Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Bufet w schronisku Orlica

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2006-09-28

Temat: Bufet w schronisku Orlica
Autor: gar
Data: 2006-09-27 20:47:04

Niniejszym postem chciałem wyrazić swoje zdumienie.
Mianowicie 22.09.2006 r. schodząc z Sokolicy około godziny 9.45 zawitałem do w/w schroniska w celu wypicia herbaty, tudzież może przekąszenia czegoś z tamtejszego bufetu. Niestety okazało się, że w tym akurat dniu bufet otwarty jest dopiero od godziny 10.00 (normalnie od 9.00).
Szczerze mówiąc zdziwiło mnie to, że obiekt ten w postaci schroniska, przeznaczony głównie dla szeroko pojętej braci turystycznej otwiera swoje podwoje tak późno. Przecież przeciętny turysta (za jakiego się uważam) nie wyrusza na szlak w godzinach południowych, lecz dużo wcześniej, szczególnie że pobliska przeprawa promowa na Dunajcu otwarta jest już od godziny 8.00.
Rozumiem, że mogą się tu pojawić tłumaczenia, że Orlica zmienia się powoli ze schroniska w pensjonat lub że o takiej godzinie otwarcia bufetu decyduja względy ekonomiczne, niemniej jednak jestem zdziwiony, że w schronisku o takiej godzinie nie można napić się herbaty.
Pozdrawiam
Jan Pająk

Temat: Re: Bufet w schronisku Orlica
Autor: Reweal
Data: 2006-09-28 18:37:22

W mało którym schronisku dziś można spotkać się z wcześniejszą możliwością spożycia wcześniejszego posiłku przed wyruszeniem na szlak. I nawet jeśli oficjalna godzina otwarcia "jadłodajni" jest wcześniejszą to .... niestety ale nierealną wielce zazwyczaj. Noooo ... chyba że akurat nocujemy w prywatnym schronisku Viktoria K - ale to całkiem osobny rozdział naszej turystyki. Dodam pozytywny i to nawet wzorcowy !!! Więcej tego rodzaju schronisk - lub jak ktos woli bacówek.