Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Krajoznawstwo

Młodzieżowy biuletyn PTTK...

wszystkich wiadomości w wątku: 14
data najnowszej wiadomości: 2006-09-06

Temat: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: WoBa
Data: 2006-01-22 18:55:06

Już przed XVI Walnym Zjazdem myślałem nad tym, ale teraz zastanawiam się głębiej. Otóż chciałbym by Rada Programowa ds. Młodzieży "Orli Lot" (ale długa nazwa :-)) wydawała jakąś młodzieżowa gazetę/biuletyn dla członków PTTK którzy nie osiągnęli jeszcze pełnoletności. Oczywiście chętnie bym się znalazł w redakcji i w ogóle. Nie jest to chyba przedwsięwzięcie strasznie kosztowne. Jeśli nawet by przekraczało skromne możliwości PTTK (czas na zastanowienie się ile byśmy zaoszczędzili bez procesów z PTT) to można by poszukać sponsorów. A potrzeba czegoś takiego jest - Gościniec i reszta nie są dla wszystkich. A przecież młodych do turystyki i krajoznastwa trzeba zachęcać no nie ?

Co o tym sądzicie ? Warto zachodu ? A może lepiej zacząć od internetu ?

Pozdrawiam

WOJTEK

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: Teo
Data: 2006-01-27 10:22:22

Moim zdaniem rozpocznij od internetu. Niskie koszty, a potencjany czytenik jest bardziej zorientowany na to co zobaczy w komputerze, niż na jakimś papierze. Poza tym duża możliwość szybkich zmian treści.

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: WoBa
Data: 2006-01-27 10:45:38

Też tak myślę, ale chciałbym mieć aprobatę Rady ds. Młodzieży Szkolnej. Wysłałem maila do ich przewodniczącego kol. Marka Boguszewskiego 1,5 tyg. temu odzewu nijakiego, ale czekam. No potem trzeba by było skompletować redakcję. Określić jasno cele i zaprojektować stronę magazynu, uzyskać domenę PTTK i... zaczynamy !!!

Pozdrawiam

WOJTEK

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: Teo
Data: 2006-01-27 11:11:35

Niestety. Ja jestem jedynie szaraczkiem, ale życzę powodzenia. Co do strony technicznej to może spróbuj zapytać Moderatora.
Pozdrawiam

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: WoBa
Data: 2006-01-27 11:22:25

> Ja jestem jedynie szaraczkiem, ale życzę powodzenia

Dzięki

> Co do strony technicznej to może spróbuj zapytać Moderatora.

Jasne że się zapytam ale domena to najmniejszy kłopot i na mojej liście jest na krańcowym miejscu.

Pozdrawiam

WOJTEK

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: Robert Starzyński
Data: 2006-01-27 11:27:45

Witam

Zastanawiam się czy będziesz redaktorem, czy lustratorem, Drogi Wojtku.
Mimo wszystko - powodzenia.

pozdrawiam
Robert

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: Kuba
Data: 2006-01-27 11:29:53

" potem trzeba by było skompletować redakcję. Określić jasno cele i zaprojektować stronę "

Zaczynasz budowanie domku od dymu z komina.
Trudno uznać to za poważne.
Jak ktoś może Ci udzielić aprobaty, jak nie wie wobec czego?

Wydawać - netowo zwłaszcza - możesz co chcesz.
Liczne koła i kluby wydają/wydawały własne periodyki
bez czekania na zgodę.

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: Teo
Data: 2006-01-27 11:47:47

Zwróć uwagę na wiek Wojtka. Poza tym rozumiem, że zadając pytanie chce w jakiś sposób rozpoznać temat, ułozyć sobie jakiś plan działania.
Nie znam się na dziennikarstwie, ale sadzę, że jak jest pomysł to rozpoznajemy wstepnie temat, następnie, jeżeli uznajemy, że warto to robimy plan działania w myśl zasady od ogólu do szczegóły i zaczynamy ten plan realizować. W tej chwili Wojtek jest na etapie wstepnego rozpoznawania tematu i wydaje mi się, że dobrze, że w swoje wizji (przepraszam za słowo) bierze pod uwagę wszystkie ewentualne sprawy, które mogą się pojawić.
Pozdrawiam.

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: Paweł Zań
Data: 2006-01-27 13:41:32

Witam...

Kolego Wojtku. Proszę się nie bulwersować. Informacja Kolegi o biuletynie została przez mnie przeczytana. Pomysł nie jest nowy. Powiem więcej została już zarezerwowana domena, pod którą chcielibyśmy zamieścić m.in. taki biuletyn. Są ludzie którzy chcą coś takiego robić

Sprawa wymaga jednak wyjaśnienia. Spróbuje dziś pokrótce, bo za chwile wyjeżdżam, a nie chciałbym by pozostało to bez echa. Postaram się jutro rozwinąć moja wypowiedz.

Po kolei. Aktualnie Rada Programowa ds. Młodzieży Szkolnej jest w stanie organizowania się nowego składu. Tak jak wszystkie Komisje ZG. Na najbliższym spotkaniu Rady zostaną poruszone kwestie m.in. internetowego Biuletynu dla młodzieży, czy formy strony internetowej Rady. Sam osobiście już o tym rozmawiałem z nowym Przewodniczącym Rady. Jeszcze nie wiem czy będzie to Biuletyn Rady, czy może Zespołu „Orlego Lotu”

Poruszył Kolega sprawę „Orlego Lotu”. To co innego niż Rada. „Orli Lot” jest podkomisja Rady, w skład niego wchodzą tylko młodzi ludzie. Granica nie została określona. Aktualnie są to studenci i uczniowi szkół średnich. Chcemy by były to osoby, które już w jakiś sposób zaangażowały się w życie PTTK. Rada stwierdziła, że osoby oznaczone odznaka „Orlego Lotu” mogą być właśnie takimi osobami. Kwestia zdań zespołu nie została określona konkretnymi granicami. Chcemy by był to zespół gromadzący młodych ludzi, zaangażowanych w życie PTTK . Niestety trochę się wlecze sprawa ostatecznego zawiązania się zespołu, i rozpoczęcia jego pracy. Myślę, że o tym w najbliższym czasie napisze Przewodniczący Zespołu.

Sprawa maila do Marka Boguszewskiego. Niestety nie mógł on na niego odpisać, ponieważ od ponad 2 tyg jest w szpitalu. Inna sprawa, że Marek nie jest Przewodniczącym Rady. Kiedyś był Wiceprzewodniczącym, ale zmieniło się to ponad rok temu. Jeżeli ma Kolega jakieś pytania do Rady, proszę je kierować do mnie. Postaram się udzielić odpowiedzi.

To pokrótce tyle. Na ewentualne pytania postaram się odpowiedzieć. Z góry mówię że na Forum zaglądam od czasu do czasu.

Paweł Zań
Wiceprzewodniczący Rady ds. Młodzieży Szkolnej
---
Paweł Zań

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: Przemek
Data: 2006-03-29 12:19:59

Bardzo dobry pomysł z biuletynem dla młodzieży. Jestem też zdania, że powinien się ukazywać w internecie, bo w ten sposób dotrze się do większej grupy osób.
W takiej gazecie internetowej powinny się znaleźć artykuły o różnych krajoznawczo ładnych regionach. Również powinny być artykuły o odznakach krajoznawczych i turystyki kwalifikowanej. A także wiele innych ciekawych felietonów.
________________________

Przemek
http://lisnet.info
gg:1564244

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: WoBa
Data: 2006-03-30 19:39:23

http://www.pttk.pl/tablica/ogloszenia.php?kat=szukam

miałem się nie odzywać ale forum ma większe przebicie więc publikuję to tutaj. Wszystkich zainteresowanych projektem biuletynu zapraszam do wejścia na ten link

Pozdrawiam

Wojtek Bajak

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: pop_culture
Data: 2006-06-06 17:11:04

Popieram Twój postulat. W gronie Towarzystwa istnieje wiele czasopism krajoznawczych bądź turystycznych, ale potrzebna jest równiez jakaś gazeta zaadresowana do młodzieży, bo w Polsce NIESTETY zaobserowałem przykre zjawisko: młodzież nie wie za wiele na temat swojego kraju a co tu dopiero mówić o innych "dziedzinach" turystyczno-krajoznawczych. Moim zdaniem PTTK posiada nikły kontakt z polskimi placówkiami oświatowymi - mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo przez dziewięć lat nauki w polskiej szkole żadnej współpracy nie zauwazyłem.
Zarządzie Główny!! Może najwyższy czas coś z tym zrobić??
Pozdrawiam. ;-)

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: WoBa
Data: 2006-07-27 17:57:03

Otóż uprzejmnie zawiadamiam, iż skompletowałem redakcję. Na razie składu jej nie ujawniam. Dodam tylko, że jest nas pięcioro. Pierwsza odsłona serwisu nastąpi około 14 września. Redaktorzy zostali już poinformowani, że po wakacjach skontaktuję się z nimi w celu "rozparcelowania" zakresu obowiązków (wtedy też zostanie wybrana nazwa). Liczę że może by się jeszcze 1 osoba zgłosiła wtedy byłoby super. Tymczasem zastanawiam się czy o używanie w nazwie PTTK, tudzież jego loga muszę wystąpić do ZG ?

Pozdrawiam

Temat: Re: Młodzieżowy biuletyn PTTK...
Autor: WoBa
Data: 2006-09-06 20:03:04

Witam! Proszę o kontakt ze mną wszystkie osoby które zgłosiły się do redagowania (mam problem bo zgubiłem kontakt do paru). Z Arturem skontaktuję się sam i z 2 innymi osobami również (do których juz wysłałem maile). Myślę że 1 pażdziernika już będzie 1 odsłona serwisu, wszak mam projekt strony głównej. Zatem proszę was o trzymanie za nas kciuków :-)