Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

OKP- ważne kwestie !!

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2006-08-28

Temat: OKP- ważne kwestie !!
Autor: Piotrek K.
Data: 2006-08-26 10:43:08

Witam

Jakieś 4 lata temu, potwierdzałem obiekty na złotą OKP i nawet skończyłem prawie zbierać, brakuje mi może 6 obiektów które niebawem potwierdzę.

Zmienił się jendak Kanon, więc powstaje pytanie- jak to uznawać?
Mam nadzieję, że obiekty które mam potwierdzone, a NIE MA ich w kanonie nowym- będa uznawane, bo zdobywałem odznakę gdy tamten obowiązywał ??!!

Gdybym tak chciał dołączyć do obiektów tamtych kilka z "nowego" bo akurat mam je po drodze wycieczki i zwiedzam, w starym ich nie było jeszcze, to będą uznane czy nie bo to inny kanon?

W ogóle pomijam już fakt usuwania obiektów z kanonu, wg mnie powinno się jedynie dodawać- ponieważ wartość krajoznawcza została anulowana czy jak :-)?

Piotr Kowalczyk

Temat: Re: OKP- ważne kwestie !!
Autor: poniek
Data: 2006-08-26 20:28:43

Jeżeli obiekty były zwiedzone w czasie gdy obowiązywał stary Kanon to są jak najbardziej zaliczone nawet gdybyś weryfikował je dzisiaj, natomiast nowe obowiązują od czasiu obowiązywania nowego Kanonu.
Jak te dwie kwestie pogodzić ? Domyśl się sam.

Pozdrawiam

Poniek
Komisja Turystyki Jaskiniowej OM PTTK w Warszawie - http://ktj.om.pttk.pl/
Komisja Krajoznawcza i Opieki nad Zabytkami OM PTTK w Warszawie - http://kkionz.om.pttk.pl/
Studenckie Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie - http://skpt.om.pttk.pl/

Temat: Re: OKP- ważne kwestie !!
Autor: Piotrek K.
Data: 2006-08-26 22:05:33

Witam

Domyślać się mogę różnych rzeczy- a szczególnie ciekawe są zawsze z okp np dla weryfikatorów potwierdzeniem spływu Dunajcem nie jest bilet, choć tłumaczyłem im, że pieczątkę akurat tam ktoś ukradł i musiałem wklejać zdjęcie, nikt nie chciał mi nawet na słowo uwierzyć i wklejony bilet i pokazane zdjęcie "masz zdjęcie wkleić" - parodia.. to tylko odznaka.. a nie świadczenia emerytalne...

Dlatego pytam się tutaj, może wypowie się ktoś z "naczelnych krajoznawców" tego pięknego kraju.

Domyślam się, że "stare obiekty" oczywiście będę mieć zaliczone, ale nie wiem czy ktoś nie powie nic na te "nowe" bo skoro zbieram wg starego i nowego to daje jakby przywileje do większej ilości zaliczania.. a np. ktoś kto zaczął teraz to "starych" nie może już wpisać.

Pewnie stare i nowe będa zaliczone ale nie takie dziwactwa widziałem już przy weryfikacji i dziwne pretensje o róóóżne rzeczy, że wolę się upewnić.

Ktoś powiedział mi, że "skoro zaczałeś w starym to w starym kończysz" tak więc pytam się dla pewności.

Piotr Kowalczyk

P.S weryfikatorzy OKP pisali mi dziwne historyjki wręcz przy jednym ze stopni, wymieniali obiekty i komentarze "dziwne, niemożliwe" albo " w jednym dniu kolega jest w Bartnem a w drugim w Krakowie" ...
Bez komentarza bo chyba istnieje coś takiego jak samochód..- takie coś do szybkeigo przemieszczania.

Temat: Re: OKP- ważne kwestie !!
Autor: Amotolek
Data: 2006-08-27 07:40:11

"weryfikatorzy OKP pisali mi dziwne historyjki wręcz przy jednym ze stopni, wymieniali obiekty i komentarze "dziwne, niemożliwe" albo " w jednym dniu kolega jest w Bartnem a w drugim w Krakowie" ...
Bez komentarza bo chyba istnieje coś takiego jak samochód..- takie coś do szybkeigo przemieszczania".

O niskim poziomie kultury turystycznej, a czasem i elementarnej wiedzy w terenie weryfikatorów, napisano juz tak wile, ze głowa mała.

Poniewaz do pzremieszczania sie uzywasz najbardziej mobilnego krajoznawczo srodka transportu, to proponuje Ci zdobywac przy okazji MOT PTTK:-). Jeśli i tam trafisz na grono upierdliwych weryfikatorów, to bedziesz mial o czym nam pisać, spoko. Poczytaj też dokladnie regulamin MOT przed rozpoczęciem zapisów w świetnej i ładnie wydanej książeczce na takową odznakę. Ze wstępnej lektury dowiesz się dokladnie, kto może, a szczergólnie kto nie może i ile nie może postemplować Ci potwierdzeń w Twojej książeczce. Chodzi oczywiście o zwiedzanie!
Powodzenia na szlaku i przed surowymi weryfikatorami - potem :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: OKP- ważne kwestie !!
Autor: Piotrek K.
Data: 2006-08-28 18:58:55

Witam

Śmiech bierze ze to zarówno regionalni "instruktorzy krajoznawstwa Polski" którzy twierdzą, że bilet nie jest potwierdzeniem... ale i ci główni z Warszawy z ZG komisji krajoznawczej- w czasach gdy OKP można było tylko tam weryfikować to oni pisali o niemożności transportu 200 km dziennie i uznawali to za dziwne :-) coż..

Piotr Kowalczyk

P.S. MOT młodzieżową zbierałem dawno temu, a tą normalną nie podbijam od lat- poprostu nie biorę tej zielonej książeczki, a mogłem mieć do tej pory ho ho i jeszcze trochę, te obiekty co są tam wymienione są takie same jak w OKP-
Ale.. pewnie i tutaj byłby problem potwierdzenia tego wszystkiego bez wbicia pieczątek do tejże książeczki- pewnie nikt z weryfikatorów na dobre słowo i pieczątki w OKP nie potwierdzi mi ich bo tam byłem.. a więc przepadło.

Temat: Re: OKP- ważne kwestie !!
Autor: Amotolek
Data: 2006-08-28 19:08:11

Nic nie przepadło! Zbieraj dalej potwierdzenia na odznaki MOT, śmialo; ksiazeczka chyba nie jest zielona, bo ja mam taka grubą niebieską, ale może kolejne wydanie już jest zielone, tego nie pamietam! Jak bys miał klopot z jej nabyciem, to w Oddziale Gdańskim powinieneś ją dostać bez kłopotu u Rycha!
Co do potwierdzania i weryfikacji, to służę Ci pomocą konsultacyjną w razie potrzeby na priva, spoko. A co do weryfikacji samej odznaki, to Ci podam potem do kogo się zwrócić , jak przyjdzie czas. Sam intuicyjnie nie przekazuj ksiażeczki komuś z "terenowych weryfikatorów", który Ci się na oko może wydać fajny, bo wpadniesz na kolejną minę, moze o gorszą od tej co opisaleś wcześniej, jako swoje wątpliwe przygody z weryfikacją innych odznak turystyki kwalifikowanej w PTTK! :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć