Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Ceny Odznak w Oddziałach

wszystkich wiadomości w wątku: 9
data najnowszej wiadomości: 2005-12-04

Temat: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: Krzyś
Data: 2005-12-01 15:49:58

Moze niektórzy uznaja temat za wywoływanie "wilka z lasu" ale jakos tak sie zastanawiam nad pewna rzecza

Otóż odznake Przewodnika Sudeckiego PTTK dystrybuowac moga dwa oddziały Oddział Wrocławski PTTK i Oddział Sudety Zachodnie PTTK w pierwszym cena wynosi 50PLN a w drugim 48 PLN itu nasówa sie pytanie dlaczego jest taka róznica cen (pozatym O/Wroc nieposiada miniaturek odznaki przewopdnika sudeckiego)

Czy to jest normalne iz Oddział PTTK zarabia na materiałach statutowych ?
Wg mnie jesli cos jest "statutowe jest wszedzie w jednej cenie no moze z mała marżą.
A jesli na czyms mozna zarabiac to możliwosc dystrybucji powinny miec oddziały które zajmuja sie dana działalnością (np posiadaja koła przewodnickie) a nie tylko oddziały wybrane

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: Krzychu S.
Data: 2005-12-01 19:00:28

O 2 zł robisz tyle szumu?
Znam lepsze przebitki i to na znaczkach rajdowych. Zakupione za 1,30 a sprzedawane po 2 zł. A przecież wiadomo, że sprzedaje się ich o wiele więcej niż odznak przewodnickich....

Pozdrawiam

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: Krzyś
Data: 2005-12-02 00:17:00

No dobrze ale jesli to ma byc towar handlowy to wtedy prawo do zarabiania powinny miec wszystkie oddziały (moze wtedy cena była by niższa)

Krzys

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: chats
Data: 2005-12-02 06:06:41

Witam

"Otóż odznake Przewodnika Sudeckiego PTTK dystrybuowac moga dwa oddziały Oddział Wrocławski PTTK i Oddział Sudety Zachodnie PTTK w pierwszym cena wynosi 50PLN a w drugim 48 PLN itu nasówa sie pytanie dlaczego jest taka róznica cen (pozatym O/Wroc nieposiada miniaturek odznaki przewopdnika sudeckiego)"

Myślę, że dystrybutorem tak poważnej odznaki powinien być tylko jeden Oddział i nie było by żadnego problemu. Przecież odznakę Przodownika Turystyki Górskiej prowadzi tylko Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie i nikt nie narzeka.

"Czy to jest normalne iz Oddział PTTK zarabia na materiałach statutowych ?"

Uważam to za normalne, bo Oddział prowadzący dystrybucję danej odznaki ponosi przecież pewne koszty chociażby takie jak: zakup większej ich ilości, czy opłata za przesyłkę. Ktoś musi pokryć te koszty.

Pozdrawiam
Stach

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: Marcin Czerwiński
Data: 2005-12-02 07:00:04

Witam,

Różnica w cenie może być spowodowana chociażby momentem zakupu przez Oddział. Ostatnio w jednym z Wielkopolskich Oddziale udało mi się zakupić odznakę OTP w stopniu dużym srebrnym za ... 0,50 zł (tak dobrze napisałem 50 groszy :-))
A może ten, który sprzedaje taniej uzyskał większy upust :-)

Pozdrawiam – Marcin Czerwiński

Zapraszam na stronę: Oddział PTTK Pleszew
Pozdrawiam - Marcin

----------
zapraszam na stronę Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK: http://ktpzg.pttk.pl/

Moje galerie :)
http://picasaweb.google.pl/marcinekczerwinski
http://picasaweb.google.pl/zycie.marcina

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: Krzyś
Data: 2005-12-02 22:27:21

Oczywiscie problem byłby bo ośrodków przewodnictwa sudeckiego jest kilka.
Wg mnie rozwiązaniem problemu było by ustalenie ceny odgórnie albo zezwolenie na dystrybucje (oczywiscie ewidencjonowana) dla każdego oddziału posiadajacego koło przewodnickie (w tym wypadku przewodników sudeckich)
Koła zgłaszały by do COTG zapotrzebowanie na odznaki a COTG raz lub dwa razy do roku realizował by zamówienie (takie zamówienie zbiorcze zapewne było by chyba bardziej opłacalne niz zamówienia z poszczególnych oddziałów osobno).

A co do kosztów obsługi to chyba czas pomyślec nad oddzieleniem działalnosci statutowej od gospodarczej (O/Wrocławski prowadzi biuro turystyczne oraz wynajmuje lokale w swoim budynku) wiec to przychody z tej działalnosci powinny wspierac działalność statutowa a nie odwrotnie.

Krzyś

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: ~Bogusław Modelski
Data: 2005-12-04 10:13:48

W PTTK przepracowałem ponad 20 lat w O/PTTK Wrocław-Fabryczna, tak było że działalność gospodarcza zarabiała na działalność statutową. Dziś w dobie dużej konkurencji na rynku turystycznym niestety to powoli umiera, a więc z czegoś trzeba żyć. patrz ceny odznak turystycznych, a zwłaszcza najniżscych stopni, które mają zachecać do uprawiania turystyki w O/PTTK Mazowsze. Nie ma co bić piany na tzw. blachy przewodnickie, każdy przewodnik i tak zarabia na prowadzeniu wycieczek, a więc te 2 PLN odrobi.
Pozdrawiam

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: Krzyś
Data: 2005-12-04 21:57:36

Widze iż kolega przewodnictwo widzi tylko jako interes na którym zarabia sie kokosy jakoś u nas w kole dla większosci jest to pasja.

Zrozumiał bym to gdyby to był oddział który niema żadnych dochodów ale w tym wypadku jest to bodajze najbogatszy oddział we wrocławiu (przynajmniej patrąc po ilości etatów)
No ale na kazdego monopoliste jest sposób (chociazby kupowanie "blach" przy okazji pobytu w JG)

Krzyś

Temat: Re: Ceny Odznak w Oddziałach
Autor: Stanisław Łuć
Data: 2005-12-04 22:41:03

Jestem zszokowany ceną. Czy ta odznaka jest z jakiegoś szlachetnego kruszcu? Bo jeśli jest taka jak większość odznak turystycznych to nie powinna kosztować więcej niż 8-10 zł. Jakoś tyle płaciłem za odznakę przewodnika warszwskiego (wprawdzie kilka lat temu).
Wobec wielkości ceny, dwa złote już nie robią na mnie wrażenia.
Staszek
Staszek odszedł od nas 1 października 2020.
Pożegnanie Staszka:
https://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=43750