Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Kilka wrażeń z Beskidu Sądecki

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2005-11-23

Temat: Kilka wrażeń z Beskidu Sądecki
Autor: Ariel Ciechański [82.160.123.2]
Data: 2005-11-07 22:41:20

Żeby nie było zarzutów, że offtopicznie ;-) to pierw kilka wrażeń z Bacówki nad Wierchomlą. Niegdyś na preclu przetoczyła się burzliwa dyskusja na temat nowego dzierżawcy... No i właśnie... Nocowałem nad Wierchomlą z żoną z 5 na 6.11.2005 i powiem szczerze, że nie rozumiem tej całej histerii, którą rozpętano na prg. Ba!!! całkowicie się zgadzam z Łukaszem, że obecny dzieżawca doskonale czuje przysłowiowego bluesa. Z rzeczy które mi były potrzebne wszystko było w najlepszym porządku. Mieliśmy żoną do własnego użytku trójeczkę, bez problemu dostaliśmy zniżkę 20%, w kominku wesoło trzaskał ogień, wrzątek zgodnie z prastarym górskim zwyczajem za darmo, ciepły prysznic a wieczorem prąd z agregatu :-) Do tego pięknie widoczne za oknem Tatry a wewnątrz przygrywający na gitarze znajomy szefa schroniska. Tak więc miejsce jaknajbardziej klimatyczne:-).
Trochę offtopicznie - uwagę zwracały bardzo dobrze oznakowane szlaki - żółty z Muszyny przez Szczawnik do węzła szlaków pod Pustą Wielką (nb bardzo dobra widoczność z nawet majaczącą się w oddali charakterystyczną sylwetką Dibalaka). Dalej niebieski na Runek i główny grzbietowy czerwony w kierunku Jaworzyny też dość dobrze wyznakowane. Bardzo dobrze, a nawet zbyt dobrze ;-) oznakowany jest także szlak zielony z Jaworzyny Krynickiej do Złockiego.
pozdr.
CAr.
PS. W długi weekend zamierzam skorzystać z usług nowego dzierżawcy Hali Łabowskiej. Dziś z wielkim trudem udało mi się u niego zarezerwować nocleg - kwestia zmiany abonenta telefonu stacjonarnego nie została jeszcze rozwiązana, natomiast najpewniejszą formą łaczności są sms-y, gdyż zasięg Orange pozostawia w tym miejscu wiele do życzenia.

Temat: Re: Kilka wrażeń z Beskidu Sądecki
Autor: Szymon R. [83.16.99.114]
Data: 2005-11-08 09:32:52

Cześć!

Możesz podać (może być na priva) nowy nr do schroniska na Łabowskiej? Bo chce się z nowym dzierżawcą skontaktować (patrz stopka), bo dzwonie i dzwonie, a tu nic.
--
Pozdrawiam
Szymon

Klub Górski Zdobywcy http://zdobywcy.zywiec.pttk.pl
Bacówka na Krawcowym Wierchu http://krawcow.pttk.pl
Noc Krawculi http://krawcow.pttk.pl/nockrawculi/
GG: 2461026

Temat: Re: Kilka wrażeń z Beskidu Sądecki
Autor: Ariel Ciechański [212.87.19.11]
Data: 2005-11-14 08:18:53

No to wrażeń ciąg dalszy :-) Szlak niebieski z Piwnicznej na Halę Łabowską - trudny, i miejscami brak znaków (wycinka drzew). Schronisko na Hali Łabowskiej pod nowymi rządami Mariusza po prostu poezja, skromny bo jeszcze skromny bufet, ale za to nowa jakość w postaci np. kiełbasy. No i ta atmosfera :-). Zanosi się na kolejne bardzo kilmatyczne miejsce na turystycznej mapie Beskidów. Gorąco polecam "nową" Halę Łabowską - gospodzarz schroniska bardzo życzliwy "placekaowcom". Był wrzątek za "Co łaska", gorący prysznic, rozpalony kominek i ciepło w pokojach. Jednym słowem rewelacja.
Czerwony szlak do Rytra i dalej na Niemcową bez zstarzeżeń. Podobnie ze szlakiem żółtym z Niemcowej do Piwnicznej.
Pozdr.
CAr.

Temat: Re: Kilka wrażeń z Beskidu Sądecki
Autor: Bukowe_Berdo [84.205.223.250]
Data: 2005-11-23 21:35:06

Witam!
Hala Łabowska? Byłem w schronisku bodajże 6 listopada i odniosłem same pozytywne wrażenia. Po nocce na szlaku zeszliśmy tam z samego rana i niech wystarczy (za recenzję oczywiście) wypowiedź kolegi: "To są GÓRY!!!!!!!!"
POZDRAWIAM.