 40 lat i mam w nim wielu wspasniałych kolegów!
Rób swoje!