Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Szlaki turystyczne

Slowacja - szlaki!!

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2006-07-17

Temat: Slowacja - szlaki!!
Autor: janik
Data: 2006-06-01 12:51:08

Mam pytanie do osob, ktore troche znaja Slowacje - bardzo zalezy mi na szczerzej odpowiedzi - Jestescie w stanie polecic jakies fajne szlaki dla grupki ludzi - niezbyt doswiadocznych w wchodzeniu po wysokich gorach (Bieszczady,Pieniny zlatali bez zadnego marudzenia ale w Tatrach nie byli) Zdaje sobie sprawe, ze w wysokich gorach nie ma co liczyc na "sciagnie sie po szlakach z ptttekowskim czasem" i sa one duzo trudniejsze - ale ciekaw jestem czy faktycznie wejscia na 2 tyscieczniki wymagaja od uczestnikow jakies wiedzy o wspinacze?
Chcialbym zorganizowac maly wypad - 7 dni ... 3 dni takiej przejsciowki - bez forsowania ( jak w bieszczadach czy pieninach a pozostale 3 ataki na jakies wieksze szczyty)

Temat: Re: Slowacja - szlaki!!
Autor: WoBa
Data: 2006-06-01 14:25:51

A propos Słowacji to w najnowszym "n.p.m." był fajny artykuł (pewnej naszej forumowiczki :-)) o mało znanych pasmach Słowackich. Polecam Ci go

Temat: Re: Slowacja - szlaki!!
Autor: any
Data: 2006-06-01 20:34:54

> "sciagnie sie po szlakach z ptttekowskim czasem"

A coż to znaczy?

Zanim zaczniesz cokolwiek planować zaopatrz się mapę, proponuję Tatry Wysokie i tatry Zachodnie wydawnictwa Sygnatura, o te:
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/WYSOKIE/wys.htm
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/ZACHODNI/zachodni.htm
następnie zaopatrz się w przewodnik - polecam Tatry, autorstwa Basi zygmańskiej i T. Nodzyńskiego, wydawnictwa Pascal, można go czasem wypożyczyć w bibliotece.
Możesz też poczytać o Tatrach w internecie - www.google.pl
Poczytaj, podumaj, podziel się swoimi wątpliwościami, wtedy Ci coś doradzimy.

--
pozdrawiam
any

Temat: Re: Slowacja - szlaki!!
Autor: ~autor
Data: 2006-06-05 15:27:04

sciganie z pttekowskim czasem:-) - na cos takiego wpadlismy w bieszczaddach - trasy , ktore pttk ocenial na 4 godziny drogi my robilismy w 2 godziny :-) ... i stad to okreslenie:-) moze niezbyt trafne

Temat: Re: Slowacja - szlaki!!
Autor: addabr
Data: 2006-07-17 17:35:18

jeżeli tatry słowackie to tylko 1} nyka 2}nyka 3}nyka .a tak od siebie to zacznij w 3 studniczkach i idż czerwonym szl.- magistralą na wschód a skończ w kieżmarskiej po drodze jest sporo fajnych gorek.