Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Potwierdzanie GOT

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2006-09-17

Temat: Potwierdzanie GOT
Autor: tomek.jg
Data: 2006-09-14 16:12:32

Mam taki problem. Znam dużo pięknych tras w okolicy Jeleniej Góry z której jestem, np. w Rudawach Janowickich oraz Górach Kaczawskich. Problemem jest jednak potwierdzanie tychże tras pieczątkami z terenu. Często na trasie tych przejść nie ma ani jednego punktu gdzie można by coś takiego wbić do książeczki GOT. Najcześciej chodzimy na wycieczki na 3-5 godzin i są one za krótkie aby mieć potwierdzenia z dalej od siebie oddalonych miejscowości.

Co możecie mi doradzić w tej kwestii?

Z góry dzięki. :-)

Temat: Re: Potwierdzanie GOT
Autor: WoBa
Data: 2006-09-14 20:04:20

Wielokrotnie na forum mówiono że za brak pieczątki nikt nikogo nie zabije, ale... ja osobiście poczułbym się pewniej gdyby do regulaminu GOT włączono jako potwierdzenie fotografię. Bo teraz teoretycznie przodownik odznaki może nie dać... :-(

Temat: Re: Potwierdzanie GOT
Autor: Aldona
Data: 2006-09-17 19:06:52

Bez przesady!! Nie bądźmy takimi formalistami! Ja przyjmuję taką zasadę, że odznaki zdobywa się dla przyjemności, satysfakcji, itp. Myślę, że mało jest takich osób, które próbują naciągać, wpisywać do książeczek trasy, których nigdy nie przeszli. Więc jeśli naprawdę pokonałes wybraną trasę, na pewno potrafisz coś o niej powiedzieć. Przodownik weryfikujący odznakę, jesli ma jakieś wątpliwości może Cię zapytać o kilka szczegółów z tej trasy. I jeśli odpowiesz, zweryfikuje odznakę bez problemu. Ja w każdym razie bym tak zrobiła.

Nawiasem mówiąc śmieszne są dla mnie sytuacje, gdy niektórzy weryfikatorzy nadinterpretują regulamin i mimo spełnienia warunków podanych w tymże regulaminie nie chcą zweryfikować odznaki. Z taką sytuacją być może spotkali się Ci, którzy próbowali zweryfikować jedną z odznak krajoznawczych w jednym z dolnośląskich oddziałów /z resztą tylko tam można ją zweryfikować/. Wszyscy zainteresowani wiedzą o jaką odznakę i oddział chodzi.

Pozdrawiam
Aldona

Temat: Re: Potwierdzanie GOT
Autor: pop_culture
Data: 2006-09-17 20:24:23

Czy podobnie jest z OTP ??

Temat: Re: Potwierdzanie GOT
Autor: Tomek Dygała
Data: 2006-09-17 20:32:30

Czy podobnie jest z OTP ??
A który fragment wypowiedzi Aldony masz na myśli? ;-)
Domyślam się że ten górny.

Powinno być.
Niestety wszystko zależy od weryfikujących.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Potwierdzanie GOT
Autor: Aldona
Data: 2006-09-17 20:38:18

> Czy podobnie jest z OTP?

Poniżej jest wyciąg z regulaminu:

13. Trasa wycieczki (rajdu) powinna być szczegółowo wpisana do Książeczki Wycieczek Pieszych z podziałem na odcinki dzienne i poświadczona przez:

Przodownika Turystyki Pieszej PTTK (jeśli był obecny na wycieczce; jeśli nie - tylko wtedy, gdy ma uprawnienia na dane województwo),
prowadzącego wycieczkę przewodnika turystycznego, przodownika bądź instruktora dowolnej dyscypliny turystyki kwalifikowanej, nauczyciela lub instruktora harcerskiego,
kierownika wycieczki organizowanej przez jednostkę PTTK, organizację młodzieżową, zakład pracy, szkołę lub inną instytucję.
Poświadczenia przez osoby wymienione w punktach b i c należy potwierdzić pieczątką instytucji organizującej wycieczkę.

Poświadczenie pisemne wydane przez organizatora imprezy należy wkleić do Książeczki Wycieczek Pieszych - nie zwalnia to od szczegółowego wpisania trasy z podziałem na odcinki dzienne.

14. Wycieczki indywidualne powinny być również poświadczone na szlaku przez Przodownika Turystyki Pieszej bądź innych członków kadry PTTK lub w ogniwach i obiektach PTTK. Honorowane są również poświadczenia urzędów, instytucji, zakładów państwowych, prywatnych i spółdzielczych, urzędów pocztowych, stacji kolejowych, posterunków policji, domów wczasowych itp. Obowiązuje wpisanie daty przejścia. Przy zdobywaniu "Siedmiomilowych Butów" wystarczające jest poświadczenie rodziców bądź opiekunów.

15. Poświadczenia, o których mowa w punkcie 12. i 13., mogą być zastąpione szczegółowym opisem trasy wycieczki dołączonym do Książeczki Wycieczek Pieszych i potwierdzonym przez Przodownika Turystyki Pieszej, posiadającego uprawnienia na dany teren

Myslę jednak, że zasada, o której pisałam wcześniej może mieć również zastosowanie przy OTP.

Pozdrawiam
Aldona

Temat: Re: Potwierdzanie GOT
Autor: Krzyś
Data: 2006-09-17 21:57:22

Ja kiedyś będąc w biurze pewnego dolnośląskiego oddziału PTTK widziałem sytuacje kiedy to weryfikator sprawdzał w książeczkę GOT pod swiatło, a moze jednak ten stempelek jest fałszywy" :-)

Krzyś