Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Nie tankujcie na Obidowej

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2005-06-19

Temat: Nie tankujcie na Obidowej
Autor: Basia Z.
Data: 2005-06-13 11:18:15

Temat nie ma nic wspólnego z PTTK, ale zachęcona przez Admina napiszę o pewnym nieprzyjemnym zdarzeniu jakie mnie spotkalo całkiem niedawno a mianowicie w zeszły czwartek (to jest 9.06) około godziny 17. na stacji benzynowej na Obidowej przy Zakopiance.

Piszę dlatego tutaj aby ostrzec górołazów, którzy czytają forum, a którzy często tamtędy przejeżdżają, przed tą stacją.
Otóż wracałam z Zakopanego z wycieczką szkolną, grupa 40 dzieci w wieku 10-11 lat.
Za Nowym Targiem kilkorgu dzieciom zachciało się po prostu siusiu.

Na ich prośbę (dookoła same łąki i zabudowania, na Zakopiance nigdzie nie wolno stanąć) stanęliśmy aby skorzystać z WC na tej stacji.
Pracownik stacji oświadczył nam ze WC jest tylko dla klientów stacji. Jeśli kierowca zatankuje można się wysiusiać inaczej nie.
Chłopcy pobiegli na łąkę tuż za płotem i stojąc tyłem do szosy załatwili co trzeba ;-) Pozostały 4 dziewczynki, które dosłownie nie mogły już wytrzymać.

Pracownik powiedział ze muszą zapłacić 10 zł. Zrobiliśmy wśród dziewczynek zrzutkę po 1 zł, (jedna już nie miała pieniędzy) dołożyły się nauczycielki i ja, uzbieraliśmy 7 zł.
Pracownik stacji powiedział, że to za mało i wysiusiać się nie można.

Zapłaciłam tą resztę ze swojej kieszeni (potem mi część oddano z pieniędzy klasowych) i dzieci mogły wreszcie iść do ubikacji.

Piszę aby pokazać jakie formy może przyjąć pazerność ludzka. Te 10 zł pracownik stacji oczywiście schował do kieszeni.

Przyznam, ze dawno się nie spotkałam z takim chamstwem.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Nie tankujcie na Obidowej
Autor: Henek
Data: 2005-06-13 11:46:04

Mam nadzieję Basiu , że nie będziesz o tym pisać na wszystkich dostępnych forach, ze średnią częstotliwością 2 razy w tygodniu. Bo w innym przypadku zacznę podejrzewać że pewne choroby roznoszą się przez internet...
;-)

Pzdr Henek

Temat: Re: Nie tankujcie na Obidowej
Autor: Basia Z.
Data: 2005-06-13 12:09:59

Wczoraj Łukasz mnie namówił.
;-)
Zwiedzaliśmy razem (z tutejszych często odzywajacych się forumowiczów był również Rafał i Krzysiek) miejscowści u stóp Beskidu Sląskiego, no i gadaliśmy też o różnych sprawach zwiazanych i nie zwiazanych z forum.

Chyba nasz Admin chce aby na forum pisano nie tylko w kółko to samo, a on innych forów nie czytuje.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Nie tankujcie na Obidowej
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-06-13 14:33:53

Cześć!

> Wczoraj Łukasz mnie namówił.

Potwierdzam.
Forum jest przeznaczone dla członków PTTK. Nie tylko można na nim pisać o samym Towarzystwie, ale również o wszelkich innych tematach interesujących naszych członków. Sądzę, że wielu z nas "używa" zakopianki i dobrze jest wiedzieć co tam nas może spotkać.
Za ostrzeżenie - warto Basi podziękować.

> Chyba nasz Admin chce aby na forum pisano nie tylko w kółko to samo, (...)

To prawda.

> (...) a on innych forów nie czytuje.

To nieprawda.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Nie tankujcie na Obidowej
Autor: Krzychu
Data: 2005-06-13 21:35:37

Tak się składa,że pracowalem na stacji benzynowej(prywatnej) w latach 1995-1998. Początkowo toalety były bezpłatne.Nikt nie kontrolował czy korzystający z nich faktycznie byli klientami stacji,czy też zatrzymywali się tylko w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej. Z czasem odnotowywano coraz częstsze wizyty autokarów,z których wysypywały się rzesze podróżnych. Nic nie kupowali,kierowca nie tankował.Zostawiali po sobie bałagan oraz spustoszenia w papierze toaletowym,mydle i ręcznikach. A przecież ktoś musi za to ZAPŁACIĆ!!! Trzeba uzupełnić papier,ręczniki,mydło i POSPRZĄTAĆ. Na wielu stacjach praktykowany jest zwyczaj nie pobierania opłat od tych.którzy zatankowali lub zjedli posiłek,bo to jest wkalkulowane w ceny. Dlaczego klienci stacji benzynowej mają płacić za innych?
Owszem są przypadki szczegolne. Jednak pracownik nie musi ich analizować. Za swoją pracę otrzymuje stosunkowo niskie wynagrodzenie(wiem dobrze), więc dorabia sobie "na toalecie" Jego szef wie o tym ale za to nie musi zatrudniać sprzątaczki.
Takie są realia naszego kraju.

Temat: Re: Nie tankujcie na Obidowej
Autor: AvantaR
Data: 2005-06-19 18:42:46

No to niech wprowadza symboliczna oplate 50gr od osoby i juz (dla klientow stacji bez pobierania oplat). To na pewno starczy na mydlo i papier toaletowy, bo te ktore sa na stacjach z reguly sa raczej watpliwej jakosci ...