Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Kampinoski Park Narodowy

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2006-05-23

Temat: Kampinoski Park Narodowy
Autor: I Prociewicz
Data: 2006-05-23 18:02:51

Jestem ciekawa opinii tych, którzy znają KPN.
Moja jest nienajlepsza. Oczywiście nie mam na myśli walorów przyrodniczych lecz związana jest ze sposobami jej ochrony.
Fakt, że odwiedzający park nie dbają o przyrodę (wyrzucanie w zagłębieniach terenu śmieci przez mieszkańców okolicznych wsi wprost z... taczek, motocykle w środku rezerwatu ścisłego, poruszanie się poza wyznaczonymi szlakami, grzybobranie, kwiatkodoogródkobranie i in.) to jedno, ale ważniejsze jest to, że obciążanie tego unikatowego miejsca jest czynione w zgodzie z przepisami. I tak np. dozwolone jest biwakowanie na terenie parku (na szczęście w wyznaczonych miejscach; i jak to się ma do zakazu poruszania się po parku nocą), palenie ognisk (również na szczęście w wyznaczonych miejscach), widziałam też budowę domu (o ile dobrze pamiętam to był Izabelin), a ponoć polityka parku polega na ograniczaniu miejsczamieszkałych i wykupie terenów prywatnych - ktoś jednak pozwolenie na budowę wydał...
Anegdotka: Spotkałam Pana w garniturze (ok. 5km od Warszawy, który zapytał (odrywając się na moment od rozmowy przez telefon) czy mogę mu poradzić, ponieważ on szuka rysia :-)))))))))))) hahaha Aż 13 sztuk żyje w na terenie KPN! tak więc edukacja ekologiczna nie jest w naszym kraju na najwyższym poziomie.
IP

Temat: Re: Kampinoski Park Narodowy
Autor: starkbk
Data: 2006-05-23 20:02:35

Nazdar!!
Cóż można powiedzieć? – rece opadają. Bez obrazy, ale w naszej stolicy coraz częściej można natrafić na ludzi „lekko”ekscentrycznych (żyjących w miejskich zagrodach – TE PŁOTY).
Serdecznosci