Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Czy...

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2005-10-02

Temat: Czy...
Autor: WoBa [83.18.170.82]
Data: 2005-10-02 10:08:56

... oddział ma prawo odmówić przyjęcia do oddziału kogoś kto:
a) nie był karany
b) ma pozowlenie rodziców
c) jest Polakiem

Pytam się bo jeden z oddziałów w woj. świętokrzyskim odmówił mojemu koledze przyjęcia dlatego bo się przyznał do członkostwa w PTT i sekretarz stwierdził:
"Kukułczych smrodów nie przyjmujemy". Myślę że to zasługuje na naganę i publiczne potępienie. Gdyby ktoś był ciekaw co to za oddział to proszę skontaktować się ze mną na priv.

Pozdrawiam

WOJTEK

Temat: Re: Czy...
Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]
Data: 2005-10-02 10:21:25

Cześć!

> a) nie był karany

Bez znaczenia.

> b) ma pozowlenie rodziców

A ma mniej niż 16 lat?
Jeśli ma więcej, to bez znaczenia.

> c) jest Polakiem

Bez znaczenia.

Artykuł 12 jeszcze obowiązującego (?) statutu mówi:

Art. 12
1. Członkiem zwyczajnym PTTK może być:
1/ obywatel polski lub cudzoziemiec, mający pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozbawiony praw publicznych;
2/ małoletni w wieku od 16 do 18 lat, mający ograniczoną zdolność do czynności prawnych;
3/ małoletni w wieku poniżej 16 lat za zgodą jego przedstawicieli ustawowych.
2. Młodzież szkolna może być zrzeszona w szkolnych kołach krajoznawczo - turystycznych PTTK, co nie ogranicza jej prawa do zrzeszania się w innych kołach i klubach PTTK.
3. Członkostwo powstaje przez złożenie pisemnej deklaracji i przyjęcie w poczet członków przez zarząd koła, klubu lub oddziału.


Punkt 3 tego artykułu stanowi, że członka przyjmuje zarząd jednostki. Ten nierozsądny zapis (niestety powtórzony w nowym statucie) oznacza, że ów zarząd może członka nie przyjąć. Żaden inny zapis nie stanowi o tym, że decyzje tą trzeba uzasadnić.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Czy...
Autor: Dudi [212.76.37.146]
Data: 2005-10-02 10:50:41

przepraszam, ale czegos tu nie rozumiem:

1. nikt nie moze byc dyskryminowany za przynaleznosc lub nie do jakiegokolwiek stowarzyszenia (patrz Konstytucja RP)

2. kazdy ma prawo do zrzeszania sie (o ile posiada prawa obywatelskie)

proponuje wystapic do zarzadu oddzialu o przyjecie w poczet na pismie (potwierdzenie odbioru na kopii)...

jesli nie odpowiedza lub odpowiedza ze nie bo... (i tu cos bezsensownego lub bardzo bezsensownego), to nastepnie zwrocic sie o wyjasnienia do organu nadzorczego (odpowiedni starosta dla siedziby oddzialu)

pzdr

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Czy...
Autor: Amotolek [83.142.72.100]
Data: 2005-10-02 12:00:17

"Ten nierozsądny zapis (niestety powtórzony w nowym statucie)..............."

Moim zdaniem ten fragment powinien brzmieć: "Ten zapis - nierozsądnie powtórzony w nowym statucie..."
I wtedy warto się uderzyć mocno w piersi, a potem siegnąć do bardzo wielu innych zapisów "nowego statut" jakby "nierozsądnie powtórzonych" lub bez cienia logiki dopisanych na Zjezdzie po niemozebnych manipulacjach i mocno wątpliwych kompromisach - z pełnym przekonaniem, jakiego to knota ostatni Zjazd Krajowy - wyemitował! :-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć