Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Pyt. dot. OKP

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2005-07-21

Temat: Pyt. dot. OKP
Autor: Łukasz B.
Data: 2005-07-19 14:37:47

Mam małą wątpliwość dotyczącą regulaminu OKP. Bardzo proszę o pomoc.
Moje pytania są następujące:
1) W regulaminie jest napisane ze obiekty mogą potwierdzać organizatorzy wycieczki. Czy osoba która jest organizatorem obozu rowerowego (nie związana z PTTK) może mi potwierdzić zwiedzanie obiektów ?
2) J.w. ale opiekun SKKT ?
3) Aby zwiedzić cały np. BdPN należy zwiedzić 5 obiektów. Czy jeśli brakuje mi jednego zostanie mi zaliczony ten Park Narodowy na stopień brązowy czy musze mieć zwiedzone 100% PN ??

Bardzo proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
Łukasz

Temat: Re: Pyt. dot. OKP
Autor: Krzysztof Koterba
Data: 2005-07-20 10:54:06

Ad. 1/ W regulaminie nie pisze, że potwierdzający organizator wycieczki musi być związany z PTTK. Form potwierdzenia jest tak dużo, że spokojnie można zebrać przynajmniej dwa jego rodzaje - np. pieczątka i fotografia, lub bilet i podpis organizatora wycieczki itp. Sam często mam pieczątkę, bilet i fotografię :-)

Ad. 2/ Nie widzę przeszkód - j.w.
Zauważyłem, że weryfikatorzy strasznie lubią pieczątki, więc przy potwierdzeniu opiekuna SKKT dobrze by było umieścić pieczątkę koła lub szkoły.

Ad 3/ Sam chciałbym to wiedzieć - całkiem niedawno odbiłem się od drzwi Zielonego Domku i nikt w okolicy nie był w stanie mi powiedzieć czy będę musiał czekać na kogoś kto mi otworzy godzinę, dwie, czy dwa dni. A ponad czterysta kilometrów w jedną stronę to nie jest bułka z masłem :-(

Podrawiam serdecznie
Krzysztof Koterba :-)

Temat: Re: Pyt. dot. OKP
Autor: pola
Data: 2005-07-20 22:43:30

Ad 3/ ... całkiem niedawno odbiłem się od drzwi Zielonego Domku i nikt w okolicy nie był w stanie mi powiedzieć czy będę musiał czekać na kogoś kto mi otworzy godzinę, dwie, czy dwa dni.

google
http://www.twojebieszczady.pl/ug.php
... istnieje tu Ośrodek Muzealny PTTK (muzeum) poświęcony turystyce górskiej w Karpatach Wschodnich i Huculsczyźnie. Czynne w lipcu i sierpniu w godz. 17:00 - 19:00. Wstęp wolny. Ponadto w miesiącu sierpniu 2005 w Ośrodku czynny będzie Terenowy Referat Weryfikacyjny Górskiej Odznaki Turystyczej PTTK

Udanych wedrówek:-)
pola

Temat: Re: Pyt. dot. OKP
Autor: Krzysztof Koterba
Data: 2005-07-21 07:25:52

Problem tylko w tym, że wędrując z plecakiem po górach trudno pogooglać a na miejscu tego typu informacji nie uświadczysz. Pytałem jeszcze w recepcji w Hotelu górskim PTTK - pani stwierdziła, że nic nie wie i hotelowi nic do Zielonego Domku.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Koterba :-)

Temat: Re: Pyt. dot. OKP
Autor: Łukasz B.
Data: 2005-07-21 10:39:42

Dziękuje za odpowiedz:-)

Ja również staram sie mieć kilka potwierdzeń (najczęściej pieczątka+bilet wstępu) ale w tym przypadku (obóz rowerowy) nie mam nic - i jedyną deską ratunku jest podpis opiekuna obozu.

ad.3 => raz mi chyba powiedziano w weryfikacie, ze jak brakuje jednego obiektu do PN (musi być zaliczone pow. 75%) to można uznać na st. brązowy; natomiast na złoty z szafirem trzeba mieć 100%.

Pozdrawiam
Łukasz