Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

słowackie noclegi... pomocy...

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2006-07-17

Temat: słowackie noclegi... pomocy...
Autor: Mustapha
Data: 2006-06-27 17:18:47

Witam,

Czy zna ktoś może jakieś miejsca noclegowe w Tatrach Wysokich (najlepiej na trasie elekticzki) po stronie słowackiej i jeszcze w ludzkich cenach?
Pisząc o ludzkich cenach mam na myśli coś do 25/30zł za noc od osoby... bo niestety szukając czegoś w internecie znajdowałem miejsca od ok 50/60 zł :-(

pozdrawiam

Temat: Re: słowackie noclegi... pomocy...
Autor: ~Pirx
Data: 2006-06-28 06:57:38

W ubiegłym roku nocowałem w Penzion SUCA, noclegi po 280 SKK od osoby. Zobacz link http://www.vysoketatry.com/suca.html#pl. Pani Janovova bardzo miła. Tuż obok znajduje się Penzion BENY, ceny podobne.

Generalnie w Novej Lesnej jest dużo noclegów, cała miejscowość to w zasadzie sypialnia i nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniego, ale czasami trzeba się nachodzić. Miejscowość ma jedną wadę: tam kompletnie nie ma co robić, jeśli nie będzie pogody! Pozostaje zjazd do Popradu) albo wyjazd do Smokovca...). W razie gdyby pogody nie było, polecam wizytę w Spisskym Hradzie (45km na wschód od Popradu), po drodze można zwiedzić miejscowość Levoca. Można odwiedzić Liptovsky Mikulas i Aqupark Tatralandia (ok. 50km na wschód od Popradu) lub Jaskinię Demanovską. Kilkanaście km od Popradu znajduje się Słowacki Raj, jest gdzie połazić pomiędzy wycieczkami w wysokie Tatry.

Uwaga. Południowa część Leśnej to osiedle cygańskie i może być różnie, chociaż nocowałem też i tam, i było o.k.

Temat: Re: słowackie noclegi... pomocy...
Autor: ~Pirx
Data: 2006-06-28 07:12:39

Oczywiście Liptovsky Mikulas jest na Zachód od Popradu... :-)

Temat: Re: słowackie noclegi... pomocy...
Autor: Soland
Data: 2006-06-30 01:13:23

Czy zna ktoś może jakieś miejsca noclegowe w Tatrach Wysokich (najlepiej na trasie elekticzki) po stronie słowackiej i jeszcze w ludzkich cenach?

Po słowackiej stronie jest wiele miejsc do znalezienia noclegu w Tatrach Wysokich. Mając już jakieś doświadczenie w tej sprawie polecam miejscowość Nowa Lesna. Położona jest ok. 4-5 km. od Starego Smokovca przy trasie "elektriczki". Jak dotąd zdarzyło mi się trzykrotnie korzystać z usług ( noclegów) u tamtejszych Cyganów ( Romów) i jak dotąd złego słowa nie mogę powiedzieć na warunki tam proponowane i podejście gospodarzy do gości. Ostatni raz gościłem tam w sierpniu 2005 będąc na samotnym, ośmiodniowym wypadzie w Tatry. Za pokój dwuosobowy - mieszkając sam - płaciłem 30 zł. za noc, a gdyby stan pokoju był pełny koszt jednego noclegu wyniósłby nie wiecej jak 20-25 zł. Z Novej Lesnej do "elektriczki" jest ok. 1 - 1,5 km. którą to odległośc należy przebyć na własnych nogach. Kolejka kursuje w miarę często, więc nie ma problemu aby dotrzeć do Starego Smokovca który jest punktem wypadowym w Tatry Wysokie.
Życzę powodzenia w eksploracji słowackiej części Tatr.
Z szacunkiem
Soland

Temat: Re: słowackie noclegi... pomocy...
Autor: Mustapha
Data: 2006-07-02 01:13:28

Bardzo dziękuję wszystkim za szybką odpowiedź :-)

W Novej Leśnej dzwoniłem w kilka miejsc i akurat te terminy, które mi pasowały były już zajęte, ale udało mi się - o dziwo i po wielu godzinach szukania - coś znaleźć w Nowym Smokowcu za 28zł.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

Temat: Re: słowackie noclegi... pomocy...
Autor: addabr
Data: 2006-07-17 10:08:05

trzeba zjechać ze strbskiego plesa do tatranskiej strby 500 m przewyższenia w dół. tam mieszka p. anna svorcowa dość tania b. konkretna starsza pani byłem tam w 2000 r.dodatkowa korzyść to to ,ze syn jej jest przewodnikiem jak cie polubią możesz tanio wejść np na wysoką. ona zaś prowadzi zespół regionalny. polecam tel oo-421-969-[lub 52 ]4484682.