Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Imprezy PTTK

Ramowe wytyczne org. imprez TK

wszystkich wiadomości w wątku: 7
data najnowszej wiadomości: 2006-04-22

Temat: Ramowe wytyczne org. imprez TK
Autor: dudu
Data: 2006-04-19 11:23:44

"Ramowe wytyczne w sprawie programowania, organizacji i finansowania imprez turystyki kwalifikowanej PTTK" - ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie? :-) poszukuje aktualnej wersji tego dokumentu, posiadam jedynie wersje z 1970 roku. czy ten dok. byl w ogole nowelizowany?
sprawdzalam w Bibliotece PTTK W-wie - nie ma .. ZG PTTK na ten temat milczy ...
ppoprosze o jakies wskazowki :-) z góry dziękuje!

Temat: Re: Ramowe wytyczne org. imprez TK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2006-04-19 15:55:45

Pamiętam coś piąte przez dziesiąte. Nie było to potem wydane jako skrypt "Rajdy, zloty, złazy"? O wycieczkach były odrębne skrypty.

Temat: Re: Ramowe wytyczne org. imprez TK
Autor: dudu
Data: 2006-04-19 22:05:53

taak, 'wytyczne' znajdują się w tej książce. jednak potrzebna mi aktualna wersja .. bo tamte wytyczne są stworzone na modłę poprzednie epoki ;-)

Temat: Re: Ramowe wytyczne org. imprez TK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2006-04-19 22:48:34

Pamiętaj, że w tzw. poprzedniej epoce wszystko było scentralizowane i jednolite. Teraz wydanie takich wytycznych jest praktycznie niemożliwe. Pod względem programowym nic się nie zmieniło, a warunki finansowe każdorazowo określa sponsor lub dotujący. Ogólne warunki ubiegania się o dofinansowanie przez samorządy lub ministerstwa określają rozporządzenia do odpowiednich ustaw. Przepisy ciągle się zmieniają i nawet jakby komuś w przypływie natchnienia odbiło i zrobiłby jakieś nowe wytyczne, to po dwóch latach i tak mógłyś je tylko wyrzucić do kosza.
Z jednej strony dziwi, że nie ma w PTTK próby aktualizacji czegoś takiego, a z drugiej strony - jak to się mówi - para i tak poszła by w gwizdek.
Trochę przepisów jest na stronie PTTK. Możesz je przejrzeć na początek Twoich poszukiwań. Wydaje mi się, że na początek powinieneś zainteresować się ustawami o działalności pożytku publicznego i o zamówieniach publicznych.

Temat: Re: Ramowe wytyczne org. imprez TK
Autor: dudu
Data: 2006-04-21 16:11:56

co racja to racja .. po tym co piszesz, moze rzeczywiscie nie mialoby sensu aktualizowanie takiego dokumentu! :]
zagladalam juz do Ustawy o dzialalnosci pozytku publicznego i o bezpieczenstwie imprez masowych. ponadto, przewertowalam tez papiery jakie sklada sie z prosba o dofinansowanie imprez, poprzestalam na sektorze publicznym. z tymze, zawsze to lepiej, jak ma sie w reku PTTK-wski dokument, w koncu piszę o pttkowskiej imprezie :-)

Temat: Re: Ramowe wytyczne org. imprez TK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2006-04-21 18:49:22

Zajrzyj jeszcze tu: http://pttk.pl/zycie/imprezy/index.php?co=dotacja

Coś więcej może wiedzieć pracownik ZG, który zajmuje się dotacjami.

Temat: Re: Ramowe wytyczne org. imprez TK
Autor: dudu
Data: 2006-04-22 19:18:35

dzieki wielkie za pomoc! mysle jednak, ze impreza nie kwalifikuje sie do tego konkursu, bo jest organizowana z ramienia ZG PTTK, ktory sam stara sie dla niej o dotacje z sektora publicznego.
nic to .. musze zatem przerobic na dzisiejsza modle tamte wytyczne ;-)