Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Wypełnianie książeczki GOT

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2006-07-02

Temat: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: roman
Data: 2006-06-13 22:37:56

Czy wpisując wycieczkę do książeczki GOT trzeba wpisywać każdy odcinek wycieczki do osobnej rubryki?

Temat: Re: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: Tomek Dygała
Data: 2006-06-14 08:59:10

Nigdzie nic na ten temat nie jest powiedziane.

Aczkolwiek starsi działacze domagali się żeby w jednej rubryczce wpisywać jeden odcinek - tak jak był określony numerkiem w starym regulaminie.

Obecnie numerków nie ma i ciężko powiedzieć jak rozumieć "każdy odcinek".

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: Jakub Wójcik
Data: 2006-06-29 11:34:06

Podepnę się pod ten wątek, bo sprawa mnie też nurtuje. Otóż, moim zdaniem, "każdy odcinek" to jedna prosta linia w wykazie tras, za którą są przyznawane punkty. Wpisywanie każdego z nich do osobnej rubryki powoduje błyskawiczne wyczerpywanie się miejsc na wpisy (przy kilku wolnych stronach na pieczątki). Jeśli nie każdy osobno, to jak? (Fajnie by było, gdyby był jakiś sposób). Poza tym, jednak jest powiedziane. Zarówno w regulaminie, jak i w nowych książeczkach, jest rozdział pt. "wzór wypełniania książeczek GOT" i wg tego, jednak trzeba każdy odcinek (zdefiniowany jak wyżej), wpisywac osobno, co jest, moim zdaniem, lekkim bezsensem.

Temat: Re: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2006-06-29 16:32:29

>wg tego, jednak trzeba każdy odcinek (zdefiniowany jak wyżej), wpisywac osobno, co jest, moim zdaniem, lekkim bezsensem.

Dlaczego tak uważasz? Papier jest po to, żeby go zapisywać tak, żeby był w tego jakiś pożytek. Jak napiszesz wszystko w jednej rubryce, to po miesiącu sam się w tym nie połapiesz, a co dopiero ktoś obcy.

Temat: Re: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: Krzysztof Koterba
Data: 2006-06-30 06:19:19

W aktualnych książeczkach nie na możliwości szybszego zapisania rubryk (wpisując po jednym odcinku do każdej rubryki) niż skończenia się stron pod pieczątki, bo znaczną część książeczki zajmuje regulamin i inne ... :-)

Osobiście też nie widzę problemu, by wpisywać dwa odcinki do jednej rubyki niejako dzieląc każdą na połowę (oczywiście poziomo), ale spróbuj tu być konsekwentny i wpisz w ten sposób np. trasę: schr. PTTK Wielka Racza - Schr. PTTK Przeł. Przegibek. Jeśli to wpiszesz w połowie rubryki to kto to przeczyta bez lupy?

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Koterba :-)

Temat: Re: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: Jakub Wójcik
Data: 2006-06-30 16:12:01

Chodziło mi o to właśnie, że nie miejsce na pieczątki się kończy, tylko na wpisy. Gdyby trzeba było zaczynać nową książeczkę z powodu braku miejsca na peczątki, to nic w tym złego, ale brakuje na wpisy. Posługując się Twoim przykładem: masz rację, ale moim zdaniem wpisanie w jednej (niepodzielonej) rubryce "Schr. PTTK Wielka Racza - Schr. PTTK Przegibek - Bacówka PTTK Rycerzowa", a w punktach "11/7" lub "11+7" nie zamazywałoby czytelności, a możnaby zaoszczędzić sporo miejsca. Chociaż ;epszym przykładem jest standardowe bieszczadzkie kółko "Ustrzyki G. - Wołosate - Halicz - Tarnica - Ustrzyki G.". Wpis tej trasy zajmuje 9 rubryk, w tym 3 po jednym punkcie.

Temat: Re: Wypełnianie książeczki GOT
Autor: Beskidzki
Data: 2006-07-02 17:52:19

> Zarówno w regulaminie, jak i w nowych książeczkach, jest rozdział pt. "wzór wypełniania książeczek GOT" i wg tego, jednak trzeba każdy odcinek (zdefiniowany jak wyżej), wpisywać osobno, co jest, moim zdaniem, lekkim bezsensem.

Przyznaję Ci Jakub całkowitą rację – wypełnianie w książeczce GOT wpisów tras zgodnie z regulaminem w osobnych rubrykach jest trochę nieracjonalne. Wpisywanie poszczególnych odcinków w osobnych rubrykach na pewno jest czytelniejsze od innych sposobów wypełniania książeczki GOT, jednak jak wielu zauważyło sposób ten ma jednak jeden wielki mankament - książeczka posiada zbyt mało rubryk przeznaczonych do wpisu – konkretnie jest ich 80. Swoje książeczki GOT wypełniam zawsze wpisując dwa (a czasami i trzy) odcinki trasy w jednej rubryce, a wyjątkowo wpisuję jeden odcinek, kiedy ilość słów powodowałaby nieczytelność wpisu. Jeszcze nikt nie zakwestionował mi takiego sposobu wypełniania książeczki.
Metoda taka ma i swój dodatkowy atut - jest oszczędna. Dla przykładu podam, że zdobywając GOT małą w stopniu złotym uzbierałem na nią 2090 punktów – co wiązało się z wypełnieniem 2 książeczek GOT moim sposobem. Gdybym stosował się do „wzoru wypełniania książeczek GOT” moje wpisy – odcinki tras zajęły by łącznie 4 książeczki GOT jako, że wpisów tych miałem 318. Reasumując, moim zdaniem wypełniać należy książeczki tak, aby wpis był czytelny, a do tego wystarczy dobry długopis i trochę staranności.
Pozdrawiam Marian