Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Uprawnienia IRR

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2005-12-12

Temat: Uprawnienia IRR
Autor: Basia Z.
Data: 2005-12-12 09:59:25

Czyli Instruktora Rekreacji Ruchowej.

Już sygnalizowałam sprawę w innym wątku (rowerowym).
Chciałam się zapytać jak inne Oddzialy PTTK radzą sobie z obowiazkowym zatrudnianiem na kwalifikowanych imprezach młodziezowych IRR z odpowiednią specjalnością.

Otóż mój mąż wraz z kilkoma kolegami (jeden z nich jest nauczycielem WF w szkole średniej, jeśli ma to jakieś znaczenie, mąż ma uprawnienia taternickie i 30-letnie doświadczenie we wspinaniu ale nie jest instruktorem PZA) organizują dla dzieciaków z tej szkoły obóz letni na Jurze.
W programie obozu jest między innymi kilka dni poświęconych wspinaniu się (na wędkę), zabierają też dzieciaki do łatwej jaskini (trochę się trzeba jednak przeczołgać) w programie jest kilka łatwych wycieczek rowerowych i 3-dniowy spływ Pilicą.
Wszystko to nie jest sport wyczynowy lecz zwykła rekreacja, trasy rowerowe do 40 km dziennie, spływ też rekreacyjny. Dzieciaki są po prostu zachwycone.

Zgodnie z prawem powinni zatrudnić co najmniej czterech IRR - jednego od wspinaczki, drugiego od jaskiń, trzeciego od rowerów i czwartego od spływu kajakowego, albo sami zrobić te wszystkie uprawnienia (na co za bardzo nie ma nie tyle nawet pieniędzy co czasu, bo te kursy są weekendowe i porozrzucane po różnych miastach).

Jak sobie z tą sprawą radzą inne oddziały PTTK ?

A może po prostu nic nie robią ?

Pozdrowienia.

Basia