Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

KNAP

wszystkich wiadomości w wątku: 33
data najnowszej wiadomości: 2005-12-07

Temat: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-02 20:34:29

KNAP już od jutra, póki co przyjechało juz trochę delegatów i "wolnych obserwatorów" z Polski. I muszę przyznać, ze ogromnie miło jest spotkać dawno nie widzianych....
I ciekawostka podobno hotel PTTKowski policzył noclegi nieco drozej niz dla innych klientów, z tego co wiem miały się odbyć negocjacje w tej sprawie i myslę że zakończą się pozytywnie dla naszych przewodników ALE nasuwa się jedno spostrzezenie ALE REKLAMA a moze ANTYREKLAMA??
pozdrawiam
es

Temat: Re: KNAP
Autor: Krzyś
Data: 2005-12-02 22:35:05

To tak widac nietylko w cenach odznak PTTK zarabia na swoich członkach.

A moze Elu (o ile to bedzie mozliwe) napiszesz co sie działo i czym sie skończył KNAP i np kilka informacji (kto jest w komisji jaka jest średnia wieku i jakie rejony polski nie beda miały w komisji swojch przedstawicieli

Krzyś

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-04 17:18:19

Witam
I po KNAPIe. Miałam przyjemnosć poznać na Naradzie kilku forimowiczów i jeden z nich skrytykował mnie , że pisze jakoby agresywnie :-).
A teraz o KNAPIE
Nagle i niespodziewanie dla delegatów pojawiła się propozycja utworzenia Samorządu Przewodnickiego składajacego się z 15 osób, szerszej reprezentacji przewodnickiej z której miałabyć wybrana 9 osobowa Komiska Przewodncka. Generalnie wszyscy delegaci byli za utworzeniem Samorządu w skład Którego weszliby m in prezesi Stowarzyszeń, Komisji Przewodnickich i konfederacji ale pojawiła się wątpliwosć czy to Samorząd ma wybierać Komisję Przewodnicką czy też najpierw wybory do Komisji a potem dobranie członków Samorządu. Ostatecznie wybieraliśmy Samorząd a ten wybrał Komisję Przewodnicką w składzie:
Przewodniczący: Stanisław Kawęcki z Cieszyna
wice: Barbara Kopydłowska z Wrocławia
Barbara Ząbczyk Chmielewska z Gdańska
Wiesław Pipryk z Nowego Sącza
sekretarz: Ewa Stargrodzka z Ciechanowa
członkowie:
Ewa Samiec Puławy
Witold Brol (nie wiem skąd, przepraszam)
Eugeniusz Kuśmierz z Warszawy
Eugeniusz Taradajko z Rzeszowa
Ha reszty"zwykłych" członków Samorządu póki co nie podam
Moja ocena KNAP-u bardzo ogólnai na gorąco. Za mało młodzieży. Nas młodych czyli od 28-40 było tak mało ze można było na palcach policzyć. Co do kandydatów do Samorządu, głosuje się na osoby a nie progamy bo generalnie nie przedstawialiśmy swoich programów (ja też zostałam zaproponowana jako kandydat). Momentami podczas głosowań czułam się lekko zmanipulowana.
Poza tym, brać przewodnicka generalnie jest ok, niezaleźnie od wieku.:-)
Przepraszam za chaos ziejący z mego postu, ale to przede wszystkim wynik zmęczenia.

PS
Na KNAPie pojawił się takze Prezes OZGT PTTK w Lublinie właściciel hotelu, w którym nocowali delegaci. I taka ciekawostka, wytłumaczył cenę noclegu ze sniadaniem, 45 zł po rabacie tym, że i tak jest to cena dumpingowa, bo hotel ma koszty w wysokości: i tu podał koszty.
Drodzy Państwo mówiac szczerze pomyślałam i powiedziałam zdaje się głośno, ze mnie to tak naprawdę nie obchodzi, w końcu ma hotel w 100% obłozony w martwej dla turystyki porze roku. Jego klientami byli ludzie, którzy jeśli zechcą to przywiozą mu na wiosnę turystów a tu takie tłumaczenie..., chyba wolałabym aby wogóle się nie tłumaczył.:-)
Pozdrawiam gorąco
es

Temat: Re: KNAP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-12-04 19:54:43

>Witold Brol (nie wiem skąd, przepraszam)

Z takiej małej dziury zwanej Gliwicami. Przez lupę trudno zauważyć.

Temat: Re: KNAP
Autor: Krzyś
Data: 2005-12-04 21:53:56

"Moja ocena KNAP-u bardzo ogólnai na gorąco. Za mało młodzieży. Nas młodych czyli od 28-40 było tak mało ze można było na palcach policzyć."

No cóz PTTK generalnie młodzież ma gdzieś wiec widac że ze wzajemnościa (chyba sie niekt niespodziewał iz po walnym zjezdzie młodzi działacze beda przyjeżdzac na narady poszczególnych komisji)

Temat: Re: KNAP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-12-04 23:39:25

>No cóz PTTK generalnie młodzież ma gdzieś

Młodzież sama się nie wychowała. Jest jej dokładnie tyle, ile wychowali jej starsi. Widocznie u starszych działaczy umiejętności wychowawcze są bliskie zeru.

System wychowawczy jest sprawny, jeżeli występuje w nim t.zw. ciągłość pokoleniowa. W PTTK jej brak. I nie zanosi się na poprawę. Najlepiej jest jeszcze w klubach, gdzie przynależą całe rodziny, ale jest ich niewiele. I raczej nie są to kluby przewodnickie.

Piotr Rościszewski

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-05 10:05:35

"Samorządu Przewodnickiego składajacego się z 15 osób, szerszej reprezentacji przewodnickiej z której miałabyć wybrana 9 osobowa Komiska Przewodncka."

Faktycznie (-; duuużo szersza - w stosunku do Komisji - reprezentacja.

"Samorządu w skład Którego weszliby m in prezesi Stowarzyszeń, Komisji Przewodnickich i konfederacji"

Hm, to jakoś tedy niezbyt towarzystwowe, za przeproszeniem, ciało by było?

"Za mało młodzieży. Nas młodych czyli od 28-40"

ROTFL!
Ech, prawdziwie czteroliterowa definicja młodzieży (-:

"głosuje się na osoby a nie progamy bo generalnie nie przedstawialiśmy swoich programów"

A po cóż w ogóle wspominasz o takich truizmach?

Wybacz, Elu, że tak obcesowo, ale niewinna naiwność trochę mnie rozczula, ale i zastanawia:
Ty może jakoś niedawno weszłaś do cudownej przewodnicko-PTTK-owskiej Rodziny? (-:

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-05 15:42:06

Wybacz, Elu, że tak obcesowo, ale niewinna naiwność trochę mnie rozczula, ale i zastanawia:
Ty może jakoś niedawno weszłaś do cudownej przewodnicko-PTTK-owskiej Rodziny? (-:

Oj Kuba czy ja blondynka jak z dowcipu?? Na forum kiedyś ktoś mi napisał, ze na KNAPie będzie inaczej niż było i ze jak będę miała program to ...itd.
Nie jestem naiwna.
W naszym Kole od 4 lat na równi pracuje młodzież taka w moim wieku ze starymi przewodnikami (w sensie stażu). Weszlismy do Zarządu i Komisji Rewizyjnej, ja zostałam delegatem na KNAP. U nas nie czuje się podziałów wiekowych tak bardzo, ale tylko dlatego że parę lat temu bardzo postaraliśmy się o zmianę prezesa.

Co do Samorządu Przewodnickiego, no cóż to sprytne przeskoczenie faktu, że Komisja Przewodnicka została okrojona do 9 osób. Jeszcze dzień przed KNAPem szarzy delegaci nic o projekcie utworzenia Samorządu nie wiedzieli. Czy Samorząd będzie miał większe kompetencjie i pole działania niż Komisja wątpie.

Temat: Re: KNAP
Autor: ~Alicja-z-krainy-czar
Data: 2005-12-06 07:42:18

Jeśli tak powinnaś swój program przedstawić i solidnie się do niego przygotować szczególnie w wystąpieniu na KNAP (a tego mi brakowało i ktoś o tym na forum wspomniał). Nie można twierdzić, że młodych się nie dopuszcza. A jak wygląda twoja działalność w kole, czym możesz sie pochwalić by krytykować tych co byli przed tobą!!! Moja rada młodzi zabierajmy sie do solidnej pracy a nie krytyki, która więcej szkodzi niż buduje.

Temat: Re: KNAP
Autor: Dudi
Data: 2005-12-06 07:55:33

> Generalnie wszyscy delegaci byli za utworzeniem Samorządu w skład Którego weszliby m in prezesi Stowarzyszeń, Komisji Przewodnickich i konfederacji

tego to juz zupelnie nie rozumiem bo przeciez:

Samorząd zawodowy to zrzeszenie wspólnoty zawodowej, mające określoną strukturę organizacyjną, z organami powoływanymi w drodze POWSZECHNYCH wyborów spośród członków samorządu. Zasadniczym celem jego powstania jest możliwość reprezentowania interesów wspólnoty wobec instytucji państwowych. Możliwość utworzenia tej formy zrzeszenia przewiduje artykuł 17 Konstytucji RP, głoszący, że: "w drodze ustawy można tworzyć samorządy zawodowe, reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego i sprawujące pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony".

dlatego tez wnioskowalbym do ZG o uniewaznienie wybory SAMORZADU przewodnickiego z nastepujacych wzgledow:
- samorzad zawodowy mozna tworzyc tylko na podsatwie odpowiedniej ustawy, jesli dany zawod (w tym przypadku przewodnik) zostanie uznany za zawod zaufania spolecznego - o ile wiem nie powstal taki akt prawny
- jesli nawet pominiemy ta kwestie to wybory do samorzadu powinny byc powszechne wsrod czlonkow samorzadu - czyli przewodnikow zrzeszonych w PTTK - niedopuszczalne jest zatem moim zdaniem dzialanie z cyklu - zebrali sie prezesi kol i stwierdzaja to od dzis bedziemy samorzadem przewodnickim i bedziemy reprezentowac cale srodowisko
- PTTK jest - o ile wiem - statutowo oparte na SPOLECZNEJ pracy swoich czlonkow - wiec jest co najmniej nietaktem tworzenie pod przykrywka Stowarzyszenia - korporacji ZAWODOWEJ

> bo generalnie nie przedstawialiśmy swoich programów

to i tak niezle - bo bedac na KNTG z ZAkopanem nie mialem szans jako kandydat czegokolwiek powiedziec - prowadzacy stwierdzil ze prezentacja kandydatow zapisana w porzadku obrad to odczytanie listy nazwisk - tak wyglada demokracja w wydaniu PTTK

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 08:25:40

O, znów tchórzyk-anonimek?

"Jeśli tak powinnaś swój program przedstawić"
"tego mi brakowało i ktoś o tym na forum wspomniał"

I w dodatku kłopoty z czytaniem, albo z pamiecią
(bo to właśnie Ela/Eska1 pisała, ze nie było to możliwe).

"A jak wygląda twoja działalność w kole, czym możesz sie pochwalić by krytykować tych co byli przed tobą!!!"

Ach, zabolało, Alicja-z-krainy-czar zatem jest wśród tych skrytykowanych,
ale troszkę boi się przyznać i podpisać?

"Moja rada młodzi zabierajmy sie"

-my? a czy aby nie o 2 lub 3 dekady zbyt późno na tę formę?

"do solidnej pracy a nie krytyki, która więcej szkodzi niż buduje."

Taaak. Niech żyje luby smrodek i poklepywanie po ramieniu.
Tylko ta okropna rzeczywistosć osacza i osacza....
(((-;

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-06 08:28:59

A jak wygląda twoja działalność w kole, czym możesz sie pochwalić by krytykować tych co byli przed tobą!!!
nikogo nie krytykuje, stwierdzam fakty

nikt nie przedstawiał jakiegokolwiek programu, chyba ze pokazanie że jest się członkiem PTTK i przewodnikiem od X lat jest prezentacją programu. Ja jestem przewodnikiem od lat 7, nie jestem prezesem a tylko skromym członkiem Komisji Rewizyjnej 2 Kadencji, uważam ze parę dobrych rzeczy zrobiłam dla koła, ale myślisz ze ma to znaczenie?

Moja rada młodzi zabierajmy sie do solidnej pracy a nie krytyki, która więcej szkodzi niż buduje.
uważasz ze my młodzi czyli głównie 30latkowie tworzymy spiskową teorię dziejów? przecież pochodzimy z różnych kół i nawet się nie znamy a mamy podobne odczucia.
Śmieszne to wszystko
es

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-06 08:36:35

Dzięki Kuba
Może Ci "dorośli" nas nie zjedzą nim się zestarzejemy :-)
Pozdrawiam Młodych Gniewnych Trzydziestoletnich :-)
es

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 08:33:36

"tego to juz zupelnie nie rozumiem bo przeciez:
Samorząd zawodowy to "

"korporacji ZAWODOWEJ"

"wnioskowalbym do ZG o uniewaznienie"

"samorzad zawodowy mozna tworzyc tylko na podsatwie odpowiedniej ustawy"

Dudi, spkojnie, nie wszystko co coś tam znaczy w przepisach
musi być używane w znaczeniu zgodnym z onymi.
Rozumując jak powyzej, na kurs OT kreowałbyś touroperatorów.
Trudno zabronić KNAPowi np. utworzenia jakiejś konsultacyjnej zbieraninki,
gdzie obok Komisji Przewodnickiej siadałoby sobie jeszcze kilku przewodników-działaczy PTTK
oraz np. paru zaproszonych 'aktywistów' innych przewodnickich stowarzyszeń etc.
(choć jako pozastatutowa nie mogłaby takowa organella nijak przejmować kompetencji Komisji).

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 08:41:03

"Dzięki Kuba"

A nie ma za co - to bie dla Ciebie, ale dla rozumu i prawdy
(jak to zabrzmiało...)

"Pozdrawiam Młodych Gniewnych Trzydziestoletnich"

U kobiet wiek liczy się naturalnie nieco inaczej,
bo ja np. to się już od dawna do mocno post-młodych zaliczam.

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: Dudi
Data: 2005-12-06 08:40:31

> Eugeniusz Kuśmierz z Warszawy

no to mamy w Towarzystwie udzialowca firmy ktora posluguje sie szyldem PTTK, a PTTK jako organizacja nie ma z tego praktycznie zadnych profitow - mowa oczywiscie o firmie: Przwodnickie Biuro Przewodnickie PTTK "Trakt" sp. z o.o.

ciekawe za tem czyje interesy bedzie reprezentowal - Towarzystwa, czy firmy?

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-06 08:45:31

Oj Kuba piszę młodzi bo w końcu młodszych wogóle nie widziałam. Podejrzewam że Ci to nawet prawa głosu w PTTK nie mają. :-)
es

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 08:43:31

"Oj Kuba czy ja blondynka jak z dowcipu??"

A niby skąd ja mam znać odpowiedź na to pytanie? (-;

"Nie jestem naiwna."

Cóż, przyjałęm do aprobującej wiadomości.

"U nas nie czuje się podziałów wiekowych tak bardzo'

U nas (jeśli założyć, iż mam faktycznie jakieś 'u nas') - także nie.
Ale moze dlatego, że weteranem zostaje się maximum kilka lat po studiach,
a AFAIR nie było jeszcze prezesa, który piastowałby zaszczytny stolec
kolejno dłużej niż dwie roczne kadencje.

Co nie przeszkadza naturalnie 'weteranom' i obalonym prezesom
aktywnie działać i skutecznie wspierać następców.

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: Dudi
Data: 2005-12-06 08:45:48

Kuba,

przeczytaj uwaznie relacje eska1:

Ostatecznie wybieraliśmy Samorząd a ten wybrał Komisję Przewodnicką w składzie:

ponad to smiem twierdzic ze uzywanie dla takiego tworu nazwy SAMORZAD jest naduzyciem - nie mowiac o tym ze przedstawiciele takiej organelli beda lazic po rzadowo-sejmowych korytarzach i pilnowac swoich geszefcikow pod flaga "Samorzadu przewodnikow z PTTK"

Dudi

PS

jak sa skutki doradzania komisji przewodnickiej ZG czynnikom rzadowym - poczytaj ustawe o uslugach turystycznych i rozporzadzenia do niej z super-gniotem na czele jakim jest rozporzadzenie "w sprawie pilotó i przewodnikow..."

P.
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 08:49:14

"bo w końcu młodszych wogóle nie widziałam"

Lat mając niespełna 19 byłem w zarządzie koła przewodnickiego,
a 23 - prezesiłem oddziałowi, zaś w KA byłem AFAIR jednym ze starszych.
No ale to patologia, której wyplenienie część zdrowego aktywu powitałaby owacją
i uczciła np. "Rokiem Oczyszczenia Towarzystwa z Niekonstruktywnej Młodzieży"
oraz pamiątkową odznaką
(vide Zjazd walnięty).

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 08:54:39

"przeczytaj uwaznie relacje eska1:"

Zdobędę się na to poświecenia, ale jeśli Ty pierwej przeczytasz mój do niej komentarz.

"poczytaj ustawe o uslugach turystycznych i rozporzadzenia"

A przypuszczasz, że - jako, powiedzmy na wyrost, prawnik i przewodnik - nie czytałem? (((-;

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: Dudi
Data: 2005-12-06 09:01:20

Kuba,

przeczytalem cos takiego:

Trudno zabronić KNAPowi np. utworzenia jakiejś konsultacyjnej zbieraninki,
gdzie obok Komisji Przewodnickiej siadałoby sobie jeszcze kilku przewodników-działaczy PTTK
oraz np. paru zaproszonych 'aktywistów' innych przewodnickich stowarzyszeń etc.
(choć jako pozastatutowa nie mogłaby takowa organella nijak przejmować kompetencji Komisji).

i cos takiego

Ostatecznie wybieraliśmy Samorząd a ten wybrał Komisję Przewodnicką

jak dodam jedno do drugiego, to wychodzi na to ze:

- KNAP powolal do zycia jakas pozastatutowa efemeryde,
- dokonal wyboru godnych do zasiadania w tym gronie,
- wybrani do tej pozastatutowej efemerydy dokonali wyboru statutowego ciala PTTK jakim jest Komisja Przewodnicka ZG

jak to sie ma do wzorcowgo regulaminu komisji ZG?
jak zwykle zapewne ni jak - ale coz mlodzi jak zwykle sie tylko czepiaja, bo w koncu nie sa wazne jakies tam glupawe przepisy - ale misja i poslannictwo (czytaj: chwala i kasa)...

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 09:14:53

"przeczytalem cos takiego:"

Super.
A czy zwróciłeś wcześniej uwagę na:
'Hm, to jakoś tedy niezbyt towarzystwowe, za przeproszeniem, ciało by było?'

"KNAP powolal do zycia jakas pozastatutowa efemeryde,"

Naturalnie.
Tyle, ze pozastatutowa, to nie znaczy automatycznie 'sprzeczna ze statutem'.
Nie tylko wszak to wolno, co wyraźnie przepisem dozwolone.
Czy dopuszczalna jest 'pośredniość wyborów' - nie wiem, myślę, że może być do zaakceptowania.

Bezprawne natomiast byłoby np. finansowanie owego 'samorządu' ze srodków Zg,
bez odrębnej decyzji tegoż,
bądź przeniesienie kompetencji Komisji na Samorząd,
ale o tym jeszcze IMVHO zbyt wcześnie mówić.

Nie zgadzam się z Twoim - zupełnie bezsensownym IMVHO - przywołaniem
regulacji samorządu zawodowego.

Tyle formalnie, 'prawniczo'.

Natomiast faktycznie niniejsze mnożenie przewodnickich bytów
uważałbym raczej prywatnie, subiektywnie i zupełnie oczywiście bezpodstawnie
za szukanie na siłę stołków dla koleżeństwa-działactwa
i kolejny przykład bezwładu, niekompetencji, jałowości i bałaganu
w PTTK na odcinku i w temacie tzw. przewodnictwa.

Ale czy rzeczywiście muszę Ci to wyraźnie pisać?

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: Dudi
Data: 2005-12-06 09:38:43

Regulamin Wzorcowy Komisji, Rad i Zespołów ZG PTTK
Rozdział III Zasady tworzenia
§ 7

1. Komisje stałe wybierane są na krajowych naradach w głosowaniu tajnym, w liczbie uchwalonej przez naradę w ilości od 5 do 9 członków na okres kadencji Zarządu Głównego. Kadencje komisji stałych obejmują okres między krajowymi naradami. Do wyborów komisji mają zastosowanie zasady określone w ordynacji wyborczej stanowiącej załącznik do Statutu PTTK.

tyle wzorcowy regulamin - co dalej nie wiem bo ordynacja wyborcza jest........

Dudi

PS

Tyle, ze pozastatutowa, to nie znaczy automatycznie 'sprzeczna ze statutem'. - jezeli ma byc to jednostka organizacyjna ZG PTTK to nie masz racji - odsylam do ustawy o stowarzyszeniach

P.
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 10:04:37

"co dalej nie wiem bo ordynacja wyborcza jest........"

No właśnie.

"jezeli ma byc to jednostka organizacyjna ZG PTTK to nie masz racji"

Ale gdzieś Ty u mnie dostrzegł choć mgliście joZG?!
Toż wyraźnie od początku pisałem: 'pozastatutowa' 'nietowarzystwowa' 'konsultacje'...
Ale dobrze, że ten trudny konsensus w końcu osiągnęliśmy ;-))

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: ~A. Dreptaniec
Data: 2005-12-06 11:00:51

“O, znów tchórzyk-anonimek?”
“Ach, zabolało, Alicja-z-krainy-czar zatem jest wśród tych skrytykowanych, ale troszkę boi się przyznać i podpisać?”

Zanim ze złością trzepniesz w to, co uważasz za “kałużę”, rozejrzyj się przedtem, czy nie opryskasz innych!

Każdy ma prawo do zachowania choćby części swojej prywatności i jest to wyłącznie jego sprawą - NALEŻY to uszanować. (Chyba jesteś prawnikiem i nie nalezy Ci o tym przypominać).

Eksponowanie NIEDELIKATNOŚCI i uszczypliwości nie przysparza ani autorytetu, ani szacunku. Zachowanie skromności jeszcze nikomu nie zaszkodziło i nie stanowiło ujmy.

Pozdrawiam! Stary Dreptaniec (tchórzyk-anonimek).

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-06 15:13:44

Samorząd ma jakoby być niezależny od ZG PTTK i takie było wytłumaczenie faktu, że nagle i niespodziewanie pojawił się projekt jego powstania na KNAPIe. Moze nie do końca nagle bo podobno o tym mówiono już od roku ale my delegaci dowiedzieliśmy się o takich planach dopiero po rozpoczęciu KNAPu. Z tego co wiem to nie ma jakiegoś spisanego regulaminu działania samocządu, dopiero się spisze:-).
Ci którzy wnioskowali za tym żeby Komisja wybierała Samorząd a raczej dokoptowała sobie ludzi w drugich wyborach a nie aby Samorząd wybierał Komisję Przewodnicką uznani zostali niemal za wrogów ludu.

Głosowanie było jedno kto jest za przyjęciem uchwały o powstaniu Samorządu z którego wyłoni się Komisję Przewodnicką, ja głosowałam przeciw bo jakby logicznie myślac kolejna propozycja powinna być odwrotna jeśli chodzi o wybór członków, czyli najpierwKomisja potem Samorząd.
Kolejnej propozycji nie było...i kilkadziesiat osób pozostało z otwartymi buziami do końca KNAPu, i dali się na to nabrać zarówno starzy jak i młodzi przewodnicy. Podobno taka forma głosowania, jakby za najdalej idącymu wnioskiem, czyli czy powołać do zycia samorząd czy nie, była jedyną z punktu formalnego do przyjęcia.

Dlatego też pisałam wcześniej ze poczuliśmy się lekko zmanipulowani.

Nie wiem czy jasnotłumaczę problem głosowania, który zaistniał bo jestem jedynie skromnym historykiem a nie prawnikiem i mogę gdzieś ominać fachowe słownictwo.

es

Temat: Re: KNAP
Autor: Dudi
Data: 2005-12-06 15:50:54

> Samorząd ma jakoby być niezależny od ZG PTTK

to na jakiej zasadzie byl wybierany przez KNAP i wybierał potem KP ZG PTTK?

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: KNAP
Autor: Kuba
Data: 2005-12-06 18:25:37

"Zanim ze złością"

Ależ ja nie pisuję tu ze złością.

"trzepniesz w to, co uważasz za “kałużę”,

A cóż to takiego miałbym uważać tu za 'kałużę'?

"rozejrzyj się przedtem, czy nie opryskasz innych!"

Monitor ma szybkę. Nawet gdyby co prysnęło - nie doleci.

"Każdy ma prawo do zachowania choćby części swojej prywatności i jest to wyłącznie jego sprawą - NALEŻY to uszanować."

Toteż nie zmuszam nikogo do podawania nazwisk, adresów, kontaktów. Szanuję tę wolność dostatecznie.
Niemal tak bardzo, jak własną wolność wyrażenia opinii,
o sposobie, w jaki ktoś korzysta ze swojej wolności.

I jeżeli ktoś np. anonimowo poucza, mocno krytykuje, strofuje etc.,
to taka wolna anonimowość, w mojej równie wolnej opinii
oznacza z reguły zwykły brak odwagi cywilnej.
Śmieszny. Brzydko śmieszny.

"(Chyba jesteś prawnikiem i nie nalezy Ci o tym przypominać)."

Ależ skąd te wątpliwości?

"Eksponowanie NIEDELIKATNOŚCI i uszczypliwości"

To nie jest forum specjalnej troski, ani 'kraina łagodności',
a już zwłaszcza wówczas, gdy sią rozmawia
o problemach bolesnych i przykrych.
No i nikt czytać tego nie musi.

"nie przysparza ani autorytetu, ani szacunku."

A cóż mnie to miałoby obchodzić?

"Zachowanie skromności jeszcze nikomu nie zaszkodziło i nie stanowiło ujmy."

Ale fałszywa skromność to ponoć grzech.
A znów zbyt częste poklepywanie po ramieniu
(że już o członkach wysuniętych z ramienia na czoło pod płaszczykiem nie wspomnę)
to jakby molestowaniem nieco trąci.

"Stary Dreptaniec (tchórzyk-anonimek)."

Cóż, każdemu jego dowolny sposób przedstawiania się.

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-06 20:43:37

to na jakiej zasadzie byl wybierany przez KNAP i wybierał potem KP ZG PTTK?

na zasadzie tajnych i demokratycznych wyborów,
Samorząd ma mieć szersze pole działania i występowania do urzędów w sprawach przewodnickichniż Komisja Przwodnicka, podobno :-)

Ale generalnie prawda jest taka, ze on się dopiero tworzy a jego koncepcja skrystalizowała się chyba w nocy przed KNAPEm
Nie zapisałam nazwisk osób, które weszły do Samorządu, prosiłabym forumowiczów którzy byli na KNAPie o podanie ich.
es

Temat: Re: KNAP
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-12-06 21:09:13

> > to na jakiej zasadzie byl wybierany przez KNAP i wybierał potem KP ZG PTTK?
>
> na zasadzie tajnych i demokratycznych wyborów,

chyba nie zrozumiałaś pytania.
Dlaczego wobec tego KNAP na przykład nie wybrał nowego prezydenta RP?

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: KNAP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-12-06 21:18:06

>Dlaczego wobec tego KNAP na przykład nie wybrał nowego prezydenta RP?

Bo mógłby ich wyprowadzić na manowce, a konkurencji widocznie nie lubią.

Temat: Re: KNAP
Autor: eska1
Data: 2005-12-07 08:21:53

Pytanie zrozumiałam dobrze, odpowiedź była poniekad zartobliwa.

Poczytaj moje wcześniejsze posty..
Dlatego że wiekszość delegatów zadecydowała o powołaniu do życia Samorządu. Skutkiem tego głosowaliśmy na członków Samorządu, którzy z kolei wybrali spośrób siebie KG.
Taka była wola ludu, a opcja najpierw wybory do Komisji a potem Samorządu padła w powijakach.
es