Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Młodzieżowy Przodownik TP

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2005-10-27

Temat: Młodzieżowy Przodownik TP
Autor: Stanisław Łuć
Data: 2005-10-27 21:37:37

W odpowiedzi na pytania Salvatora odpowiadam, że można uczęszczać na kurs nie posiadając spełnionych wszystkich wymagań regulaminowych. Egzamin na "dorosłego" przodownika TP dotyczy tylko poszerzanego regionu uprawnień - jest więc znacznie łatwiejszy. Nie znaczy to jednak, że egzaminator nie może zapytać o regulamin. Takie pytania są zadawane nawet tym, którzy posiadając uprawnienia na np. dziesięć województw rozszerzają je. Po prostu okazało się, że niektórzy przodownicy już zdążyli zapomnieć o różnych zasadach; chcemy ich zmotywować do ponownego przejrzenia regulaminów OTP, przodownika TP, instrukcji weryfikacyjnej itd.

W podobnie brzmiącym temacie Tomek słusznie zwrócił uwagę na istniejące błędy i niekosekwencje w regulaminie Młodzieżowego Przodownika TP. Spodziewam się, że nowo powołana Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK zechce w pierwszej kolejności zająć się nowelizacją regulaminów i poprawić podobne "kwiatki".
Sam się zastanawiam, jak to się stało, że zatwierdziliśmy regulamin z takimi błędami. Wypada uderzyć się w piersi: bum, bum.
Jednocześnie proszę o nadsyłanie informacji o podobnych błędach (wolałbym na papierze, ale jeśli to zbyt kłopotliwe - niech będzie mailem). Obiecuję dołączyć te materiały do gromadzonych przez KTP uwag dotyczących wszelkich regulaminów związanych z turystyką pieszą.

I przypomnienie: 27 listopada 2005 roku odbędzie się w Warszawie Krajowa Narada Aktywu Turystyki Pieszej, w trakcie której wybrany będzie nowy - zgodnie z decyzją ostatniego Walnego Zjazdu - zmniejszony, dziewięcioosobowy skład Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK na kolejną, czteroletnią kadencję.
Informacje o KNATP zostały rozesłane do oddziałów.

Stanisław Łuć
luciak(at)op.pl
Staszek odszedł od nas 1 października 2020.
Pożegnanie Staszka:
https://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=43750

Temat: Re: Młodzieżowy Przodownik TP
Autor: Amotolek
Data: 2005-10-27 22:30:02

"Sam się zastanawiam, jak to się stało, że zatwierdziliśmy regulamin z takimi błędami. Wypada uderzyć się w piersi: bum, bum."

Na szczeście ogólne, nie wy jedni przepuściliście jakieś tam knoty w regulaminach. Jest tego spora garstka knotów więc w nowej kadencji i inne komisje (nie wymieniając) też będą miały co skorygować. Problem polega tylko na tym, że Ty swój błąd widzisz i czujesz, a inni z uporem godnym lepszej sprawy co raz piszą na swoich stronach, że taki czy siaki regulamin jest śliczny. :-(
Pozostaje tylko liczyć na to, że tamci (jak sie ockną) to powinni sie nie uderzać w piersi, tylko trzasnąć w łeb?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć