Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

GOT

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2006-11-07

Temat: GOT
Autor: Bukowe_Berdo
Data: 2006-10-11 11:45:10

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc (przede wszystkim Tomka...). Po przeczytaniu komentowanego regulaminu GOT (www.got.w.pl) pojawiła się w mojej głowie pewna wątpliwość, którą chciałbym z waszą pomocą rozstrzygnąć. Sprawa dotyczy odznaki "Za wytrwałość". W komentarzu znajduje się uwaga, że jeśli uznamy, iż nie podołamy zdobywaniu dużych GOT, to po uzyskaniu małej złotej możemy zacząć wieloletnią przygodę zdobywania odznaki "Za wytrwałość". Czy to oznacza, że nie można realizować norm "Za wytrwałość" dajmy na to na wycieczce 1-3 dniowej z żoną i dzieciskami, a w tym samym roku wybrać się z plecakiem na wielodniową wędrówkę inspirowaną chęcią zdobycia dużych GOT? Innymi słowy, czy zdobywanie jednej odznaki wyklucza jednoczesne(w tym samym roku, ale na innych trasach) zdobywanie drugiej?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Darek

Temat: Re: GOT
Autor: Tomek Dygała
Data: 2006-10-11 18:46:19

Czy to oznacza, że nie można realizować norm "Za wytrwałość" dajmy na to na wycieczce 1-3 dniowej z żoną i dzieciskami, a w tym samym roku wybrać się z plecakiem na wielodniową wędrówkę inspirowaną chęcią zdobycia dużych GOT?
to oznacza że nie można w tym samym roku zaliczyć normy na za wytrwałość i jednocześnie zdobyć np. dużej brązowej.
Innymi słowy, czy zdobywanie jednej odznaki wyklucza jednoczesne(w tym samym roku, ale na innych trasach) zdobywanie drugiej?
no nie do końca wyklucza.
Jeżeli:
w jednym roku wychodzisz conajmniej 120 punktów a ponadto odbędziesz dwie wycieczki na dużą, to musisz wybrać albo jeden albo drugi wariant.

ale jeżeli zrobisz tylko jedną z tras wielodniowych a drugą zrobisz w roku następnym to sprawa wyglada inaczej. Wtedy jest OK bo dużą odznakę zdobędziesz w roku nastepnym.

To jest ten niuansik wynikający z tego że jest ograniczenie w zdobyciu max jednego stopnia w roku (oprócz popularnej i małej brązowej) ale nie w zdobywaniu.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: GOT
Autor: Bukowe_Berdo
Data: 2006-10-12 10:58:00

Witam!!!
Dziękuję bardzo za - jak zwykle - jasnę i wyczerpującą odpowiedź.
POZDRAWIAM
Darek

Temat: Re: GOT
Autor: Hunter
Data: 2006-11-07 13:21:04

A czy możliwy jest taki mix:
- przez 6 lat zdobywam 6 norm "Za Wytrwałość",
- przez następne 3 lata wszystkie Duże GOT,
- i ponownie normę/y "Za Wytrwałość"(no właśnie ile)?