Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

I po KNATP

wszystkich wiadomości w wątku: 39
data najnowszej wiadomości: 2005-11-30

Temat: I po KNATP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-11-27 17:42:36

Właśnie wróciłam z KNATP. Było ponad 80 delegatów-przodowników TP z całej Polski. Dyskutowaliśmy o przywróceniu właściwej rangi przodownikom TP, o zmianach formy egzaminów dla kandydatów na przodowników, o zmianach w regulaminach OTP i Przodownika TP, o szlakach nizinnych, o zwiększeniu konkurencyjności w dystrybucji odznak OTP.
Oczywiście wybraliśmy nową zmniejszoną do 9 osób KTP.
Przewodniczącym KTP ZG ponownie został kol. W. Majdewicz-kolega z ogromną charyzmą i ciekawymi pomysłami w tp. Pozostałymi członkami zostali przodownicy minionej kadencji, którzy włożyli najwięcej wymiernej pracy na rzecz popularyzacji turystyki pieszej.
Ten skład Komisji odpowiada mi, ponieważ jest to skład już sprawdzony i zgrany i pracowity.

Monika P.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-11-27 18:20:10

A czy możesz napisać coś więcej?

W jakim kierunku te zmiany (regulaminu OTP, PTP, zasad egzaminacyjnych) mają pójść? No i jeśli to możliwe, podaj nazwiska nowych członków KTP.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-11-27 18:51:11

Proponowałam, aby egzaminy były dwustopniowe: praktyczny w terenie z mapą i teoretyczny w formie testu lub zestawu pytań z danego województa. Miałyby być zdeponowane w KTP ZG, aby nie było przecieków. Zmiany w OTP dotyczyły Siedmiomilowych Butów, aby młodsze i starsze dzieci mogły zdobywać ( tak mi się wydaje), poprawa błędów stylistycznych i gramatycznych, słowotwórczych w regulaminach Mł.PTP i PTP tak, aby zapisy były jednoznaczne. Proponowane były zmiany w dużych OTP ( chodziło o opisy tras ), weryfikacja szlaków nizinnych pod wzgledem bezpieczeństwa, aby nie przebiegały po szosach. Pozostałymi członkami KTP ZG są: K. Bielecki - Radom, S. Łuć - Warszawa, J. Zwierz - Warszawa, Ela Nowak - Olsztyn, H. Antkowiak -Legnica, R. Bałabuch - Puławy, A. Stróżecki - Zawiercie, R. Cholewa - Zabrze. To są osoby najbardziej pracowite w ubiegłej kadencji i myślę że tak będzie teraz. Dostali od nas mandat zaufania.
W zasadzie Komisja została wybrana w pierwszym głosowaniu. Dogrywka dotyczyła dwóch kolegów i po tym głosowaniu została rozstrzygnięta.

Pozdr.
Monika P.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-11-27 19:26:30

> Proponowałam, aby egzaminy były dwustopniowe: praktyczny w terenie z mapą i teoretyczny w formie testu lub zestawu pytań z danego województa.

bardzo dobry pomysł.
Przeszedł?
Bo próba wprowadzenia obligatoryjnych egzaminów praktycznych na PTG została zdecydowaną większością odrzucona.

> Miałyby być zdeponowane w KTP ZG, aby nie było przecieków.

zapytam niedelikatnie: a po co?

Jeśli będzie załóżmy po 100 czy nawet 70 pytań dla każdego województwa to naprawdę ich ujawnienie niewiele zmieni a przynajmniej ukierunkuje zdających. W końcu o to chodzi żeby taki zdający znał odpowiedź na wszystkie pytania a tym samym posiadał stosowną przekrojową wiedzę.

Rozumiem że głosowaliście nad rekomendacjami dla nowej KTP. Czy jakiś deadline czasowy też został określony?

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-11-27 19:56:10

Wnioski z dyskusji zostały przegłosowane i przyjęte jednogłośnie. Ich realizacja należy do Komisji.
Nad formułą egzaminu teoretycznego trzeba bardzo dobrze popracować. Moja propozycja była taka jaką podałam, ale ona również nie jest doskonała i wymaga dopracowania.

Bardzo mi zależy, aby egzaminy były poważne. Kiedy robiłam pierwsze uprawnienia III stopień, komisja egzaminacyjna składała się z kilku osób. Siedzieli oni przy oddzielnych stolikach i każdy pytał z innego przedmiotu: geografii, topografii, historii, krajoznawstwa, historii sztuki, etnografii, regulaminów, statutu PTTK, organizacji imprez i rajdów, pierwszej pomocy. Były przygotowane pytania i wybierało się losując. Oczywiście był egzamin praktyczny w terenie i zaliczenie pozytywne rajdu na orientację. Tak było-to był 1978 rok.

Pozdr.
Monika P.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Dudi
Data: 2005-11-27 21:08:08

przepraszam Moniko,

ale zupełnie już nie rozumiem o co chodzi:

1) piszesz że egzamin teoretyczny: "..., topografii, historii, krajoznawstwa, historii sztuki, etnografii, .., statutu PTTK, organizacji imprez i rajdów, pierwszej pomocy" - czy to przypadkiem nie powinno wchodzic w zakres egzaminu po szkoleniu ogólnym (czy bardziej po swojsku OT)?

2) oraz: "Siedzieli oni przy oddzielnych stolikach i każdy pytał z innego przedmiotu" - przepraszam a czy egzaminy nie powinny odbywac sie komisyjnie?

3) "Były przygotowane pytania i wybierało się losując" - wlasnie byly przygotowane! - nie słyszalem ostatnio (poza jednym) o PRZYGOTOWANYM egzaminie przodownickim - mamy tak genialnych ze egzaminy ustne sa robione ad hoc na zasadzie - a gdzie kolega byl - a to zapytamy o teren gdzie nie byl...

4) jaki ma byc cel egzaminu PRAKTYCZNEGO dla kandydatów na PTP? - sprawne posługiwanie się mapą - na OT i mala srebrna OTP wiec pewnie umie, organizacja imprez? - coz, w jaki sposob i ile osob mozna w ten sposob przeegzaminowac? ile ma trwac taki egamin i kto go bedzie finansowal? czyzby zdajacy?

5) pisalas wczesniej ze jest pomysl zeby deponowac pytania pisemne w KTP ZG - pomijam sensownosc takiego rozwiazania - ale sprobuj na kartce rozpisac procedure takiego postepowania: kto i kiedy - przygotowuje, przesyla, odsyla, otwiera, sprawdza... te egzaminy

podsumowujac - mam nie odparte wrazenie ze po raz kolejny P.T. Dzialacze uchalili ze "ma byc lepiej" - nie zastanawiajac sie nie tylko co do sensownosci tych dzialan, ale takze okreslajac metod osiagniecia przedstawionych celow...

pozdrawiam

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-11-27 21:28:14

Napisałam jak było dawniej kiedy przede wszystkim były kursy, bo były pieniądze. Teraz egzaminy są ustne i eksternistyczne. Komisja składa się, jak na naszych egzaminach, z dwóch osób i pytają ze wszystkiego. Jeżeli oddział zdobedzie pieniądze na kurs i zgłosi się minimum 15 chętnych to kurs się odbywa i po nim egzaminy. Obecnie tak się dzieje bardzo rzadko.
Podałam wnioski świezo uchwalone, ale jak wiesz każdy wniosek wymaga dopracowania w realizacji w Komisji.
Nie należy tego negować, tylko pracować nad właściwą formą. Wiem,że tak będzie. Środowisko PTP doskonale mnie zrozumiało.

Pozdr.
Monika P.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-11-27 21:43:48

Zapomniałam dopisać o egzaminie praktycznym.
Polegałby na odbyciu dwóch wycieczek pieszych, które odcinkami prowadziliby kandydaci na PTP i przy mijanych obiektach opowiadali o nich. Mieli by do dyspozycji mapę busolę i swoją pamieć wewnętrzną. Towarzyszyły by im dwie osoby z komisji egzamianyjnej lub inni Przodownicy wskazani.
Nasza praca jest społeczna, a trasy na przejście tak można ułożyć, aby koszty przejazdu nie były duże.
Pamiętaj, że wszystkie egzaminy na PTP odbywają się pod kontrolą KTP nawet te które robi moja oddziałowa Komisja, bo ona nadaje uprawnienia przodownickie nikt inny.

Pozdr.
Monika P.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Dudi
Data: 2005-11-27 22:18:47

> Jeżeli oddział zdobedzie pieniądze na kurs

skoro praca jest spoleczna to o jakich pieniadzach mowimy?

> zgłosi się minimum 15 chętnych to kurs się odbywa

a skad ta liczba - z czego to wynika?

> Nie należy tego negować

ja nie neguje koniecznosci usystemastyzowania egzaminow lecz pragne wykazac ze nie tedy droga - uchwalono juz jaka ma byc forma, kto to ma robic itp., a nie wiadomo po co i na co to wszystko, jakie umiejetnosci i wiedze powinien posiadac kandydat na PTP...
z drugiej strony, co najmniej smieszna wydaje sie chec centralizowania egzaminow i pozostawienia kwestii kursow i egzaminow wylacznie KTP ZG (dziewieciu osob) i zaufanych komisji - to co juz wlasnej kadrze nie wierzymy? a moze zamiast ograniczac mozliwosci egzaminowania pomyslec o ich porzadnym dokumentowaniu? ciekawe ile wtedy komisji dotychczas tak swietnie ponoc egzaminujacych bedzie w stanie rzetelnie udokumentowac swoja prace?...
i jeszcze jedno - moze lepiej bylo zaczac od wydania porzadnych materialow dla kursantow i prowadzacych kursy...

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Marcin Czerwiński
Data: 2005-11-28 07:15:33

witam,

widzę, że szybko już opisałaś sytuacje na KNAP (taki skrót był na WSZYSTKICH dokumentach narady) - ja jeszcze nawet nie siedziałem w pociągu :-)
Co do władz to miałem nadzieję, że dostanie się jedna osoba z poza poprzedniej komisji - no cóż nie udało się nikomu.
Jeśli chodzi o dyskusje na naradzie to ... nic za bardzo nie mam do powiedzenia, ponieważ nie udało mi się nawet przysłuchiwać (dużo pracy w komisji skrutacyjnej) :-)
Mam nadzieję, że nowa komisja będzie nadal tak prężnie działała jak w poprzedniej kadencji i uda się przeforsować wiele nowych pomysłów.

pozdrawiam - Marcin Czerwiński
Pozdrawiam - Marcin

----------
zapraszam na stronę Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK: http://ktpzg.pttk.pl/

Moje galerie :)
http://picasaweb.google.pl/marcinekczerwinski
http://picasaweb.google.pl/zycie.marcina

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Amotolek
Data: 2005-11-28 07:37:36

"Co do władz to miałem nadzieję, że dostanie się jedna osoba z poza poprzedniej komisji - no cóż nie udało się nikomu."

To chyba nic nowego w 4 literach?

Za dużo się mowi i pisze o dostepie mlodych do funkcji, a jak to wygląda w praktyce, to każdy widzi :-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: I po KNATP
Autor: eska1
Data: 2005-11-28 08:05:19

Za dużo się mowi i pisze o dostepie mlodych do funkcji, a jak to wygląda w praktyce, to każdy widzi :-(

Masz rację niestety. Już teraz wiem czego mój kolega który wszedł do władz przodownickich stwierdził, ze na KNAP mogę iść a i tak nikt mnie nigdzie nie wybierze.
Intuicja czy co??:-)
A może za pyskata jestem:-)
Zobaczymy KNAP już za pare dni.
Pozdrawiam z jesiennych Puław
es

Temat: Re: I po KNATP
Autor: JAK
Data: 2005-11-28 08:21:04

>Bardzo mi zależy, aby egzaminy były poważne. Kiedy robiłam pierwsze uprawnienia III stopień, komisja egzaminacyjna składała się z kilku osób. Siedzieli oni przy oddzielnych stolikach i każdy pytał z innego przedmiotu: geografii, topografii, historii, krajoznawstwa, historii sztuki, etnografii, regulaminów, statutu PTTK, organizacji imprez i rajdów, pierwszej pomocy. Były przygotowane pytania i wybierało się losując. Oczywiście był egzamin praktyczny w terenie i zaliczenie pozytywne rajdu na orientację. Tak było-to był 1978 rok.

Witam,
a czy Wysoka Narada dla Wybranych (niestety nie dostaliśmy zaproszenia mimo zgłoszenia w terminie swojego przedstawiciela tj. przewodniczącego OKTP - przewodniczącego Referatu OTP) zastanawiała się, jak ułatwić dostęp do materiałów szkoleniowych i obniżyć koszty szkoleń, np. przez wydanie poradnika multimedialnego kandydata na PTP (na CD w cenie np. 10 zł z testami, regulaminami, ilustracjami, itp.) i przeprowadzanie egzaminu teoretycznego np. przy pomocy internetu (w formie guizu), w całej Polsce, o tej samej godzinie. Wówczas wystarczyłoby tylko w cześci praktycznej zobowiązać kandydatów do udziału w OWRP, gdzie byłby czas na rozmowę z kandydatem, uwagi i sugestie i na koniec egzamin.
Ponadto od wielu lat brakuje mi strony internetowej komisji, wszak najwięcej turystów, to turyści piesi (i cisi), bo nic o nich nie słychać. Głośno tylko o "góralach".

Pozdrawiam
Jurek Kwaczyński
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-28 09:09:51

> Za dużo się mowi i pisze o dostepie mlodych do funkcji, a jak to wygląda w praktyce, to każdy widzi

Czy to aby nie Demokracja? Jeżeli wynik wyborów jest uczciwy (nie zmanipulowany), to do tego wyniku nie możemy mieć obiekcji. Możemy jedynie przysłowiowo "pluć sobie w brodę", że młodzi kandydaci nie potrafili przedstawić swoich racji w taki sposób, by większość elektoratu przekonać do swojego programu wyborczega .
Pozdrawiam
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-28 09:14:53

Po prostu trzeba przekonać delegatów do swoich pomysłów. To wszystko. Jeżeli były one z innej planety, to trzeba zejść na Ziemię i skorygować program wyborczy do realnych wymiarów.
Pozdrawiam
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-28 09:17:28

KTP ma przynajmniej jakieś info w internecie a KTG jeszcze go nie posiada. Czy "górale" są głośniejsi od "piechurów", trudno zawyrokować. Każda dziedzina dla jej sympatyków jest ważniejsza.
Ty Jurku, jak pamiętam listę delegatów na KNTG w Zakopanem, też miałeś tam być (chyba się nie mylę?), więc wiedziałbyś osobiście czy "górale" są głośni czy nie.
Pozdrawiam
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-11-28 09:20:18

No OK.

Byłeś na KNAG/KNTG, siedziałeś za stołem prezydialnym.

Czy słyszałeś żeby kandydaci przedstawiali swoje programy wyborcze?

Jak można przedstawić cokolwiek, skoro "prezentacja kandydatów" polega na tym że jednocześnie rozdawane są karty do głosowania i przewodniczący obrad wyczytuje nazwiska kandydatów?

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: I po KNATP
Autor: JAK
Data: 2005-11-28 09:27:54

>Ty Jurku, jak pamiętam listę delegatów na KNTG w Zakopanem, też miałeś tam być (chyba się nie mylę?), więc wiedziałbyś osobiście czy "górale" są głośni czy nie.

Witam,
w Zakopanem był za mnie "młody PTG". Przysłuchiwał się dyskusji, przekazał mi wszystkie sprawy. Nie mógł głosować, ale to jest bez znaczenia. Ja usprawiedliwiałem swoją nb z kilku powodów. Nie bedę tu wyjaśniał tych spraw.
A swojego zdania nie zmienię, bo widać to bez wątpliwości zwłaszcza po ostatnich wyborach władz PTTK.

Pozdrawiam

Jurek Kwaczyński

P.S. Nic nie mam do "górali", wszak sam jestem PTG i zwiedziłem góry całej Europy, a nawet .... świata. Szkoda tylko, że to było kiedyś i "se ne vrati".
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Marcin Czerwiński
Data: 2005-11-28 09:50:33

Witam,

o ile mi wiadomo trwają już prace nad stworzeniem strony internetowej Komsji Turystyki Pieszej.

Pozdrawiam
Marcin Czerwiński
Pozdrawiam - Marcin

----------
zapraszam na stronę Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK: http://ktpzg.pttk.pl/

Moje galerie :)
http://picasaweb.google.pl/marcinekczerwinski
http://picasaweb.google.pl/zycie.marcina

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Amotolek
Data: 2005-11-28 12:00:30

"Czy to aby nie Demokracja? Jeżeli wynik wyborów jest uczciwy (nie zmanipulowany), to do tego wyniku nie możemy mieć obiekcji."

fajnie to piszesz Zbyszku. jak to mawiał Wacek Pawlak: - "co Ty mi tu gazety czytasz"?

"Możemy jedynie przysłowiowo "pluć sobie w brodę", że młodzi kandydaci nie potrafili przedstawić swoich racji w taki sposób, by większość elektoratu przekonać do swojego programu wyborczego "

Czy program, jaki przedlożył tu na forum Łukasz był taki kiepski? A inni? Jak mieli przekonac na Zjeździe, skoro Zjazd Krajowy zdominowały: absurdalny monolog n/t statutu oraz pożal się Boże późniejsza dyskusja na ten temat?A takze inne aferki, o których będzie na priva :-) !

Dla mnie najwazniejsze sa wypowiedzi, ze jest fajnie Moniki oraz zawód Eli, ze znowu tylko "sami swoi".
A w tych samych swoich niestety za mało Pawlaków, a za wielu Karguli. i tyle tego by bylo w tej kwestii. :-(

Oczywiscie Kargul z filmu to był chlop znający jezyki, nawet europejskie:-), ciekawy swiata , hameryki, więc i internetu także. gdyby zył w naszych czasach to napewno by pisywał do forum ZG PTTK.
A bardziej zakuty łeb to był raczej ciemny chłop Pawlak, co krzyczał tylko : zamknąc forum, zamknąć forum... :-).

Z góry serdecznie przepraszam, szanowne Kolezeństwo , milych i sympatycznych czytaczy że wszelkie podobieństwo do członków rzeczywistych i urojonych jest tu całkowicie zamierzone i nie przypadkowe, a nawet tendencyjnie spersonifikowane, jakby co :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: I po KNATP
Autor: chats
Data: 2005-11-28 12:27:06

Witam

>To chyba nic nowego w 4 literach?

A my kolejne 4 latka bedziemy chodzić pieszo!!!

Pozdrawiam
S...krotka

Temat: Re: I po KNATP
Autor: chats
Data: 2005-11-28 12:32:00

Witam

>...np. przez wydanie poradnika multimedialnego kandydata na PTP (na CD w cenie np. 10 zł z testami, regulaminami, ilustracjami, itp.)

W zupełności zgadzam się Jurkiem. Takie materiały mogą zakupić nawet Oddziały, by pomóc przygotować kandydatów na PTP.

>...wszak najwięcej turystów, to turyści piesi (i cisi), bo nic o nich nie słychać. Głośno tylko o "góralach".

Widocznie z gór lepiej słychać wołanie.

Pozdrawiam
S...krotka

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Amotolek
Data: 2005-11-28 12:52:14

"A my kolejne 4 latka bedziemy chodzić pieszo!!!"

Pieszo, ale w ostrogach! :-)
Tzn. chodzić bez zmian ale szparko komunikować się (na zlośś babci!) przy pomocy forum. I to by była taka nowa świecka tradycja! :-). Taką mam teraz nowa koncepcję :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: I po KNATP
Autor: JanMaciej...
Data: 2005-11-28 15:17:25

Daje się zauważyć pewien przerost formy nad treścią.

Z pewną nieśmiałością napiszę, że na ogół PT Działaczki i Działacze chodzą pieszo na nizinach i w górach,
więc nie powinno być problemu donośności wypowiedzi.

Chyba, że jak powyżej napisano >> I to by była taka nowa świecka tradycja.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-28 19:24:06

> Czy słyszałeś żeby kandydaci przedstawiali swoje programy wyborcze?

Nic takiego nie miało miejsca, ale zauważyłem również, że większość uczestników znała się jak przysłowiowe "łyse konie". Znali więc również możliwości kandydujących. Zauważyłeś, że w drugiej turze wyborów przeszły te same osoby, które w pierwszej nalazły się na miejscach kfalifikujących się gdyby dostali wystarczającą ilość głosów.
Tak samo było na Zjeździe. Nie wypowiedzi kandydatów, ale osoba (dokonania?) kandydata kwalifikowała do otrzymania wystarczającej ilości głosów.
Żadna prezentacja niczego tu by nie zmieniła.
Pozdrawiam
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-28 19:29:39

Najważniejsze czego brakuje młodym w PTTK, to cierpliwość. Niestety nie da się (na razie) zrobić rewolucji w tym Towarzystwie. Może jak radykałowie zdobędą większość, ale to się na razie nie uda. Starsi (cztaj doświadczeni) działacze będą bronić przeszłości (tradycji) jak Częstochowy. Zmiany w PTTK zachodzą ponieważ wymuszają je np. sytuacja gospodarcza w kraju, zmiany w obowiązującym prawie itp przyczyny. Na rewolucję trzeba jeszcze zaczekać. W PTTK konieczny jest spokój i rozwaga, a napewno będzie lepiej. I więcej cierpliwości.
Pozdrawiam
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-28 19:51:35

> Czy program, jaki przedlożył tu na forum Łukasz był taki kiepski? A inni? Jak mieli przekonac na Zjeździe, skoro Zjazd Krajowy zdominowały: absurdalny monolog n/t statutu oraz pożal się Boże późniejsza dyskusja na ten temat?A takze inne aferki, o których będzie na priva !

A kto wybrał takich delegatów na Zjazd? Sami się wybrali? To przecież takim ludziom ufają członkowie w Kołach, Oddziałach i na Konferencjach Wojewódzkich.

Ładnie potrafisz każdy problem sprowadzić do zachowań postaci z filmu, ale to jest nasze, polskie piekiełko. Odzwierciedlenie naszych charakterów.
Jesteśmy krajem pieniaczy, dostrzegających źdźbło w oku sąsiada a widzący belki w swoim, jak mówi pewne Pismo. Lubimy przebrzydzać, naśmiewać się, krytykować, ale nic z tego nie wynika i przez to stajemy się jeszcze bardziej rozgoryczeni. Żółć nas zalewa.
My, tu dajemy gotowe recepty na uzdrowienie wszystkiego, a ONI nie chcą nas słuchać, nas nie wybierają, nas "olewają". Myślę, że nie tędy droga. Trzeba cierpliwości i pracy, a efekty przyjdą same. Wcześniej lub później ale napewno zmiany nadejdą . Ja w to (naiwnie?) wierzę.
Pozdrawiam
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Amotolek
Data: 2005-11-28 23:57:33

"Tak samo było na Zjeździe. Nie wypowiedzi kandydatów, ale osoba (dokonania?) kandydata kwalifikowała do otrzymania wystarczającej ilości głosów."

No tu troche już przesadziłeś. Jaka osobowość , jakie dokonania? Cholernie zajeżyste kunktatorstwo pzrechodziło i tyle, przynajmniej jeżeli chodzi o Zjazd. A że wycieto paru etatowych pracowników ZG, co się pchali do ZG? No to chyba dobrze, ale takie bajeczki jak teraz, to nie dla nas Brunner:-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: I po KNATP
Autor: JanMaciej...
Data: 2005-11-29 09:54:47

z.klose > My, tu dajemy gotowe recepty na uzdrowienie wszystkiego, a ONI nie chcą nas słuchać, nas nie wybierają, nas "olewają". Myślę, że nie tędy droga. Trzeba cierpliwości i pracy, a efekty przyjdą same. Wcześniej lub później ale napewno zmiany nadejdą .
Ja w to (naiwnie?) wierzę.

Nic samo się nie psuje, to i samo się nie naprawi.
Czyżbyś wierzył, że ten co zepsuł „zegarek” potrafi go naprawić?

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Amotolek
Data: 2005-11-29 11:06:35

"Pozostałymi członkami zostali przodownicy minionej kadencji, ................................
.............Ten skład ............ odpowiada mi, ponieważ jest to skład już sprawdzony i zgrany ..........."

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Zegareczek????? Ale jaja!
Coś sobie pomyślałem i nawet z jednym organem mi się to na wprost skojarzyło :-); oczywiście staro-nowym, tuż po Zjeżdzie Krajowym. Ale wykonam "telefon do przyjaciela", to mi życzliwy Delegat może podpowie słowa, ktore mi się teraz cisną na usta, a nie przechodzą przez gardło. :-) ;-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-29 12:15:54

A wiesz, że nie podejrzewałem, że warszawka jest taka zażarta. Otwierasz mi oczy.
Ślązacy to jednak strasznie naiwny naród. Wiem po sobie.
Zdrówka życzę
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-29 12:20:02

> Nic samo się nie psuje, to i samo się nie naprawi.

PTTK ma juz 55 lat, więc przeżyło nie jedną rewolucję i nie jednego działacza - uzdrawiacza. Za kolejne 55 lat okaże się czy coś się zmieni. Chyba, że umrze razem ze "starą gwardią" działaczy (tak jak Powstańcy Śląscy w Związku Powstańców Śląskich). Cierpliwości.
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Amotolek
Data: 2005-11-29 15:14:10

Fajne są Ślązaki, spoko! Ślązaczki też zajeżyste. I to od małego. Tu w centrali po postu panują wilcze prawą, w samym mieście, w okolicach i tyle. Do tego się wszedzie do władzy pchaja Ci mazowieccy z trójkąta bermudzkiego: Radom, Siedlce, Ursus i jest, jak jest.
Na chwilę ustaniesz w biegu i już po Tobie!
Keep on running! :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-11-29 16:32:23

No comment :-(

Monika P.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: eska1
Data: 2005-11-29 20:44:02

Ha, a KNAP już za trzy dni, pogadałam dziś z kolegą z cenntralnej Polski :-) i stwierdził że to będzie jeden wiellki knot i na pwno wybrani zostaną ci sami znajomi i przyjaciele królika.
Wiecie mi nie zakeży aby być członkiem przy włądzy:-) bo nie mam czasu i kasy na wyjady i narady które niczego nie wnoszą, ale jeżeli faktycznie będzie tak ze pprzez dwa dni pooleje się jedynie wodosłowie i piwo a za owo lanie delegaci muszą zapłacić to juz budzi to mój protest, zobaczymy, relację zdam na swierzo, najwyz dostanę nmiejsce na jakiejś czarnej liscie:-)
es

Temat: Re: I po KNATP
Autor: z.klose
Data: 2005-11-29 21:26:38

Nic nie piszesz o swoich oczekiwaniach czy propozycjach, jak sobie wyobrażasz ewentualną swoją pracę w Komisji ds przewodnictwa ZG.
z.klose

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-11-29 21:36:28

Przecież możesz zgłosić swoją osobę do władz podczas KNAP. Głosowanie jest tajne. Możesz w dyskusji podważyć kompetentność poprzedniej Komisji. To Ci wolno. Ale czy cię wybiorą, czego życzę, tego nikt póki co nie wie. Możesz głośno powiedzieć, że Xsińki jest be, a Ykowski jeszcze gorszy. Po to jest KNAP, aby wybrać dobrą Komisję.
Jesteś przed naradą więc nie spekuluj jak może być i kto zasiądzie we władzach, bo może być totalna klapa lub sukces.
Na naszej naradzie członkowie Komisji ( z wyjątkiem dogrywki, a kolega z dogrywki zdobył ponad 40 głosów) z przewodniczącym dostali największą liczbę głosów, reszta przepadła z kretesem. POdważanie tych wyborów przez osoby nie mające nic wspólnego z TP jest mocno nie na miejscu.

Monika P.

Temat: Re: I po KNATP
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-11-30 02:41:55

> Nic nie piszesz o swoich oczekiwaniach czy propozycjach, jak sobie wyobrażasz ewentualną swoją pracę w Komisji ds przewodnictwa ZG.

a kogo to obchodzi?

przecież w realu głosuje się na nazwiska a nie programy. Tak jak było na KNAGu/KNTG.

A tak BTW ta "Komisja ds przewodnictwa ZG" to się nazywa Komisja Przewodnicka.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: I po KNATP
Autor: eska1
Data: 2005-11-30 08:57:16

Mówiac szczerze słyszałam , ze tak to wyglada i to od osób które były na KNAPIe i są w PTTK o wiele dłużej ode mnie.
Zobaczymy
Pozdrawiam z jesiennych Puław, mokrych bardzo dzisiaj
es