Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Szlaki na Duże OTP

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2006-04-23

Temat: Szlaki na Duże OTP
Autor: arek1130
Data: 2006-04-22 18:56:43

Prośba do zdobywców Dużych OTP: podzielcie się informacjami o opracowanych i przebytych przez Was szlakach. Jaka trasa, odcinki dzienne, ilość km, gdzie miały miejsce noclegi, ocena atrakcyjności szlaku itp. Z góry dziękuję za informacje.

Temat: Re: Szlaki na Duże OTP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2006-04-22 19:17:58

Witaj,

O zdobywaniu dużych OTP jest w regulaminie OTP, który jest na stronie tymczasowej KTP ZG www.ktpzgpttk.republika.pl

Trasę układasz sam, dajesz do zatwierdzenia przodownikowi z uprawnieniami na dane województwo i wędrujesz. Trasa jest atrakcyjna wtedy, jeżeli przebiega przez mało znane a bardzo ciekawe miejscowości. O tym piszesz w opisie trasy.
Możesz wymyśleć trasy tematyczne. Tu masz dużą dowolność. Możesz również uczestniczyć w OWRP, ponieważ trasy z tego rajdu są zaliczane na duże OTP.

Aktualnie jestem w trakcie zdobywania dużej srebrnej. Opracowałam trasę tematyczną w województwie podlaskim, a w tym roku planuję kontynuację tego tematu w województwie lubelskim. Wędrowałam z namiotem. Nie miałam problemów z jego rozbiciem. Dziennie przemierzałam max. 15 km, ponieważ więcej nie mogę przejść.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Monika P.

Temat: Re: Szlaki na Duże OTP
Autor: Marcin Czerwiński
Data: 2006-04-23 18:35:53

Witam,

Ja na dużą odznakę w stopniu srebrnym przeszedłem:
1 trasa - Częstochowa - Kraków (czyli Jura Krakowsko-Częstochowska) - szlak czerwony - dziennie około 25 km. Nie ma problemów z rozbiciem namiotu (pola lub gospodarstwa agroturystyczne)
2 trasa - Międzyzdroje aż za Kołobrzeg (szlak czerwony) dziennie około max do 30 km - noclegi na polach namiotowych w miejscowościach nadmorskich.

Całość następnie opracowałem w postaci elektronicznej (opis dzienny przejścia - z dziennika przejścia - każdego dnia notowałem jak się szło i co się widziało). Było przez rok w kronice oddziału prowadzonej w Internecie. Wydrukowane opisy tych przejść wysłałem do weryfikacji w Komisji Turystyki Pieszej i została mi przyznana.
Oczywiście wcześniej przed przejściem miałem zatwierdzone trasy przez Przodownika Turystyki Pieszej na dany region

Pozdrawiam - Marcin
Przodownik Turystyki Pieszej
Pozdrawiam - Marcin

----------
zapraszam na stronę Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK: http://ktpzg.pttk.pl/

Moje galerie :)
http://picasaweb.google.pl/marcinekczerwinski
http://picasaweb.google.pl/zycie.marcina