Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Młodzierzowy Przodownik TP

wszystkich wiadomości w wątku: 13
data najnowszej wiadomości: 2005-10-27

Temat: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Salvator
Data: 2005-10-24 00:34:22

Witam jako że po rozmowie z prezesem odziału wszystko mi się poplątało licze na pomoc forumowiczów

Chce iść na kurs i pytanie numer 1

Szefo powiedział ze mam iść na kurs razem z normalnymi przodownikami a czy an młodzierzowego niema osobnego kursu ??? Czy kurs jest 1 a tylko egzaminy inne ??

Wymagania powiedziane jest że musze posiadać małą otp w stopniu srebrnym ja mam w stopniu brązowym ale w okolicy grudnia będe miał już srebrny więc czy moge chodzić na kurs czy nie ???

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: ~A. Dreptaniec
Data: 2005-10-24 08:45:14

Witam bardzo serdecznie!

Merytorycznie Ci nie odpowiem, bo nie jestem do tego kompetentny.

Rozumiem, że pisząc na Forum, można z pośpiechu popełniać błędy ortograficzne, ale powtarzanie w treści wyrazu "młodzierz", to nie jest wina pośpiechu. Mając 16 lat, należy często korzystać ze słownika ortograficznego, aby nie utrwalić błędnego pisania niektórych wyrazów. Również "nie ma" nie pisze się "niema".

Pozdrowienia! A. Dreptaniec.

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-10-24 08:51:50

Witam

tutaj dowiesz się o Młodzieżowym PTP

http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=kadra

Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale Oddziałowa Komisja TP w Warszawie organizuje egzamin 24 listopada.

Napisz do mnie na priv porozmawiamy o szczegółach.

Monika P.

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Salvator
Data: 2005-10-24 19:08:24

Przepraszam ale wczoraj w nocy jak pisałem ten post byłem nie przytomny z braku snu :D Normalnie nie mam problemów ze składnią, a tym o co chodzi w mojej wypowiedzi jest to czy kurs na młodzieżowego i "dorosłego" przodownika to ten sam kurs a tylko egzamin osobny. I 2 Czy jeżeli mam odznake małą brązową a brakuje mi koło 30 paru pkt do srebrnej moge rozpocząć kurs "bo przepisy mówią że musze mieć srebrną"

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-10-24 19:43:12

>"bo przepisy mówią że musze mieć srebrną"

Masz spełniać wszystkie warunki przy wystąpieniu z wnioskiem o nadanie uprawnień. Kursy robi się rzadko i trzeba korzystać z możliwości ich ukończenia wtedy, kiedy się odbywają.

W skrócie przodownik TP III stopnia ma uprawnienia na jedno województwo, zazwyczaj to, w którym mieszka, a młodzieżowy przodownik TP na trzy powiaty obejmujące jego miejsce zamieszkania. I tylko ta część egzaminu się różni, bo potrzebna wiedza ogólna jest taka sama.

Pozdrowienia

Piotr

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Amotolek
Data: 2005-10-24 20:49:18

"wczoraj w nocy jak pisałem ten post byłem nie przytomny z braku snu :D"

Jeszcze jeden przyczynek do dyskusji jak ulepszyć tut forum. Każdemu z nas (no może z wyjątkiem rasowych dziennikarzy :-), szczególnie w postach pisanych wieczorem lub nocą - zdarza sie coś przeoczyć, nie dopowiedzieć, albo, co gorsze - napisać za dużo. Dlatego mozliwość autopoprawki przez autora(obowiązkowo zalogowanego) wydaje się celowa i potrzebna na naszym elektronicznym forum ZG PTTK :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Salvator
Data: 2005-10-24 21:31:58

Popieram takie rozwiązanie bo "poprawka" jest na wielu forach ... a tak wracając do tematu ile trwa taki kurs ??? 2 miesiące ?? rok ??:P No narazie zagiołem na szlaku takich ważniaków :P co chcieli prowadzić złaz ale nie umieli :D

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: ~A. Dreptaniec
Data: 2005-10-25 10:18:04

No, "narazie zagiołeś" - gratulacje.
Podaj swój adres, podaruję Ci słownik (na serio!).

Zapewniam Cię, że młodzież zawsze lubiłem i lubię, a szczególnie chętną do twórczego działania, w czym życzę Ci owocnych wyników i osiągnięcia dużej satysfakcji.

Serdeczne pozdrowienia! Stary Dreptaniec.

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Amotolek
Data: 2005-10-25 14:12:19

Slownik to jest zasadniczo w Wordzie, tylko czasem nie chce się napisać tekstu w edytorze i go sprawdzić (optycznie i orto-raficznie) A Łukasz tak prosił, zeby to robic. Sam tez nie jestem bez gzrechu, bo czasem pzreslizgna mi sie czasem jakies literowki :-)
No więc: -" kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień" - jak powiedział Nikos Dyzma :-).

A w ogóle to należy dawać pomoc w postaci wódki, tzn wędki a nie ryby :-) :-) :-) (też tamże :-))
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Krzysztof Koterba
Data: 2005-10-25 20:15:16

A na razie uprzejmie proszę Łukasza czy innego admina o zmianę tematu tego wątku na Re: Młodzieżowy Przodownik TP, bo jak patrzę na ostatnich sto wiadomości to mnie w oczy kole i w brzuchu skręca - przy temacie z ortem podpisany PR, ANT, Dreptaniec, a teraz i Koterba :-)

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Koterba :-)

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: ~A. Dreptaniec
Data: 2005-10-25 20:32:14

Po Pańskim poście bardzo się zarumieniłem, bo chyba popełniłem gafę. No cóż - część ludzi w moim wieku szybciej gada i pisze, niż... myśli. Wobec tego serdecznie Salvatora przepraszam! i nie będę się tłumaczyć, żeby w tym tłumaczeniu nie popełnić znów jakiejś gafy. Doprawdy, nie rzucałem w Niego “kamieniami”. Przeciwnie - wzbudził moją sympatię i szczerze chciałem Mu pomóc, wszak doskonale pamiętam moje młode (biedne!) lata.
“... należy dawać pomoc w postaci... wędki, a nie ryby”. Miły Panie Kolego ANT, chętnie (za zgodą Salvatora) tą “wędką” pomogę - ale jak?
Serdeczne pozdrowienia dla obu Panów! Stary Dreptaniec.

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-10-27 10:49:28

Rozumiem że chcesz uzyskac uprawnienia, ale sugerowałbym głeboko się zastanowić czy nie lepiej poczekać do 18-tki i zdawać od razu na "dorosłego" przodownika.

W regulaminie Młodziezowego PTP masz strasznie zawężone uprawnienia a dodatkowo obowiązki których się nie narzuca dorosłym.

popatrzmy na regulamin:
http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ks_mptp

5. Młodzieżowy Przodownik Turystyki Pieszej posiada uprawnienia na region miejsca zamieszkania (miasto, powiat) oraz dwóch powiatów określonych w programie przez organizatora kursu i zatwierdzonych przez KTP ZG PTTK.

czyli mamy strasznie zawężony obszar uprawnień.

8. Młodzieżowy Przodownik Turystyki Pieszej w okresie swojej działalności powinien zdobyć małą OTP w stopniu złotym.

"Dorosły" PTP takiego obowiązku nie ma i może poprzestać na małej srebrnej OTP.

9. Młodzieżowy Przodownik Turystyki Pieszej traci uprawnienia po ukończeniu 19 lat, o ile wcześniej nie spełnił warunków regulaminowych dla uzyskania uprawnień Przodownika Turystyki Pieszej PTTK.

czyli tak czy tak, po 18-tce będziesz musiał zdawać egzamin na dorosłego PTP, do czego normalnie wystarczyłaby Ci mała srebrna ale w związku z punktem 8 będziesz potrzebował małej złotej.

Reasumując: paranoja.

pzdr.
TomekD

Temat: Re: Młodzierzowy Przodownik TP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-10-27 13:46:20

>czyli tak czy tak, po 18-tce będziesz musiał zdawać egzamin na dorosłego PTP, do czego normalnie wystarczyłaby Ci mała srebrna ale w związku z punktem 8 będziesz potrzebował małej złotej.

Nie zupełnie. Wystarczy egzamin uzupełniający, a nie pełny. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale na moich kursach zdawało się od razu pełen zakres, a tylko uprawnienia były zawężone.

Pozdrowienia

Piotr Rościszewski