Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Imprezy PTTK

Turniej PTTK w Tuszynie

wszystkich wiadomości w wątku: 17
data najnowszej wiadomości: 2006-05-30

Temat: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: mati_r
Data: 2006-05-24 12:09:17

Bardzo się zdziwiłem! Turnij który rozegrano był jednym wielkim posmiewiskiem!!! Takie rzeczy, które tam odchodziły poprostu w głowie się nie mieszczą!!! Druzyny ktore tak naprawdę wygrały całe zawody zostały zdyskfalifikowane na ostatniej konkurencji, w ktorej drużyny z Wieruszowa i Wielunia "rozwaliały" wszystkich po prostu nie miały sobie równych!!! Niewiem jakim cudem tą konkurencję nam nie zaliczono! Jeszcze nie bylem na tak źle zorganizowanym konkursie! Trzeba coś z tym zrobić!

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: Paweł Zań
Data: 2006-05-24 12:37:18

Witam

Czy chodzi o eliminacje wojewódzkie OMTTK? Czy o jakiś inny turniej?
Czy możesz napisac coś więcej, jakieś konkrety?
Bardzo Cię prosze, tutaj lub na maila do mnie

Paweł
---
Paweł Zań

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: ~Kasia:)
Data: 2006-05-25 15:00:52

Hello:-)
Ja też miałam tą wątpliwą przyjemność bycia na tych zawodach... Mogę polecieć przykładami...No to tak...Może na początku powiem o kolarskim torze przeszkód...No to tak...kolesie którzy go prowadzili byli wręcz bezczelni w stosunku do uczestników i opiekunów grup...a najlepsze jest to, że organizatorzy niektórym dawali więcej karnych a innym mniej...tak wedle uznania...:p niektóre drużyny (wybrańcy losu) jeździły na rowerka w pełnym słońcu...luzik...a my po takim bagnie...:-) zastanawiający jest teź fakt, że nagle pod koniec konkursu od wyników kazano odjąć punkty z kartki do kroniki...ciekawe czy to dlatego że Łodzi akurat w tej konkurencji nie poszło za dobrze...no tak...a marszu na orientację to już nie będę nawet komentować...dzwoniłyśmy do tego ORGANIZATORA OD SIEDMIU BOLEŚCI ale on nie odbierał...pewnie mogłabym w tym lesie umrzeć i by się nawet nie skapnął...:-) a z tymi kredkami to ja już nie mam pojęcia o co im chodziło...urojenia jakieś mają (ale panowie to sie leczy)... a mogę jeszcze powiedzieć słówko o naszych warunkach mieszkaniowych...w fax'ie z Łęczycy pisało że pokoje będą 2-osobowe z łazienką...no hmm...pokoje były..owszem ale łazienki nigdzie tam nie widziałam...no chyba że ta umywalka bez wody to miała być ta łazienka...no to przepraszam...

Takich jak te wyżej przypadków mogłabym mnożyć, ale szkoda mi czasu... Ogólnie to na tak źle zorganizowanym konkursie to ja (i nie tylko ja) jeszcze nigdy w życiu nie byłam..

No to pozdro dla ekipy z Wierka...byliśmy najlepsi...:D:D

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: ~Kasia:)
Data: 2006-05-25 15:29:11

no i jeszcze jedno...czekam na odpowiedź pana Pawła...może coś ciekawego wymyśli...:p

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: ~ppppp
Data: 2006-05-25 16:19:22

Skandal- tak najkrócej można opisać to co działo się na Wojewódzkich Eliminacjach do XXXIV OMTT-K PTTK w Tuszynie. Dziadostwo. Cały konkurs był od samego początku ułożony pod zwycięstwo jednej drużyny. Organizatorzy specjalnie ułożyli cały konkurs aby nie zwyciężyli wieloletni triumfatorzy z ubiegłych lat: Wieruszów i Wieluń. Można to było zauważyć już od samego początku. Dziadostwem był sam marsz na orientację. Było trzeba zebrać punkty (składał się taki punkt z 3-literowgo kodu oraz uwieszonej do drzewa kredki świecowej!!! Zwycięzcy na karcie odpowiedzi napisali kod długopisem i pomalowali zygzak kredką (miało to świadczyć o tym że byli w tym punkcie). Organizatorom jednak tonie pasowało i uznali że kod trzeba namalować złamaną ,tępą kredką- absurd- aby tylko nie dać zwyciężyć najlepszym zespołom- żeby postawić na swoim. (P.S. zawodnikami byli Mistrzowie Europy w biegach na orientacje, wieloletni zawodnicy i stwierdzili że z takim absurdem się jeszcze nie spotkali). Aby jeszcze dobić inne drużyny i postawić na swoim anulowali punkty z karty do kroniki, argumentując to tak: ,,Karta to kwestia gustu”!!! Należy dodać, że karta jest kluczowym elementem konkursu. Poza tym nie zorganizowano czołowego punktu imprezy jakim jest Turystyczne ABC. Choć niektórzy organizatorzy chcieli to zorganizować- zabroniono im. Poza tym wiele do życzenia pozostawiało usadzenie uczestników. Siedzieli oni przy długim stole jeden obok drugiego. Zbytnio nie dbano czy ktoś z kogoś ściąga. Po prostu pełny bałagan i chaos. Nie chce tu nadmieniać o warunkach noclegowych(najkrócej: brud, smród i ubóstwo).
Szczerze nie zachęcam do uczestnictwa w tym konkursie. Jeszcze kilka lat temu było super ale teraz spadł na psy.
P.S. Polecam na przyszłość zabrać ze sobą kredeczki świecowe oraz najlepiej farbki plakatowe.

Uwaga Moderatora!
Proszę nie zakładać profilów bez podania swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Zmieniam wiadomość na anonimową. Ponadto proszę nie powtarzać wielokrotnie tych samych wiadomości.
Dalsze niestosowanie się do regulaminu forum zaowocuje odcięciem.
Łukasz Aranowski

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: WoBa
Data: 2006-05-25 17:21:46

Do Pawła Z.

Paweł, 3 osoba z rzędu to już nie może być przypadek !!! trzeba wybadać sprawę. To skandal by nawet przy młodzieżowym Turnieju, w którym przecież chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę dochodziło do takich przekrętów.

Jeśli zarzuty się potwierdzą to IMHO należy dożywotnio zdyskwalifikować drużynę zwycięską, prawo startu w OMTTK przyznać zawodnikom z 2-giego miejsca, a na organizatorów oraz jury nałożyć odpowiednio wysokie kary, z wykluczeniem z organizacji, oraz pozbawieniem wszelkich turystycznych uprawnień włącznie.

Czas zacząć tępić nieuczciwość w PTTK. Przypominam że działamy na rzecz turystyki i krajoznawstwa, a turnieje takie jak OMTTK służą rozwijaniu tych pasji oraz dobrej zabawie. Niestety widzę tu rzeczy zupełnie odwrotne. Czy jest sens NIEUCZCIWEJ zabawy ?! Nie ma nijakiego. Co znamienne dla tej sytuacji "głosu nie dali" jeszcze oskarżani organizatorzy (na pewno doszły do nich słuchy o tym co się na forum dzieje)

Pozdrawiam

Wojtek B.

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2006-05-25 19:50:02

Witam!

Chamstwo jakie dzisiaj wieczorem wylało się na nasze Forum, listy pełne ordynarnych bluzgów i przekleństw, w żaden sposób usprawiedliwione być nie może. Ekipy przegrane wystawiają sobie jak najgorsze świadectwo. Po tym, co przeczytałem, zaczynam wątpić, czy decyzja jury była błędna. IMHO takich młodych chamów należy słusznie eliminować z konkursu.

Jeżeli na Forum pojawi się jeszcze jeden post w stylu, jak te, które przed chwilą usunąłem - zgłoszę sprawę do abuse TP oraz na policję. Następnie odetnę całą Neostradę z Waszych okolic. Pamiętajcie gnojki, że nie jesteście anonimowi, a Wasze IP jest stale rejestrowane.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: WoBa
Data: 2006-05-25 20:04:20

Ja myślę że najwyższy czas już odciąć wszelkie prawa anonimom, a każde "zarejestrowanie się" (vide Jacek H.) z kasowaniem od razu swojego profilu powinno być karane. Jak ? Zbanowaniem tego IP. Innej metody nie ma. Rozumiem frustrację po podobno niezasłużonej przegranej, ale wszystko bez chamstwa.

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: any
Data: 2006-05-25 23:30:42

> Chamstwo ... gnojki,

Co to Gosia ma urlop? ;-)
Szkoda, że się nie załapałem na lekturę wyciętego posta, dawno nie widziałem Cię tak podjaranego.

pozdrawiam
any

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2006-05-26 09:35:45

Witam!

> Szkoda, że się nie załapałem na lekturę wyciętego posta,
> dawno nie widziałem Cię tak podjaranego.

Nie żałuj.
Stek bluzgów i wyzwisk prosto z najgorszego rynsztoka.
Że też taki plebs w ogóle dopuszczono do OMTTK...

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: Robert Starzyński
Data: 2006-05-28 12:37:18

Witam

Może nie uspokoję, ale pragnę wszystkich zapewnić, że sprawa OMTTK w Tuszynie jest wnikliwie badana. Konsekwencje będą wyciągniete. W stosunku do kogo jeszcze nie wiadomo.

pozdrawiam
Robert

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: ~*****
Data: 2006-05-28 14:17:40

Szczególnie radzę się przyjrzeć zasadom Marszu na orientację, bo głównie ta konkurencja wzbudziła kontrowersje i przesądziła o wynikach drużyn.

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: Stanisław Łuć
Data: 2006-05-28 23:28:10

Cytat (podkreślenia moje): Dziadostwem był sam marsz na orientację. Było trzeba z e b r a ć punkty (składał się taki punkt z 3 - l i t e r o w g o kodu oraz uwieszonej do drzewa kredki świecowej!!! Zwycięzcy na karcie o d p o w i e d z i napisali kod długopisem i pomalowali zygzak kredką (miało to świadczyć o tym że byli w tym punkcie). Organizatorom jednak tonie p a s o w a ł o i u z n a l i że kod trzeba namalować złamaną ,tępą kredką- absurd- aby tylko nie dać zwyciężyć najlepszym zespołom- żeby postawić na swoim. (P.S. zawodnikami byli Mistrzowie Europy w biegach na orientacje, wieloletni zawodnicy i stwierdzili że z takim absurdem się jeszcze nie spotkali)

Nie wypowiadam sie na temat organizacji turnieju. Natomiast wydaje mi się, że uczestnicy nie znali "Zasad punktacji i współzawodnictwa w turystycznych Imprezach na Orientację". Zasady i inne przepisy dostępne na stronie PTTK.
Rozdz. 2 pkt. 2: Każdy punkt kontrolny powinien być oznaczony na białym polu dwuelementowym kodem (cyfry lub litery) oraz posiadać przyrząd do potwierdzania tego punktu (kredka, pieczątka, perforator itp.)
Rozdz. 5 pkt. 1: Potwierdzenie punktu kontrolnego następuje poprzez wpisanie w pierwszym wolnym polu karty startowej za pomocą kredki umieszczonej przy lampionie numeru(...) PK oraz kodu z lampionu ustawionego w tym miejscu.
Zawodnicy biegu na orientację często nie mają pojęcia o zasadach obowiązujących w turystycznych InO.
Uczestnicy OMTTK zasady te powinni poznać przed startem.
Pozdrawiam
Stanisław Łuć
Staszek odszedł od nas 1 października 2020.
Pożegnanie Staszka:
https://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=43750

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: Paweł Zań
Data: 2006-05-29 11:14:23

Witam

Widzę że moja prośba o konkrety wyrażona w środę, stała się owocna w odpowiedzi.
Od razu na początku przepraszam że piszę dopiero teraz. Niestety od czwartku 25 maja, od godzin porannych przebywałem na Finale Centralnym OMTTK w Sierakowie. Nie miałem tam dostępu do internetu, ba nawet komórki działały tylko w „odpowiednim” miejscu.

Kilka wyjaśnień od razu, resztę przedstawię po zapoznaniu się z opinia drugiej strony, czyli organizatorów. Jak na razie tutaj wypowiedzieli się tylko oskarżyciele.
Do środy 24 maja do Biura ZG nie napłynęły żadne informacje o nieprawidłowym przebiegu finału wojewódzkiego OMTTK w Tuszynie. Nie mogłem więc zareagować wcześniej, stąd moje zdziwienie w poście z 24 maja. W czwartek i piątek Biuro ZG nie pracowało ze względów zewnętrznych. Można potraktować to jako przykry zbieg okoliczności. Źle się stało że eliminacje wojewódzkie odbyły się na tydzień przed Finałem Centralnym. Nawet nie było możliwości zareagowania na protesty. Należy wyciągnąć tylko wnioski na przyszłość.

Zastanawia mnie jednak fakt, dlaczego protestu tutaj, zostały zamieszczone 5 dni po zakończeniu imprezy? Na dzień przed Finałem Centralnym OMTTK? Ba konkrety pojawiły się już w trakcie odbywani się eliminacji centralnych.
Czy były zgłaszane protesty podczas imprezy do organizatorów? Do Sędziego Głównego? Przecież takie są zapisy w regulaminie. Jeżeli, z tego co widzę po postach (tych pozostawionych) było tyle niezadowolonych osób, to dlaczego protesty miały miejsce dopiero tutaj na forum i to aż po 5 dniach?

Nie chce pisać więcej, chociaż mógłbym, mam kilka podejrzeń. Nie chce, bo później znów ktoś przytoczy moje słowa, a ja w chwili obecnej nie znam całego obrazu sytuacji. Wypowiem się jak będę miał większe rozeznanie. Na pewno finał w Tuszynie nie pozostanie bez reakcji ze strony Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK

Pozdrawiam
Paweł
---
Paweł Zań

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: ~Kasia:)
Data: 2006-05-29 14:00:41

o przepraszam...ja zgłaszałam już na samym turnieju skargi o te kredki świecowe...co to moja drużyna zaznaczyła nimi szlaczek a kod napisała długopisem...wtedy jeden z "szanownych" panów organizatorów powiedział mi wtedy że za taki "błąd" będzie mało punktów karnych...no to luz...a okazało się że za każdy punkt było ich 10!!! Według mnie to nie jest mało...bo jakby na to nie patrzeć to właśnie te punkty zaważyły o zwycięstwie...niestety....:/

a i jeszcze jedno...nie piszę takich rzeczy tylko dlatego, że przegrałam...nawet jeślibym wygrała i pojechała na te ogólnopolskie to i tak pisałabym to samo...serio...:-)

pozdro...:*

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: Paweł Zań
Data: 2006-05-29 16:37:04

Droga Kasiu!

Zapoznaj się bardzo Cię prosze z "Zasadami punktacji i współzawodnictwa w turystycznych Imprezach na Orientację PTTK" zamieszczonymi na stronie Komisii INO:
http://ino.pttk.pl/przepisy/z_piw.htm

"Zasady punktacji i współ..."
VI Punktacja
h) brak opisu lub zły opis punktu kontrolnego 10 pkt.

Tak więc jak widzisz 10 punktów to wcale nie dużo, to po prostu tyle ile przyjete jest w regulaminie.

Jezeli chodzi o pozostałe zarzuty to "śledźtwo" trwa.

Pozdrawiam Paweł
---
Paweł Zań

Temat: Re: Turniej PTTK w Tuszynie
Autor: ~Kasia:)
Data: 2006-05-30 10:19:43

Drogi Pawle:-)

dla mnie te 10 pkt to mega dużo...bo w sumie to przez nie przegrałam... Jak było to spotkanie przed tym całym biegiem, to jakoś nie wspomniałeś o tym, że to musi być tymi kredkami świecowymi pisane...ale luz...

Pozdrawiam,
Kasia:-)

P.S. Wieruszów rządzi:P:P:P