Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Bajeczna chatka w Gorcach!

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2006-07-28

Temat: Bajeczna chatka w Gorcach!
Autor: paweł.kru...
Data: 2006-07-21 10:46:29

Cześć, jestem tutaj , bo chcę się podzielic swoimi wrażeniami z wakacyjnego pobytu w Gorcach,i polecić wszystkim odwiedzenie chatki prowadzonej i zamieszkałej (są tam razem od lutego)przez Jędrka (kiedyś gospodarz Metysówki) i Anię.Trafiłem tam razem z dziewczyna i przyjaciółmi dzięki znajomym ,którzy to znależli się tam przypadkiem i zostli znacznie dłużej niż było to w planach-po prostu tak tam jest.
Z zewnątrz stara bardzo zadbana drewniana chata z malutkimi drzwiami ,które kuszą coby wejść do środka gdzie po długiej wędrówce można wyspać się na kapitalnym strychu-poddaszu,albo razem z gospodarzami zasiąść w ciepłej i przytulnej kuchni i przy lampie naftowej i biesiadować, śpiewać i gawędzić do białego rana.W ciepłe wieczory z kuchni do ogniska :-).Oprócz chodzenia po górach można zadbać o swoją masę mięśniową rąbiąc, piłując albo budując coś z Jędrkiem co napewno przyda się w domu,lub pourzędować z Anią w kuchni - jędzenie Swietne!A następnego dnia żeby odmoczyć swoje zbolałe kości można wybrać się nad Zalew Czorsztyński na kameralną mini plażę (informacja u Ani i Jędrka) to tylko 10-15min samochodem.Góry i woda razem - super!
Ja napewno pojawię się tam jeszcze w tym roku i to wkrótce, tam czyli w Kurnytowej kolibie (własność J.Kurnyty) w Ochotnicy Górnej Ustrzyk w dolinie Forędówek gdzie spędziłem cudowne chwile i poznałem fantastycznych ludzi Anię i Jędrka (mieszkają i zajmują się chatą) naprawdę polecam.DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!!!

Temat: Re: Bajeczna chatka w Gorcach!
Autor: addabr
Data: 2006-07-21 12:46:32

czy mógłbyś dokładniej ją zlokalizować? wiem że jest coś przed Turbaczem idąc trans-beskidzkim od strony Lubania przy długiej polanie.Czy o tym mówisz?

Temat: Re: Bajeczna chatka w Gorcach!
Autor: paweł.kru...
Data: 2006-07-22 16:02:56

Z tego co rozumiem to mówisz o Metysówce na Hali Długiej, ta chatka można powiedziec juz" nie istnieje" w tej chwili remontuje ja park i co tam będzie nie wiadomo.Chatka ,o której pisałem jest 1-1,5h od Turbacza (za Kiczorą)w Ochotnicy Górnej Ustrzyk.

Temat: Re: Bajeczna chatka w Gorcach!
Autor: I Prociewicz
Data: 2006-07-28 12:09:03

Bardzo cieszę się na te wieści. Jeszcze tam nie byłam, a Metysówka jest legendarna, właśnie bajeczna i niestety już niedostępna (żeby nie mówić nieistniejąca, bo po co nazywać rzecz po imieniu). Pustka zalepiona. Dzięki.
Pozdrawiam,
Czymcie się
IP

Temat: Re: Bajeczna chatka w Gorcach!
Autor: I Prociewicz
Data: 2006-07-28 12:15:46