Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Imprezy PTTK

MEN-owski kalendarz 2005/2006

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2005-09-23

Temat: MEN-owski kalendarz 2005/2006
Autor: JAK
Data: 2005-09-11 18:40:59

Ogłoszony został obowiązujący w roku szkolnym 2005/2006 kalendarz imprez artystycznych, sportowo - marynistycznych i turystycznych w środowisku młodziezy szkolnej. Co roku budzi on różne zastrzeżenia, ponieważ brakuje w nim zwykle najważniejszych, sztandarowych imprez PTTK: Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę", Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK, Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Legnicy (jest natomiast Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Golubiu - Dobrzyniu) oraz Ogolnopolskiego Konkursu na "Najlepszy SKKT".

Imprezy do kalendarza MEN zgłaszane były przez głównych organizatorów (organizatorów finałów imprez) oraz przez Kuratoria Oświaty. Brak naszych głównych imprez w kalendarzu powoduje później problemy z pozyskaniem dofinansowania ze strony MEN.

Dla zainteresowanych szczegółami podaję adres:
http://www.menis.gov.pl/oswiata/istotne/imprezy.pdf
Jurek Kwaczyński
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl

Temat: Re: MEN-owski kalendarz 2005/2006
Autor: Staszek
Data: 2005-09-23 17:16:16

Czy nasza impreza będzie czy też nie będzie w tym kalendarzu nie ma żadnego przelożenia na sprawę dofinansowania ze strony MEN. MEN "wykończył" wiele ogólnopolskich imprez poprzez brak dofinansowania mimo, że od lat były wpisane na stałe do kalendarza imprez. Teraz tylko "układy" bądź chciejstwo lub parcie na daną imprezę właśnie ze stronu MEN-u jest gwarantem pozyskania pieniędzy. Lepiej więc niech MEN układa sobie ten kalendarz po swojemu i sam organizuje sobie imprezy. cześć

Temat: Re: MEN-owski kalendarz 2005/2006
Autor: JAK
Data: 2005-09-23 19:55:35

Witam,

Cytuję:
"Czy nasza impreza będzie czy też nie będzie w tym kalendarzu nie ma żadnego przelożenia na sprawę dofinansowania ze strony MEN. MEN "wykończył" wiele ogólnopolskich imprez poprzez brak dofinansowania mimo, że od lat były wpisane na stałe do kalendarza imprez. Teraz tylko "układy" bądź chciejstwo lub parcie na daną imprezę właśnie ze stronu MEN-u jest gwarantem pozyskania pieniędzy. Lepiej więc niech MEN układa sobie ten kalendarz po swojemu i sam organizuje sobie imprezy. "

Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Wszak MEN wydał wspólnie z ZG PTTK książęczkę "Turystyka i krajoznawstwo w szkole" i w tej książeczce są regulaminy w/w imprez odbywających się co roku pod patronatem MEN. Brak ich w kalendarzu MEN kierowanym do kuratoriów, szkół i placówek oświatowo - wychowawczych jest brakiem konsekwencji ze strony naczelnych władz oświatowych. Idąc dalej tokiem Twojego myslenia nie powinnyśmy na szczeblu wojewódzkim organizowac imprez we wspólpracy z Kuratorium Oswiaty, a na szczeblu powiatowym i gminnym - we współpracy z Wydziałami Oświaty. Myślę, że Twój prezes Henryk Miłoszewski ma w tej sprawie zdanie podobne do mojego.
A tak między nami to możemy pozostać przy swoich zdaniach. Ja choć nie muszę, współpracuję z władzami oświatowymi w swoim regionie, które dają mi pieniądze na imprezy i wypoczynek dzieci i młodziezy.

Pozdrawiam
Jurek Kwaczyński
Turystyka w Żyrardowie:

http://www.zyrardow.pttk.pl

Żyrardów:

http://www.zyrardow.pl